Книги Українською Мовою » 💛 Шкільні підручники » Скорочено Буба: мертвий сезон 📚 - Українською

Читати книгу - "Скорочено Буба: мертвий сезон"

1 041
0
21.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Скорочено Буба: мертвий сезон" автора Барбара Космовська. Жанр книги: 💛 Шкільні підручники / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 5 6 7 8
Перейти на сторінку:
диво, старанно поголений і вбраний. Він сказав, що йде на важливу зустріч. Батько поводився химерно, а тут іще й дідусь з'явився у темному костюмі, надзвичайно елегантний. Він сказав Бубі, що домовився зустрітися зі своїм другом. Потому дідусь і тато дружно рушили до своїх кімнат, щоб за мить зустрітися в передпокої, де заходилися шукати капелюхів, шарфів та рукавичок. Тато виявився спритнішим. Кинув коротке "па-па", і зник. Дідусь пововтузився, начищаючи черевики й добираючи відповідний шарф.
Коли дідусь рушив назустріч новій пригоді, Буба зайшла до дідової кімнати й увімкнула комп'ютер. Без проблем відкрила розмови Блондиночки з Лавиною сексу і, пояснюючи свій вчинок благом родини, перечитала плани обох добродіїв. Буба дещо припустила і заглянула у татів ноутбук. На батьковому чаті аж роїлося від Блондиночок! Тепер дівчина точно знала, що дідусь під ніком Блондиночка спілкувався з татом під ніком Лавина!
Нарешті Буба сіла біля вікна на кухні, бо звідти найкраще було видно подвір'я, і вирішила почекати на розвиток подій. Коли на подвір'ї з'явилася татова машина, Буба затамувала подих. На її подив, з авто висіли тато і дідусь, які приязно гомоніли. Принаймні, таке вони справляли враження. Буба запитала обох, чи були зустрічі вдалими. Та чоловіки вдавали, ніби нічого не трапилося. Тато сказав, що було дуже приємно, а дід сказав, що задоволений.

Стислий переказ, автор переказу: Світлана Перець.
Авторські права на переказ належать Укрлібу

