Книги Українською Мовою » 💛 Шкільні підручники » Скорочено Буба: мертвий сезон 📚 - Українською

Читати книгу - "Скорочено Буба: мертвий сезон"

1 041
0
21.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Скорочено Буба: мертвий сезон" автора Барбара Космовська. Жанр книги: 💛 Шкільні підручники / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 5 6 7 8
Перейти на сторінку:
його і далі продовжують ображати хлопці з класу, але він не переймається цим: завдяки дурним людям почувається кращим.
Про Агатине повернення сказала й Редбулька. Вона вимагала від учнів, щоб не патякали й не пліткували про те, що сталося.
* * *
Дівчина зустріла Клеменса на лавочці, коли йшла гуляти з Добавкою. Надворі було холодно, а чоловік був вдягнений благенько. Буба порадила йому піти у бар, що був недалечко, але Клеменс розповів, що бар "Малий Рисьо" ? це шахрайський гадючник. У цьому шахрайському генделику він позбувся всього: своєї пенсії, потім матусиної, і нарешті того, за чим шкодував найбільше ? свого весільного костюма. Колись він придбав його, аби повести під вінець панну Криську. А Криська виявилася стервом і пішла до вівтаря з кульгавим Болеком. Якось у барі Клеменс грав у бридж зі Сталіном і програв свій костюм. Клеменс програв, бо Сталін махлював, і це дуже обурило Бубу.
ПРАВЛІННЯ КОРОЛЕВИ ВІТАМІНІВ
Бабця Рита приїхала у гості. З безлічі валіз було видно, що бабуся прибула надовго. Бартошова займалася Францішеком, тож баба Рита раділа, що зможе готувати для родини корисну їжу.
Усі кинулися розпаковувати бабчині речі. Стара так жваво командувала своїми помічниками, що за кілька хвилин вітальня нагадувала гардероб знатної дами. Батько ледве дихав. Дід хапав повітря, а Буба від утоми присіла на килим. Бабуся відразу повикидала до смітника весь шкідливий вміст холодильника й кухонних полиць. Дід Генрик відмовлявся їсти овочі, а тато ще надіявся на м'ясо. Найменше новим порядком у домі перейнялася мама. Щоправда, відтоді, як до них приїхала бабуся, вона взагалі майже не бувала вдома. А коли й бувала, то не звертала уваги на зауваження свекрухи.
ПАНДЕМІЯ В ШКОЛІ Й ЗА СТОЛОМ
У цій ситуації, коли родині загрожував голод, Буба запропонувала татові і дідусеві, що приноситиме їм їжу від сирійця, а за це отримуватиме за кожен обід чи вечерю по п'ять злотих. Будка цього сирійця стояла недалечко, але дідусь і тато були такими зайнятими в інтернеті, що самі не хотіли виходити і чекати в черзі. Тож першого разу дідусь замовив Бубі кебаб, а тато ? шаурму.
* * *
У школі Буба їла Стасеві канапки і пояснювала, що до неї приїхала баба Рита, яка готує лише здорову їжу. Мілош побачив, що Буба часто спілкується з новачком і спитав їх, чи міцніє їхня дружба. Буба без краплини співчуття подумала, що Ребекка, певне, більше не бігає за тетеруками.
* * *
Вдома дідусь із татом не відривалися від моніторів, а Маньчаки, прийшовши на гру в бридж, змушені були їсти бабусині страви. Буба збагнула, що бідолахи стали жертвами власного обжерства. Подружжя розповіло, що дитини їм поки що не дають, бо перевіряють. Дідусь почав жартувати, що можуть і не дати, зважаючи на те, як дивно інколи вдягається пані Маньчакова, і яка дивна у них поведінка.
* * *
Черга в сирійця була така довжелезна, що Буба вирішила податися на пошуки Клеменса. Вона не збиралася розповідати йому про власний план, але підгодовування родини виявилося непоганим способом, аби накопичити грошенят, потрібних для помсти Сталінові.
Клеменс сидів на своїй лавці, підставивши обличчя під повіви вітру. Буба запитала, у які дні Сталін грає в "Малому Рисеві". Клеменс радив триматися від Сталіна подалі, бо той махлює.
