Книги Українською Мовою » 💛 Шкільні підручники » Скорочено Буба: мертвий сезон 📚 - Українською

Читати книгу - "Скорочено Буба: мертвий сезон"

1 041
0
21.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Скорочено Буба: мертвий сезон" автора Барбара Космовська. Жанр книги: 💛 Шкільні підручники / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 5 6 7 8
Перейти на сторінку:
ура.
ПАТРОНОВІ НЕЩАСЛИВО ЗАКОХАНИХ
Якось Буба заговорила з новачком, якого тепер у класі називали Сиротою. Та хлопець не переймався цим, здавалося, він був задоволений усім. Коли Стась побачив, як Буба дивиться на Мілоша, то сказав їй, що люди чіпляються, наче реп'яхи, до абсолютно безнадійних людей, зате не помічають поруч класних товаришів. Буба подумала, що Сироті більше підходить прізвисько Розумник.
Мілош запросив Бубу до Котанського гаю в суботу, і решту дня дівчина тільки й мріяла про зустріч. На уроках Буба була неуважна і складала список справ, щоб підготуватися до побачення. З довжелезним переліком нових завдань Буба щасливо поверталася додому. Махнула рукою Сироті, який саме сідав на свого незвичайного велосипеда. Стась посміхнувся здалеку, але поглинута своїми справами Буба не могла помітити, що однокласник усміхнувся ледь-ледь. Не так, як завжди.
Вдома Буба взяла собаку і вони пішли на прогулянку. Дівчина зустріла свого дивного чоловіка, який запропонував їй пиво. Новий Бубин знайомий не був обтяжливим балакуном, тож вони просто із приємністю сиділи собі на лавці й потихеньку мокли, бо починався дощ. Коли Буба зібралася додому, із-за поблизьких кущів розляглося пронизливе скавучання: якийсь хлопчик копнув собаку. Новий Бубин знайомий, якого звали Клеменс, зловив хлопця. Правда, Буба не дозволила Клеменсу покарати хулігана.
Ввечері Буба записала у свій щоденник, як би їй хотілося, аби найближча субота настала вже завтра. Потім закреслила своє нерозважне бажання й замінила його низкою маленьких мрій, звернених патрона нещасливо закоханих. Звичайні собі бабські побажання: щоб до суботи схуднути на два, а краще на три кілограми, щоб на прогулянці не бовкнути якоїсь дурниці, котра потім снитиметься ночами, щоб ані словом не прохопитися про Ребекку.
КАНАРКА В БЛИСКУ СЛАВИ
У четвер ввечері знову прийшли Маньчаки. Буба була щаслива і думала під час гри про побачення з Мілошем. Глянувши на французькі локони Маньчакової, дівчина запитала, який перукар їх робив, щоб в жодному разі не піти до нього. Того вечора Маньчаки програли. Вони розповіли, що сьогодні провідають дитину, яку збираються всиновити.
Буба вийшла з дому ще раніше за Маньчаків, побоюючись, що перукар виявиться не в змозі зробити з її волоссям того, що вона запланувала собі на суботу. У невеликій перукарні, куди дівчина зайшла, не було жодного клієнта. Буба пригадала, яка мама казала не ходити до перукарів, у яких немає клієнтів, але було вже запізно. Природний шоколадний колір Бубиного волосся став жовтим. Пасма волосся тепер скидалися на покинуте гніздо, збудоване абияк і з бозна-чого.
Вдома дідусь був просто вражений виглядом онуки. Мама поспівчувала Бубі, а тато лише зітхнув. "Орнітолог однаково тебе покинув, тож удруге вже цього не зробить", ? незграбно втішав дідусь, і від цих слів Буба заридала вголос.
Наступного дня Буба йшла до ліцею у кашкеті, та зачіску важко було приховати. Побачивши дівчину, Мілош сказав, що вона схожа на канарку-переростка, і недоречно засміявся. Хлопець відмінив зустріч у Котанському гаї, бо Ребекка вирішила відволіктися від свого нудного реферату й поїде з ним.
ДВА ТЕСТИ НА МУЖНІСТЬ
Від тієї злощасної суботи минув тиждень, і крім жовтої шахівниці на Бубиній голові, ніщо більше не нагадувало про нещодавні плани. Хіба що вражена гордість Буби.
Якось Буба вилила свою злість на Стася і сказала, що їй не потрібен утішальник, і вона не погодиться податися з ним на велосипедну прогулянку просто тому, що її покинуто. Хлопець сказав, що не збирався нікуди її запрошувати, бо на такі речі не має часу. Пізніше Буба хотіла перепросити за свій дурний вчинок, але біля Сироти раптом опинився Мілош. Він почав просити Бубу в черговий раз виконати його завдання, бо сам збирався кудись їхати з Ребеккою. Та цього разу Буба вперше відмовила йому, а Стась з задоволенням спостерігав, як дівчина це зробила. Згодом Мілош попросив у Буби вибачення за ту суботу і свої дурні прохання, бо тільки тепер усвідомив, що робив неправильно.
Дорогою додому Бубу зупинила Йолька, а тоді потягнула в піцерію, де почала розповідати про свій бізнес. Йолька вирішила продавати американську косметику і носила з собою купу пробників. Вона радила Бубі купити різні засоби, адже треба доглядати за собою, бо, можливо, Мілош покинув Бубу саме тому, що вона не фарбувалася, як Ребекка. Буба не мала коштів, щоб придбати усю цю косметику, і вона подумала, що коли б мала все це, то, можливо, Мілош і далі називав би її "своїм співучим дроздом".

