Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Депеш Мод. Ще одна розмова 📚 - Українською

Читати книгу - "Депеш Мод. Ще одна розмова"

310
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Депеш Мод. Ще одна розмова" автора Сергій Вікторович Жадан. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 30 31 32 ... 54
Перейти на сторінку:
кажу.

6.00

Тому ми їй обов’язково зателефонували б, якби мали звідки, але виходить так, що найближчий телефон— на капепе, де на нас очікують охоронці з ятаганами й вогнеметами, з ручними гранатами й протипіхотними мінами, дбайливо закопаними на заводських клумбах, одне слово— я б туди не йшов, особливо маючи при собі вусатого Молотова, краще вже іншим разом, як-небудь, коли все владнається, ми краще зараз зберемо все, що нам треба,– говоримо ми між собою і збираємо все бухло й рештки драпу. Вася навіть якісь брошури бере з підвіконня— і вилізаємо через паркан. Я ще кажу: «Може, записку Карбюраторові залишимо, аби знав, де нас знайти?!» Але Вася скептично говорить, що це буде записка не Карбюраторові, а прокуророві, тому справді— для чого нам зайвий клопіт, раз уже так трапилося, то потрібно гідно вийти з цих обставин, інакше й бути не може. Чапай далі перевертається в ліжку навколо власної осі, так ніби хтось його уві сні розкручує, мов якийсь маховик, бажаючи запустити в дію щось дуже важливе для цього світу, але воно все ніяк не запускається, крути цим маховиком, не крути, однаково нічого не вийде, лише це змучене і хворе тіло болітиме, як осколок, засаджений диявольськими артилеристами в задницю марксизму-ленінізму й залишений там на згадку про ще одну втрачену душу.

6.15

Ми переходимо ранковим приватним сектором, виходимо на ту саму площу перед цирком, я тягну вусатого Молотова, Собака тягне бухло, брагу ми, звісно, не зціджували, але свої, чесно вирвані в дяді Роберта три коньяки лишили при собі, а Вася йде просто так, йому найгірше, у кожному разі він так говорить, і в нас немає підстав, аби йому не вірити. Нам тут лише перебігти через міст, звернути до церкви, проповзти кілька кварталів і вийти на площу, там іще раз перебігти вулицю й заскочити в під’їзд будинку із вежею, і, якщо нам пощастить і нас ніхто не зупинить, життя благополучно продовжиться ще на кілька годин, до обіду— точно.

6.45

Маруся вкотре пофарбувалася. В оригіналі її волосся має, здається, чорний колір, мабуть, чорний, це було б природньо, усе-таки вона з Кавказу, зараз вона вифарбувана у щось темно-червоне й сильно підстрижене, на ній чорний халатик, під яким уже нічого, крім самої Марусі, немає, вона вивалює все це на нас, нам і без того погано, а тут іще таке. «Ви хто?»– питає вона спочатку, потім упізнає-таки Васю, мене вона ніколи не впізнає, я вже навіть і не ображаюсь, а Собака й узагалі ні на що не претендує. «Ну,– каже,– що— принесли?» Вона ще спить, просто стоячи посеред коридору, стоїть і спить, але про щось розмовляє з нами, погано, щоправда, розмовляє, але хоч щось, добре, що взагалі нас впустила. «Принесли?»– питає вона знову. «Що принесли?»– не розуміє її Вася. «Ну, ви ж обіцяли»– каже Маруся. Я напружуюся, щось тут не так, може, краще відразу звалити й не чекати чергових неприємностей з боку генералітету. «Ви ж телефонували щойно,– напівсонно говорить Маруся,– я ж просила».– «Це не ми телефонували»,– каже Вася. «Не ви?»– дивується вона. «Не ми. А що тобі потрібно?– питається Вася.– У нас усе є, можна ми в тебе пересидимо?» Маруся розчаровано знизує плечима, мовляв, сидіть, мені яка різниця, повертається й зникає в себе в кімнаті, а ми лишаємося в коридорі з нашим другом Молотовим, членом цека.

– Щось вона нам не рада,– говорить Собака і йде на кухню.

– Вона нікому не рада,– кажу я, ідучи за ним.– Чого їй радіти?

– Ну, а чого б і не радіти?– говорить Собака, розливаючи коньяк по глиняних кухликах.– Якби мені хто зранку приніс три пляшки коньяку— я б радів.

– Якби мені,– кажу я, випиваючи,– зранку принесли бюст Молотова, я б ще подумав, чи радіти.

– Треба її розбудити,– каже Собака, наливаючи по- новій.– А то якось негарно— прийшли, сидимо, бухаємо.

– Справді, негарно,– кажу.– Але краще не будити. Краще самим поспати. Я,– кажу,– уже другу ніч поспати нормально не можу. Спочатку мусарня, потім цей марксист в кедах. Спати хочу. Пішли спати.

– Спати?– питається Собака.– Знаєш, я зараз у такому стані, що просто боюся спати.

– Чому боїшся?– питаю.

– Я боюсь, що засну й просто не додумаюся прокинутися, розумієш?

Собака наливає ще, але я вже відмовляюся. «Усе,– кажу,– досить, ходімо спати». Собака незадоволено підіймається, ми знаходимо в одній із кімнат на канапі Васю, який закутався в якусь ковдру й благополучно собі спить, і нам не лишається нічого іншого, як іти шукати якесь інше ліжко, чи канапу, чи бодай щось, ми заходимо до іншої кімнати й бачимо там посеред великого, добре відомого нам ліжка Марусю, уже навіть без халатика, яка запхала голову під подушку, й так спить, і на нас не зважає особливо. Дивна безкінечна ніч, що перетікає в такий самий ранок, наші друзі розповзаються по кутках, і з ними втрачається будь-який зв’язок, вони ніби помирають щодня о сьомій ранку, виглядає все це, в кожному разі, саме так, якщо не страшніше. «Усе— я сплю»,– кажу я Собаці. Він підходить до ліжка. «Посунься,– каже Марусі й відштовхує її на край ліжка.– Можеш спати»,– говорить мені. «Ні,– не погоджуюся,– краще ти до неї».– «Чому я?»– питається Собака. «А чому я?»– «Ти ж спати хочеш, а я,– каже,– її боюся». Я зітхаю й погоджуюся, але все-таки кладу поміж собою і Марусею Молотова, так— про всяк випадок.

9.57

– О чорт!– кричить вона.– Це ще що таке?!

Я прокидаюся й перелякано дивлюся навколо. Поруч зі мною на ліжку сидить Маруся, зовсім без нічого, прикривається подушкою й перелякано дивиться на мене.

– Чорт!– кричить вона.– О чорт! Це ще що таке?

– Не кричи,– намагаюся її заспокоїти.– Чого ти кричиш?

– Це ще що таке?– показує вона на бюст рукою, іншою притримуючи подушку. Собака теж прокинувся й відбіг до дверей. Схоже, Маруся його перелякала.

– Це бюст,– кажу я їй.– Не кричи.

– Чорт!

– Ну, що ти?– кажу я перелякано.– Бюст. Усього лише бюст. Це ми принесли.

– Для чого?– недовірливо питає Маруся.

– Ну, просто так,– кажу.– Думали, може, тобі потрібен.

– Мені не потрібен,– нервово каже вона.

– Добре, зараз ми його заберемо.

– А як ви сюди потрапили?– питається Маруся.

– Ти ж нас сама пустила,– кажу розгублено.

– Для чого?

– Не

1 ... 30 31 32 ... 54
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Депеш Мод. Ще одна розмова», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Депеш Мод. Ще одна розмова"