Книги Українською Мовою » 💛 Шкільні підручники » Скорочено Буба: мертвий сезон 📚 - Українською

Читати книгу - "Скорочено Буба: мертвий сезон"

989
0
21.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Скорочено Буба: мертвий сезон" автора Барбара Космовська. Жанр книги: 💛 Шкільні підручники / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Скорочено Буба: мертвий сезон» була написана автором - Барбара Космовська, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💛 Шкільні підручники / 💙 Сучасна проза".
Поділитися книгою "Скорочено Буба: мертвий сезон" в соціальних мережах: 

Читати скорочено книгу «Буба: мертвий сезон» Барбари Космовської буде особливо цікаво підліткам. Адже в образі Буби (справжнє ім’я – Агнешка), героїні сучасної польської письменниці, юні читачі цілком можуть впізнати себе. Авторка, безпристрасно змальовує життєві труднощі молоді та намагається знайти точки дотику між поколіннями, які насправді переживають схожі речі в одному й тому ж віці.

Продовження молодіжного роману «Буба» змальовує життя 16-річної дівчини, яка все більше стикається з прозаїчністю дорослої реальності, сповненої сімейних турбот та соціальних проблем. Її відомі батьки занурені у кар’єру, а дідусь став залежним від гемблінгу.

Головну героїню кидає хлопець, краща подруга бореться з наркозалежністю, а однокласники цькують новачка. На додаток, старша сестра з усиновленою дитиною на руках свариться з чоловіком і потребує підтримки. Сюжет зачіпає питання важливості сімейних цінностей, небайдужості та щирого живого спілкування.

Буба начебто залишається абсолютно самотньою на фоні проблем і, здається, за таких обставин недовго впасти в депресію. Аби дізнатися як саме героїні вдається не втратити життєрадісність та віру в краще, і робити розумні вчинки, коли дорослі поводяться по-дитячому – радимо скачати скорочено книгу «Буба: мертвий сезон» Барбари Космовської безкоштовно, без реєстрації та sms (смс), і у нас твір доступний в форматах: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб).

Тут ви можете скачати безкоштовно твір “Буба: мертвий сезон” (скорочено) Барбари Космовської, який ви можете прочитати приблизно за 60 хвилин.

уба: мертвий сезон (пол. Buba: Sezon ogórkowy) — молодіжний роман польської письменниці Барбари Космовської, написаний як продовження роману “Буба” у 2007 році.

У житті Буби все продовжується: вона ходить до ліцею, живе з батьками і дідом. Хатня робітниця Барташова готує їм їсти. Час від часу у гості приходять сусіди Маньчаки, баба Рита і сестра Олька з сином та чоловіком. Є й нові пригоди. Бубина однокласниця Агата потрапляє у реабілітаційний центр для наркозалежних, бойфренд Мілош знаходить іншу дівчину – все це турбує героїню…

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 5 6 7 8
Перейти на сторінку:
Буба: мертвий сезон (скорочено)
Барбара Космовська

Стислий переказ, автор переказу: Світлана Перець.
Авторські права на переказ належать Укрлібу