Стислий переказ, автор переказу: Світлана Перець.
Авторські права на переказ належать Укрлібу

ЧЕСНА РОЗДАЧА
Фанатки "Ув'язнених у сідлі" вже чекали на авторський вечір у Будинку культури. Чекав пан Протек. А Бубина мама ніяк не могла вибрати, в чому йти. Коли вона спитала в Павла, той відповів, хай вона питає в пана Протека, а особисто він порадив би пояс для схуднення зі своєї крамниці. На щастя, Буба допомогла мамі вибрати одяг.
Того вечора Буба розповіла дідусеві і татові, що Йолька уже працює. Дідусь жартував з цієї новини, а тато сказав, що заробляти на тих, хто сам ще не працює, це ж звичайне шахрайство. А потім тато розповів, що скоро до них приїде його мама, Бубина бабуся.
СЕСТРИНСЬКІ ДУШІ
Олька розповіла Бубі, що її беруть на роботу, правда, вона працюватиме на заміні, і поки що демонстрацій не буде, бо ця фірма лише входить на ринок. Про вагітність Олька не сказала шефові і хотіла скористатися тим, що перші місяці нічого не видно. Буба була здивована, коли дізналася, що шеф Ольки ? Ксавер, хлопець Йольки. Коли Буба розповіла, що у вівторок Ксавер не забирав Йольку зі школи, Олька стала якась зіщулена й геть без колишнього ентузіазму.
* * *
Дідусь постукав до Бубиної кімнати надвечір. Вчора Буба приготувала йому яєшню, а тепер за цю послугу дідусь мав розповісти свій секрет. І от що дізналася Буба: дідусь переписується в інтернеті з якоюсь жінкою, нік якої ? "Лавина сексу". Та більше того ? дідусь видає себе за жінку, бо його нік ? "Блондиночка". Інтернет-подружка дуже подобалася дідусеві, бо видавалася ніжною, з гарним смаком, часто говорила про самотність та відсутність розуміння в родинному колі. Дідусь мріяв зустрітися в реальності, та спершу треба було признатися, що він чоловік. Буба припускала, що подружка дідуся теж може виявитися чоловіком.
КОСТЮМ ДЛЯ СТАЛІНА
Адась уже чекав на Бубу, щоб повідомити їй, що повертається "наркоша". Він навіть припускав, що Агата обкрадатиме їх, бо наркоманам потрібні гроші. Буба назвала Адася свинею та дурноверхим глистюком, адже він образив її подругу, яка уже вилікувалася.
* * *
Буба розповіла Стасеві про свою сварку з Адасем. Стась признався, що
1 2 3 4 5 6 7 8
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Скорочено Буба: мертвий сезон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Скорочено Буба: мертвий сезон"