ОПЕРАЦІЯ "ГОРОБИНІВКА"
Якось прийшли Маньчаки і почали просити дідуся про послугу. Подружжя хотіло опікуватися паном Генриком, і дідусь відразу попросив принести йому сигар і якийсь заспокійливий засіб, наприклад, звичайну горобинівку. Пан Вальдек сказав, що вони це все лише вдаватимуть, бо у центрі усиновлення, звідки вони збираються взяти малятко, хочуть якихось доказів їхнього вміння опікуватися… Ну, і вони збрехали, що вже багато років турбуються про пана Генрика. Маньчакова ласкаво просила дідуся поговорити з кураторкою і сказати, що дитині у них буде якнайкраще.
Нарешті дідусь і Маньчаки домовилися поїхати в центр завтра. Після того, як Маньчаки пішли, Буба хотіла провести час з дідусем, але він був настільки зайнятий у чаті, що дівчина відчула самотність. Вона навіть заплакала, хоч здавалося, що серйозних причин нема.
* * *
Наступного дня Маньчаки з'явилися рано-вранці. Перш ніж посадити дідуся до свого "Трабанта", їм довелося з'їсти тертої селери, яку бабця Рита запропонувала їм на десерт. Дівчина провела дідуся поглядом, сповненим побоювань. Буба вирішила терпляче почекати на повернення трійці. А тим часом бабуся заставила її зайнятися гімнастикою. Баба вважала, що в онуки зайва вага і погана постава.
Коли повернулися Маньчаки і дідусь, усе говорило про невдачу. Не добираючи слів, подружжя сварило дідуся, бо в пані кураторки він сказав, що Маньчаки його сп'янчують, приносять регулярно по кілька пляшок з різними трунками. А за сьогоднішню поїздку він додатково отримає горобинівку! До того ж дідусь сказав, що вони купують йому сигари, і разом вони ріжуться в карти до ранку. І жодна нічна гулянка в місті не обходиться без Маньчаків, а коли їх викурюють з тієї гулянки у двері, то вони повертаються у вікно! А насамкінець дід ляпнув, що найбільшою їхньою вадою є обжерство. Все це почув Павло і сказав, що можна було збрехати, що дід несповна розуму.
Буба запропонувала усім заспокоїтися і випити заспокійливого чаю з малиновим варенням та пончиками. Бабуся неохоче згодилася. А коли всі, крім дідуся, якого покарали, відіславши до його кімнати, ласували смачними пончиками, у дверях з'явилася щаслива мама і сказала, що її книжку екранізують.
РОЛІ РОЗДАНО
Буба вийшла на прогулянку з Добавкою і зустрілася з Клеменсом. Дівчина твердила, що мусить зіграти з паном Сталіним у бридж. Клеменс був категорично проти, він вважав, що дівчина програє усі гроші. Буба поросила чоловіка передати при нагоді Сталіну, що вона хоче зіграти з ним і має цілком пристойні гроші. Дівчина докладно подала свою адресу, не зважаючи на розчарований вираз обличчя знайомого.
* * *
Мама нагадувала зірку і вдома давала рідним інтерв'ю. Бубі на мить здалося, що дідусь, бабця Рита й батько, які невідривно дивилися на маму, скидалися на бідних родичів на прийомі в знаменитої Софі Лорен. Мамин роман планували екранізувати, і цим вона завдячувала пану Протеку. Тато жартував, що вийде фільм жахів, але мама почала розповідати про сюжет фільму про кохання. Марися уже уявляла, які гроші принесе фільм, мріяла про будинок для своєї родини. Вона навіть придумала, що у фільмі можна знайти епізодичну роль для Павла. Такий мамин успіх дорослі вирішили відсвяткувати коньяком.
НЕСПОДІВАНКА НА ЦВИНТАРІ
Листопад завжди починався однаково. Не лише вогниками свічок на приміських кладовищах, але й пронизливим холодом. Буба з дідусем кожного року ходили на цвинтар, щоб запалити свічки на занедбаних
1 2 3 4 5 6 7 8
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Скорочено Буба: мертвий сезон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Скорочено Буба: мертвий сезон"