МАРТЕНСИ НА ПЕНСІЇ
Останнім часом Буба зовсім не виходила з дому. Дівчина майже весь час лежала в ліжку і сумувала. Якогось дня дідусь вирішив підбадьорити онуку, адже вона страждала через Мілоша, хлопця, з яким у неї тиждень тому розійшлися шляхи. Щоправда, Буба ще декілька разів намагалася наблизитися до Мілошевої стежки. Але відтоді, як побачила його з іншою дівчиною, з архітектурного відділення, худенькою, Бубині мартенси перестали бігати колишньою, спільною доріжкою. Вони взагалі не виходили з дому.
Дідусь просив онуку вставати з ліжка, бо скоро мало прийти подружжя Маньчаків, з якими старий та дівчина часто грали в бридж.
Того дня Маньчакам вдалося виграти у дідуся та Буби, хоч дівчина недавно стала чемпіонкою з бриджу. Під час гри пані Віолетта Маньчакова вихвалялася своїм шиньйоном, а дідусь Генрик жартував з цього "фунту клоччя".
Вигравши у всіх партіях, Маньчаки накинулися на смачний обід, який приготувала хатня робітниця Бартошова. Найкращі шматочки смаженої качки з'їли Маньчаки, а Бартошова стримувала себе, щоб не смикнути пані Віолетту щосили за волосся. Маньчаки насміхалися з Павла, Бубиного тата, а дідусевого зятя. Павло працював на телебаченні і тепер з телеведучого він перетворився на продавця в телекрамниці. Маньчак вважав, що не можна вже опуститися нижче. Віолетта ж говорила, що бідолашний Павло потребує їхньої особливої підтримки, тому вони приходитимуть частіше. Потім Маньчаки розповіли, що їхня сусідка Петушкова регулярно перемикає Павла. Дідусь назвав ту жінку ідіоткою, але Віолетта сказала, що Петушкова ? власниця найкращого в місті перукарського салону для собак. Тут дідусь уже не стримався і сказав, що тепер ясно, чий хвіст у Маньчакової на голові, а Бубину собаку Добавку можна завести до Петушкової і попросити: "Оцю чудову суку підстрижіть, будь ласка, як пані Маньчакову". Маньчаки після цих слів дуже образилися і пішли додому.
РОЗПРОДАЖ ПОЧУТТІВ
Буба ще не встигла отямитися після відвідин Маньчаків, як додому повернулися батьки. Вони сварилися, бо жінка купила собі багато білизни та дорогі креми, та ще чоловік ревнував її до пана Протека, який займався рекламою її книжок. Буба давно не бачила батька таким обуреним. Дідусь розповів Павлові про прихід Маньчаків і качку, а потім втік до своєї кімнати. Буба зробила так само.
Зовсім нещодавно світ робив усе, аби Буба почувалася обранкою долі. Початок канікул аж ніяк не віщував негараздів, та Буба залишилася сама. Її хлопець Мілош був у Фінляндії, а коли повернувся, весь час говорив про Ребекку, з якою він познайомився в таборі. Невидима Ребекка зробилася всюдисущою.
Коли Буба намагалася легенько натякнути, що віднедавна вони зустрічаються втрьох, Мілош ображався й звинувачував її, що та поводиться як дитина. Мілош зрідка заходив до Буби, пропонуючи орнітологічні прогулянки, але навіть на хвилину не міг забути про Ребекку. Буба думала, що це тимчасово, але дідусь сказав їй, що в коханні на компроміс погоджуються лише дурні або бридкі на вроду дівчата.
За якийсь час Йолька розповіла Бубі, що бачила Мілоша на концерті з тією класною кралею, чия фотка була в останньому номері журналу "Врода+". Щойно Йолька пішла, Буба купила останній номер "Вроди+". Удома вирізала фото Ребекки з рубрики "Як я досягла успіху". Поклала його на столі й кілька хвилин вдивлялася в усміхнене обличчя суперниці. Буба дійшла висновку, що аж ніяк не прагне помсти. Дівчина поклала фото до різних дрібничок, пов'язаних з Мілошем, а потім вирішила винести це все на смітник.
Буба хотіла почати від завтра нове життя. А пізно ввечері мама запропонувала їй піти завтра по крамницях і купити нові речі. Буба зраділа і погодилася йти.
КУРС КОМП'ЮТЕРНОГО ЛІКУВАННЯ
Наступного дня мама побігла на зустріч з читачками, а Буба прибирала після неї гору речей. Тато ж вважав, що відколи з'явився мамин промоутер Протек, вона мало приділяє йому уваги. Тепер Павло вважав себе невдахою з телекрамниці, і Буба намагалася підбадьорити його, та щось не виходило. Дівчина не хотіла ставати на бік тата або мами. А от дідусь цими проблемами не переймався. Він говорив онуці, що шлюб ? це завжди пасьянс: складеться або й ні, та найчастіше не складається.
* * *
Згодом Буба і тато дуже здивувалися, коли дідусеві привезли комп'ютер двоє незнайомців. Тато вважав, що це помилка, бо вдома вже було три комп'ютери, та дідусь говорив, що хоче мати власний. До того ж він сказав Павлові, що той має розрахуватися за покупку. Павло сказав, що не оплатить ніколи, та пан Генрик пригрозив, що в такому випадку дасть інтерв'ю для журналу "Темні справи" про Павла і свою дочку Марисю. Павлові не лишалося нічого іншого, як заплатити за дідусеву покупку.
ШАРЛОТКА Й КОВБАСКА
Буба готувалася до зустрічі з подругою Агатою і спекла шарлотку. Дівчина хотіла розповісти Агаті про свої проблеми, та Агати чомусь не було вдома. Буба хотіла віддати шарлотку мамі подруги, та жінка раптом сказала, що Агата швидко не приїде, бо поки що не може повернутися. Буба вважала, що подруга в таборі. Дівчина залишила свій номер телефону, а мама Агати сказала, що дочка подзвонить Бубі.
Того дня Буба відчувала незрозумілий смуток. Удома на дівчину чекав дідусь. Він сказав, що помирив батьків своїм новим комп'ютером: тепер вони обоє проти дідуся. Згодом мама з татом покликали Бубу у вітальню, щоб поговорити. Вони докоряли дівчині, бо вона не приглядала за дідусем. Дідусь поспішив на порятунок онуки і попросив дати їй спокій. Він сказав, що комп'ютер був придбаний за його пенсію, і це його реабілітаційне знаряддя від депресії. Батьки не могли більше сварити дідуся, бо ж він витратив свою пенсію, тож вони запитали про дідове зацікавлення університетом. Усі здивувалися, коли пан Генрик сказав, що записався на навчання для літніх осіб.
ЗРАЗИ В ЦИРКУ
У перший навчальний день Буба почувалася покинутою й самотньою. Дівчина зустріла Йольку, яку привіз крутою машиною красивий хлопець. Йолька розповіла Бубі, що хлопця звати Ксавер і він ? директор. Йольку не дуже й хвилювало те, що вона ще не покинула свого попереднього хлопця?боксера.
Агата все ще повернулася, а в класі на її місці сидів новенький, який на перший погляд складався із самих веснянок. Буба сіла за останню парту, а вчителька, яку учні називали Редбулькою, представила новенького. Його звали Стасем.
Коли Буба поверталася додому з Адасем, хлопець розповів їй, що Агата місяць уже в центрі, де лікують від наркотичної залежності. Поліція знайшла в її рюкзаку наркотики і крадені речі. Агата вирішила зголоситися до центру, аніж потрапити до виправної колонії. Буба сказала, що Агата не злодійка. Адась
1 2 3 4 5 6 7 8
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Скорочено Буба: мертвий сезон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Скорочено Буба: мертвий сезон"