Книги Українською Мовою » 💛 Шкільні підручники » Скорочено Буба: мертвий сезон 📚 - Українською

Читати книгу - "Скорочено Буба: мертвий сезон"

1 041
0
21.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Скорочено Буба: мертвий сезон" автора Барбара Космовська. Жанр книги: 💛 Шкільні підручники / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 5 6 7 8
Перейти на сторінку:
затанцювали під колядку, хоч Марися вважала, що ксьондзу Кореку це не сподобалося б. Дідусь не вередував під час приготувань і не нагадував, що на столі має стояти карафка з горобинівкою. Мама сказала, що пані Юрковська, їхня сусідка, розповіла їй, що Буба роздягалася перед якимсь волоцюгою. Дівчина відразу зрозуміла, що йдеться про той момент, коли вона показувала панові Клеменсу своє намисто. Буба все пояснила батькам, а тато сказав, що саме той чоловік приніс їм чудову ялинку під вхідні двері і вже другий місяць, як чистить від снігу їхню машину.
Олька, Роберт та Францішек прийшли на свят?вечір. Буба придумала, що кожен за святковим столом має сказати, що його найдужче втішило, а що засмутило цього року. Тато був здивований, що на столі немає коропа, а Буба пояснила, що це теж її ідея: щоб цього року дарувати коропові життя.
Коли вже всі поділилися облаткою й сіли до столу, Францішек сказав: "Бубо, я напісяв!". Та цього разу Марися не хвилювалася за килим, бо її онук нарешті почав говорити.
Настав час розповідей. Почав говорити Роберт. Найбільше його засмутило те, що вони з Олькою не могли порозумітися, а найбільшою радістю була друга дитина. Олька поділилася новиною, що підписала контракт на участь в передачі "Щаслива вагітність" на батьковому каналі.
Дідусь почав від поразок. Його невдачею було те, що він закинув університет, але тепер обіцяв старанно вчитися. А щодо важливої і приємної події, то дідусь сказав, що знайшов чудового друга. Тато відразу сказав, що теж зустрів дуже оригінального й гідного довіри джентльмена. Мама здивувалася, чому її батько і Павло не запросили своїх друзів на вечерю. Та дідусь і тато сказали, що це виявилося непотрібним, бо вони і так зустрічаються щодня вдома. Ніхто нічого не зрозумів, крім Буби.
Дівчина розповіла, що страждала, коли Мілош почав зустрічатися з Ребеккою, зате здійснилася її інша мрія. Вона виграла в бридж, і ціною виграшу була людська гідність, право на власний костюм і звичайні щоденні радощі. До того ж, вона перемогла Сталіна. І ніколи не думала, скільки всього може трапитися під час мертвого сезону…
Потім говорила мама. Її невдачею було те, що ніякого фільму не буде, але вона раділа, що вдруге стане бабусею, і що вся її родина сидить перед нею щаслива і здорова.
Усі почали розпаковувати подарунки. Мама з татом були вражені, коли отримали від дідуся конверт з документами для мандрівки до Греції. І авіаквитки, і готель, і взагалі все було оплачено, адже дідусь мав гроші з лотереї і ще й виграв у "Гарячій кружці". Мама пообіцяла, що завжди купуватиме дідусеві цей жахливий борщик, а старий уже радів, що вони з Бубою матимуть спокій, коли батьки поїдуть.
Буба отримала від Мілоша гарненьку скляну вазочку й вітальну картку. У вазочці лежало яєчко лежня ? доказ того, що рідкісний птах живе в Котанському гаю. Можна сказати, справжній скарб. Було ясно, що ця начебто дрібничка важливіша для Мілоша від усіх Ребекк на світі. "Але напевне не від тебе, доню", ? здогадався тато, і Буба не знала, як приховати рум'янець, який раптом спалахнув на її щоках.

Стислий переказ, автор переказу: Світлана Перець.
1 2 3 4 5 6 7 8
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Скорочено Буба: мертвий сезон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Скорочено Буба: мертвий сезон"