ПОГОДА ЯКРАЗ ДЛЯ ДРУЖНІХ РОЗМОВ
Відтоді тато і дідусь почали більше спілкуватися і навіть вирішили разом піти на якийсь матч, а також порибалити на кризі.
У гості до Буби прийшла Агата. Буба спекла перед цим шарлотку, а подруга принесла вазонок з величезною "Вифлеємською зіркою". Подругам було радісно нарешті поговорити. Агата розповіла про лікаря Войтек. Вона вперше зустріла людину, яка не кричала, не лякала, а намагалася вислухати. На жаль, батько Агата все ще пив, та з братом в Агати були гарні відносини.
* * *
Уся школа жила в очікуванні різдвяних канікул. Крім Йольки. Коли вона пішла з Бубою на піцу, то призналася, що залишилася сама, адже Ксавер сидітиме у в'язниці. Буба сказала, що їй Ксавер анітрохи не подобався. Та Йолька без колишнього ентузіазму сказала, що він цікавився навіть Бубою: хотів запропонувати їй роботу моделі.
* * *
Маньчаки пробачили старому візит до кураторки, а на додачу вирішили програти йому в бридж. Дідусь обережно спитав їх, як там із продовженням родоводу. Пан Вальдек сказав, що зараз ще не час, бо зима, і діти часто хворіють. Виявляється, вони перенесли всиновлення на пізніше.
ДЕНЬ ШАХРАЯ
Удома мама заливалася слізьми, бо пан Протек виявився шахраєм, і ніякого фільму не буде. Дідусь і тато намагалися заспокоїти Марисю. Пан Генрик почав розповідати, що Маньчаки вже не хочуть тієї дитинки і стверджують, що взимку це не виплачується, бо дитина може захворіти.
Невдовзі прийшли Роберт, Олька і Францішек. Бубина сестра розповіла, що відмовилася від роботи в Ксавера, який виявився шахраєм і тепер сидить у в'язниці. Почувши мамину новину, Олька засмутилася, що втратила обіцяну роль. Олька дізналася, що пан Протек займається не кінопродукцією, а виробництвом газованої мінералки, яку він експортує до Німеччини. На щастя, маму заспокоїв Францішек, який почав говорити "бабуся".
* * *
Тато розповів Бубі, що останнім часом його авто завжди очищене від снігу. Він гадки не мав, хто це такий турботливий. До того ж хтось приніс їм під двері ялинку. Буба про все здогадалася і раптом кудись заквапилася.
Дівчина відправилася у крамниці. Щоправда, більшість подарунків давно чекали на своїх власників, але розмова з татом нагадала Бубі про того, кому теж слід зробити сюрприз. Буба купила шапку, шарф, рукавиці для Клеменса. Повертаючись, зазирнула до крамнички з іграшками. Вона вже давно приглянула подарунок для Агати, треба було лише купити. На Сироту чекала власноручно пошита Бубою гарненька пошивка для маленької подушки. Вона була біло-червона, у кольорах польського прапора, аби Стасеві в Америці снилися сни про батьківщину. Залишався Мілош…
Клеменс сидів у новій зеленій куртці, яка кольором нагадувала про свята. Він виглядав дуже задоволеним і пильно спостерігав за перехожими, котрі згиналися під вагою торбин і сіток із продуктами. Буба подякувала чоловікові за ялинку і чищення машини, а потім віддала подарунок. Клеменсів голос затремтів. Дівчина відхилила комір куртки і показала, що носить його намисто. "Мені б хотілося, щоб ви користувалися цим подарунком так часто, як я вашим", ? сказала дівчина й цмокнула Клеменса в шорстку щоку. Попрощавшись із Клеменсом, вона залишила його з пакунком, котрого той торкався, наче скарбу, закоцюблими й почервонілими від морозу пальцями.
Дорогою додому Буба призналася собі, що любить Мілоша.
ВЕСІЛЬНЕ ПЛАТТЯ ДЛЯ СУПЕРМЕНА
Завтра мав бути свят-вечір, а сьогодні Буба зібрала усіх друзів у піцерії. Сирота, Агата і Мілош були здивовані, що Буба запросила ще і Йольку. Буба вважала, що Йольці потрібна підтримка, адже її кинув Ксавер. Та як усі були здивовані, коли дівчина з'явилася і сказала, що поспішає, бо їде зі своїм новим хлопцем Каролем на лижі, а там буде ще й басейн, куди вона вдягне свої нові купальники, які призначалися на Рив'єру.
Коли Йолька побігла геть, Агата запропонувала, щоб друзі кожного року зустрічалися так перед свят-вечором. Незалежно, яка кого спіткає доля. Мілош засумнівався, що так вийде, бо Сирота їхав у США. Та Стась запевнив, що повернеться. Мілош сказав, що надіється повернути Бубу, якщо кожного року перед Святвечором нагадуватиме їй про свої почуття. Буба зашарілася.
Потім друзі почали обмінюватися подарунками, але пообіцяли розгорнути їх завтра. У перший день свят Мілош запросив друзів до Котанського гаю.
* * *
Вдома мама вже планувала поставити на стіл, як і щороку, одну тарілку для гостя, ким би він не був. А тут і Маньчаки завітали, хоч Марися не дуже раділа з цього. Подружжя притягнуло великий ящик, який виявився автомобільним багажником. Маньчаки носили його з собою, бо боялися, щоб ніхто не вкрав з машини. Віолетта і Вальдек заявили, що прийшли у дуже важливій справі. Вони хотіли ще раз повторити своє вінчання і просили Марисю та Павла бути свідками. Виявилося, що цей багажник вони приготували для весільної подорожі, на медовий місяць. Та їхали вони недалеко ? до Папроцьких, які мешкали неподалік від Бубиної сім'ї.
Маньчаки залишилися на чай та маківник, який спекла Бартошова. Вони з радістю вислухали мамину розповідь про фільм, якого не буде. А Віолетта сказала, що від самого початку знала, що нічого не вийде, бо фільми завжди знімають лише за гарними книжками (насправді Маньчакова навіть не читала Марисиної книжки).
ТРОЯНДА ЗАМІСТЬ КОРОПА
Вдома накрили святковий стіл. Тато з мамою навіть
1 2 3 4 5 6 7 8
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Скорочено Буба: мертвий сезон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Скорочено Буба: мертвий сезон"