Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Соло бунтівного полковника. Вершина 📚 - Українською

Читати книгу - "Соло бунтівного полковника. Вершина"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Соло бунтівного полковника. Вершина" автора Анатолій Іванович Сахно. Жанр книги: 💙 Детективи / 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 29 30 31 ... 249
Перейти на сторінку:
кабінеті працює голова Служби Герасим Васильович Берун. До нього тут сиділи інші керівники СБУ. А до 1991 року — голови КДБ. Внизу, в підвалах, сиділи інші. У різні часи — за різні гріхи. Здебільшого ж — безгрішні.

Ніхто, правда, в ті часи не зізнавався, що багато з того, що робили органи державної безпеки Радянського Союзу, було або злочинним, або… шкідливим для держави. У кращому разі —

абсолютно непотрібним. Дехто взагалі вважав, що органи державної безпеки не лише не гарантували безпеки держави, а самі були небезпечними. Надуті щоки — ось пізнаваний образ чекіста 60-х-70-х років двадцятого століття.

Від самого початку перебудови, тобто з 1985 року, постало питання про місце й роль у ній КДБ.

Розгубленість, що запанувала було на Володимирській, 33 після смерті Брежнєва, з тієї самої миті, коли перед особовим складом з’явився заступник голови КДБ УРСР генерал Євтішенко і, тремтячи від хвилювання й непідробної скорботи, зі слізьми на очах оголосив про кончину найвірнішого ленінця, тривала лише кілька днів. Коли офіційно оголосили, що генсеком став колишній шеф КДБ, чекісти якось одразу заспокоїлися й навіть піднеслися духом. А обивателі вдарили на сполох, у багнети сприймали будь-які починання Андропова, його спроби закрутити гайки, замінити розхитаний механізм економіки та й партійного апарату.

Але незабаром люди зрозуміли, що перетворення, дисципліна потрібні. Партійна ж верхівка вила й панікувала. Саме в цей час почався процес виявлення і припинення корупції, зловживань. Правоохоронні органи почали вживати хоч якісь елементарні дії проти пограбування народу й держави.

Люди стали ходити на роботу вчасно, хоча там, як і раніше, робити було нічого. З’явилася надія, що в країні нарешті щось зміниться на краще. Але хвора літня людина не могла на повну силу керувати державою — махиною, що ще рухається, але в будь-який момент може зупинитися й розвалитися.

У цей період кадебісти й далі майже так само працювали, без якихось радикальних реформ у стилі й методах. У підрозділі, де служив Богдан Зорій, — жодних змін. Як заявив йому один агент, органи безпеки, як і раніше, за Брежнєва, борються з вітряними млинами. Знайти ж людину, яка б говорила про те, що Брежнєв старий, нездатний керувати країною, що поначіплював собі на груди брязкіток і від цього став ще смішнішим й більш жалюгідним, неважко. Усіляких гумористично-сатиричних дотепів про генсека ходило по країні стільки, що можна було будь-яку людину обвинувачувати в поширенні анекдотів, які дискредитують наймудрішого й найбільшого героя Великої Вітчизняної, і вимагати від неї покаяння та самовикриття. Такі заходи входили не лише в обов’язок кожного опера, айв усю систему органів.

Треба сказати, що під впливом пропаганди молоді співробітники вірили щиро в те, що Брежнєв саме й був таким, яким його зображували наші борзописці. Якось в управлінні, де служив Зорій, перед співробітниками виступив капітан першого рангу, що воював разом із Брежнєвим. Коли останній став генсеком, часто зустрічався з ним, бував у нього на днях народження. І капперрангу, і його дружина, що також воювала, розповідали про чудові людські якості великого полководця, героя Малої землі — яка це щиросерда, проста людина, гарний товариш, добродушний і привітний.

Оперативні працівники вірили в ці розповіді. Чи вірив у них сам капітан? Може, спробувавши солодкого пирога з хазяйського столу після чорних днів війни, людина справді увірувала в те, що сама придумала чи уявила? А може, так само, як і молоді чекісти, щиро вірила?

Після смерті Брежнєва ще якийсь час говорили про його заслуги перед Батьківщиною, називали його ім’ям усе, що можна було назвати, так би мовити — увічнювали пам’ять. Ну, а Андропов тим часом узявся налагоджувати економіку, відновлювати елементарну дисципліну. Невідомо, як би розгорталися далі події, якби Юрій Володимирович не помер так рано. Але саме він, аж ніяк не Горбачов, розпочав у 1983 році перебудову. І якби вона такими темпами йшла, як у перший рік його правління, можливо, ще тоді б удалося вилікувати економіку країни, суспільство. І зберегти Радянський Союз. Тоді були на правильному шляху: суворість дисципліни, законність для всіх, покарання хабарників і хапуг. Партійний апарат не витримав, застогнав і почав потихеньку шукати вихід.

Він, вихід, прийшов швидко. Андропов помер. Партійний командний склад, що було злякався, обрав генсеком ще одного вірного ленінця, продовжувача й таке інше, Костянтина Черненка, який уже на той час перебував на межі життя і вічності.

Свій хлопець біля керма, можна й далі рухатися в напрямку до дач, розподільників, хабарів. Відразу поплатилися за сміливість ті, хто дозволив собі підтримати незручний курс Андропова. У цей політичний момент знову виявилися потрібними передові озброєні бійці партії, що захищають її від нападок недругів, ворогів, наклепників, ідеологічних диверсантів, які несуть у чисте й святе суспільство Країни Рад далеку й чужу ідеологію й розкладають, розкладають, розкладають непорочне дитя комунізму — радянський народ.

Ще в засобах масової інформації, як і раніше, не можна було зустріти навіть саме слово КДБ, не те що якусь оцінку або критику його діяльності. А співробітники Комітету продовжували щиро вірити, що роблять потрібну державі справу — захищають систему. Система ж у той час невпинно і твердою ходою рухалася до фінішу — до економічного й політичного краху.

Але, на жаль, більшість кадебістів про це поки що не думала. Хоча вони бачили, що вибори, в яких брав участь Черненко, це безпрецедентний фарс, і що генсек дуже слабий, і що незабаром країна втретє поспіль одягне чорний одяг. Сколихнуть повітря гудки заводів, кораблів, тепловозів-електровозів, випускаючи відпрацьовану пару, звільняючи місце для нового, свіжого повітря. Країна готувалася зітхнути на повні груди, набратися сил перед новим етапом розвитку, труднощі, складність і драматичність якого в тім 1985 році не міг передбачити ніхто. Жодна людина. Ні в Союзі, ні за кордоном не могли спрогнозувати, припустити, напророчити.

Здається, саме в цей час попереду замигтів початок кінця найпотужнішої у світі організації — КДБ. Так принаймні багато хто у світі вважав. Його співробітники мали обрати новий шлях, щоб урятувати «контору», себе, своїх

1 ... 29 30 31 ... 249
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Соло бунтівного полковника. Вершина», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Соло бунтівного полковника. Вершина"