Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка» 📚 - Українською

Читати книгу - "Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка»"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка»" автора Фенні Флегг. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 30 31 32 ... 81
Перейти на сторінку:
жалілася мамі Тредґуд, що, напевно, одружилася не з тим. Мама у відповідь казала, що не треба хвилюватися: я обов’язково навчуся його любити.

Вона розвернулася до Евелін.

— Цікаво, скільки людей ніколи не отримують тих, кого хочуть, а опиняються поряд із тими, з ким мають бути. Хай там як, але, озираючись на всі ті щасливі роки, які я прожила з Клео, я з острахом думаю, що могла відмовити йому.

Звичайно, коли я одружувалася з Клео, я була зовсім недосвідченою, — вона всміхнулася. — Не буду казати, аж наскільки недосвідченою. Я нічого не знала про секс і про те, навіщо він узагалі існує, ніколи не бачила оголеного чоловіка, а це, люба, може налякати до смерті, якщо ви не готові. Але Клео був такий милий і терплячий зі мною, тож потроху я розібралася, що до чого.

І можу чесно сказати, що за всі роки нашого шлюбу між нами не було жодного недоброго слова. Він був мені одразу мамою, татом, чоловіком і наставником. Усім, чого тільки можна бажати від чоловіка. О, я так важко переживала часи, коли нам доводилося бути нарізно. Спершу під час світової війни, потім — коли він проходив навчання у школі мануальної терапії, а я мала залишитися вдома з мамою. Клео був чоловіком, що зробив себе сам. Ні від кого не чекав допомоги, не скаржився, а просто діяв. Таким був Клео.

І за всі ті роки, коли ми намагалися зачати дитинку й не могли, він не сказав мені жодного гіркого слова, а я знаю, як він хотів дітей. І коли нарешті лікар заявив, що проблема в деформації матки і що я можу ніколи не мати дітей, Клео просто обійняв мене і сказав: «Усе гаразд, серденько, ти — все, що мені потрібно в цьому світі». І ніколи не дав мені приводу сумніватися в цьому. Але ж як я хотіла народити йому дитятко! Я молилася, і молилася, і просила: «Господи, якщо я щось скоїла, через що Ти лишаєш мене безплідною, благаю, не змушуй Клео страждати через це».

А потім однієї великодньої неділі я сиділа в церкві. Преподобний Скроґґінз розповідав про вознесіння Господа нашого на небеса, а я заплющила очі та уявила собі, як було б чудово, якби я могла підняти вгору руки й полетіти до небес разом із Ісусом. І принести додому маленьке янголятко для Клео. І коли я цілком поринула в ці думки, теплий промінь сонця впав крізь високе брудне вікно — просто мені на обличчя. Він був такий яскравий, що засліпив мене, наче прожектор. Протягом усієї подальшої проповіді той сонячний потік огортав моє обличчя. Пізніше преподобний Скроггінз казав, що не міг відірвати від мене очей — моє волосся сяяло, наче вогонь, і я вся палала. Він сказав: «Здається, цієї неділі ви обрали вдале місце, місіс Тредґуд».

Але я знала, що в такий спосіб Господь відповів на мої молитви. Алілуя. Христос воскрес! Воістину воскрес!

Мені було тридцять два роки, коли народився Альберт. У світі не було щасливішого татка, ніж Клео Тредґуд.

Альберт був величенький малюк — важив п’ять з половиною кілограмів. На той час ми ще жили у великому будинку, і мама Тредґуд із Сипсі були весь час зі мною нагорі, а Клео з іншими чекав на кухні. Того дня приходили Іджі й Рут. Іджі принесла з кафе пляшку віскі «Дика індичка» і потайки підливала в чашку Клео, аби заспокоїти його. Це був перший і останній раз у житті, коли Клео пив. Іджі казала, що знає, як він почувався тоді. З нею було так само, коли Рут народжувала своє дитя.

Кажуть, коли Сипсі вперше передала Альберта до рук Клео, той просто розридався. Лише набагато пізніше з’ясувалося, що щось не так.

Ми помітили, що дитині дуже важко сідати. Він намагався, але завжди перекидався на спинку. І лише в двадцять один місяць почав ходити. Ми водили його до всіх лікарів у Бірмінгемі, і ніхто не знав, у чому справа. Нарешті, Клео заявив, що треба відвезти Альберта до клініки Мейо — хай подивляться, чи можна щось зробити. Я вдягнула сина в морський костюмчик і маленьку шапочку. Пам’ятаю, то був холодний, сльотавий січневий день, і коли Клео з дитиною сів у потяг і той рушив з місця, маленький Альберт став крутитися в батька на руках, шукаючи мене.

Я з болем дивилася, як вони від’їжджають. Коли я йшла додому, у мене було таке відчуття, ніби серце вийняли з грудей. Вони тримали Альберта в клініці три тижні, проводячи обстеження за обстеженням, і я щохвилини молилася: «Благаю, Господи, не дай їм знайти щось страшне в мого хлопчика».

Першого дня після їхнього повернення Клео ні словом не прохопився про те, що вони знайшли, а я не стала питати. Гадаю, я не хотіла про це знати. Він привіз мені гарну фотографію, зроблену там у пасажі: на ній він разом з Альбертом, і малюк сидить на півмісяці, а на задньому плані — зірки. Ця фотографія і досі в мене в комоді, і я за мільйон доларів не віддам її.

Лише після вечері він посадив мене на диван і, беручи за руку, сказав: «Тримайся, матінко». І я відчула, як обривається серце. Він розповів мені, що, згідно з висновками лікарів, при народженні в нашого хлопчика стався крововилив у мозок. Я спитала: «Він помре?» Клео відповів: «Ні-ні, серденько, фізично він цілком здоровий малюк. Вони його обстежили з голови до п’ят». Коли я це почула, у мене наче стопудова гиря з душі звалилася. Я сказала: «Дякувати Богові» — і встала. Але Клео сказав: «Зачекай-но, люба, ти маєш знати ще дещо». Я відповіла, що дитя здорове, а все решта мене не цікавить. Він знов посадив мене і сказав: «Ні, матінко, є одне серйозне питання, яке ми маємо обговорити». І далі він розповів мені, що за результатами клінічних обстежень Альберт, хоча й фізично здоровий і може прожити довге й здорове життя, розумово назавжди залишиться на рівні чотирьох-п’яти років. Він буде дитиною все життя. Іноді така дитина, що потребує постійної уваги, стає заважким тягарем для батьків. Клео сказав, що є спеціалізовані заклади, де… Я обірвала його на півслові. «Тягарем! — спалахнула я. — Як може це миле, дорогоцінне дитя бути тягарем?» Як можна навіть подумати про таке? Від самої хвилини свого народження Альберт був мені лише на радість. Ніколи ще на землі не бувало чистішої душі. Навіть роки по тому — варто було мені засмутитися, я лише дивилась на Альберта, і все минало. Щодня я докладала зусиль, аби бути доброю, а для нього це була природна річ. Він ніколи не мав жодної злої думки. Навіть не знав значення слова

1 ... 30 31 32 ... 81
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка»», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка»» жанру - 💙 Сучасна проза:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка»"