Книги Українською Мовою » 💛 Шкільні підручники » Скорочено Буба: мертвий сезон 📚 - Українською

Читати книгу - "Скорочено Буба: мертвий сезон"

1 041
0
21.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Скорочено Буба: мертвий сезон" автора Барбара Космовська. Жанр книги: 💛 Шкільні підручники / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 5 6 7 8
Перейти на сторінку:
був ображений, що Буба відразу викинула його сенсаційні новини до якогось невидимого смітника. А саму Бубу пригнічувало й сердило те, що Агата нічого їй не розповіла.
Вдома появі Буби зраділа лише собака Добавка, решта сиділи перед своїми комп'ютерами. З дідусевої кімнати долинали дивні вигуки, а тато цілковито заглибився в океан інтернет-новин. На щастя, з'явилася Бартошова й запитала, як воно було першого дня в ліцеї. Буба відповіла, що вже скучила за канікулами. Теплі долоні пані Ані міцно притулили дівчину до фартуха. Бартошова сказала, що Бубі дзвонила якась дівчина.
* * *
То була Агата, і Буба довго з нею розмовляла. Вона підтримувала подругу, жадібно слухала усі новини. Під кінець телефонної розмови до Буби зайшла мама, переодягнена амазонкою. Це був костюм на презентацію її роману "Ув'язнені в сідлі". Так одягнутися запропонував пан Протек. Татові дуже не сподобався вигляд мами, вона нагадувала йому працівницю цирку. Уникнути скандалу допоміг запах зраз, які приготувала Бартошова.

Стислий переказ, автор переказу: Світлана Перець.
Авторські права на переказ належать Укрлібу

ПРОРОДИННА ПОЛІТИКА
Маньчаки запізнилися на зрази і були розчаровані. Дідусь не приховував задоволення. Бубині батьки і дідусь запитали гостей, чому вони спізнилися, і отримали відповідь: у Маньчаків буде дитина. Дідусь відразу почав говорити, що живіт уже помітно, та тут йшлося не про народження, а про всиновлення дитини. Дізнавшись про це, дідусь почав жартувати, що так краще, а то він непокоївся, на кого ж буде схоже дитя, якого б чекало сильне розчарування. Мама попросила Бубу вивести дідуся, та старий став вибачатися: він просто боявся, що з дитиною у Маньчаків не буде можливості приходити пограти в бридж.
Уже ввечері Буба помітила, що дідуся затягує комп'ютер. Він відмовився грати в карти і навіть порозмовляти з онукою, бо мав грати в партію в інтернеті. Бубі було смішно, що дідусь вибрав собі нік "Блондиночка". Та він пояснив, що з таким ніком ніхто не висловлюватиме йому претензій, який у нього кепський віст або невірний імпас.
НОВАЧОК І ДОБАВКА
Мілош повернувся у клас і похвалився, що був у крутезному студентському таборі. Відтоді, як він познайомився з Ребеккою, бачив лише її та щомиті поглядав на годинника. Навіть Редбулька це зауважила, бо час від часу питала: "Ну що, Бродзевич, скільки ще хвилин до канікул?".
Новий учень не вмів лаятися, поганенько їздив на велосипеді, на фізкультурі виглядав безнадійно. Адась Куницький називав новенького Дурком. Непоказний Стась нагадував Бубі на уроці фізкультури дитину, яка плуталася між ногами кремезних здорованів. Учитель фізкультури, якого називали Шварценеґґером, щохвилини проганяв його з поля. Та на Бубин подив, Новому це аж ніяк не заважало. Щоразу, сідаючи на лаві штрафників, він солодко потягувався й підставляв до сонця свої незліченні веснянки. А Йолька вважала, що зі Стасем щось не те, бо він ще не попросив її номера телефону.
* * *
Вдома Буба взяла Добавку і повела її гуляти. Добавка поєднувала риси дога, спанієля й хорта і, маючи таких різномастих предків, зневажала аристократичні упередження. Повернувшись додому, Добавка отримала прочухана від діда і тата за обцюняні черевики. Та Буба вважала, що винна не собака, а тато та дідусь, які цілісінький день сиділи за комп'ютерами і не вивели собаку гуляти.
ІНТЕРНЕТ-МОДА Й ЛИСТ ВІД АГАТИ
Маньчаки прийшли одночасно з листом від Агати, тому до бриджа Буба сідала розчарована. Вона з радістю віддала б Маньчакам навіть власний чемпіонський кубок, аби тільки якомога швидше прочитати, що пише подруга. Але гостям вочевидь було байдуже до її нагород. Буба віддавна підозрювала, що небайдужими вони були хіба що до смачних та ситих обідів та демонстрації власних досягнень у моді. Навіть бридж виявився лише додатком до чергового кожушка пані Віолетти чи нової бейсболки пана Вальдека. Маньчак хвалився, що вони купують речі через інтернет, правда, не завжди приходить саме те, що замовляли. Дідусь жартував, що дитину через інтернет краще не замовляти, бо можуть теж наплутати і прислати щось не те…
Згодом Буба прочитала листа від Агати. Подруга писала, що щодня ходить на терапевтичні заняття до центру для наркозалежних. Дівчина призналася, що вживала наркотики й вешталася ночами, але не крала. Наркотики почала вживати вже наприкінці навчального року. Крім того, закохалася в Пйотра. Вдома батько пив і бив її, тому втекла до Пйотра, який, як виявилося, вживав наркотики. Вона теж почала вживати наркотики і переносити крадені речі від одних негідників до інших. І так усі канікули. До центру зголосилася сама. Після того, як потрапила до лікарні швидкої допомоги, де один молодий лікар допоміг їй прийти до тями. Його батько теж був лікарем, і теж мав проблеми з алкоголем, як і її. Тому обійшлося без особливих пояснень і розмов. Агата сумнівалася, що після всього цього Буба захоче ще дружити з нею. Та Буба вирішила, що Агата її справжня подруга. Дівчина розплакалася і в такому стані її побачив дідусь. Він гадав, що онука плаче через Мілоша, та дівчина сказала, що плаче від радості. Тепер в неї була справжня подруга.
ЗАВЖДИ МОЖЕ БУТИ ГІРШЕ
Жовтень не приніс жодних змін. Вечорами, аби уникнути домашніх сутичок, які останнім часом тривали безперервно, Буба читала поезію. Мама говорила, що вона працює, а дідусь і тато ? невдахи. Останнім часом тато нікуди не виходив з дому, хіба що на роботу в телекрамниці. Став неймовірно дратівливим, чимраз глибше поринав в апатію й знеохочувався будь до чого, зате мама виглядала ще вродливішою. Удома вона бувала рідко, та щоразу, як з'являлася, променилася від радості. Батьки часто сварилися, а Буба просила їх піти на прогулянку, до ресторану, поїхати на якийсь відпочинок. Пані Аня закликала дівчинку бути терплячою.
На додачу до всього з'явилася заплакана Олька (Бубина сестра) і заявила, що вона вагітна, але не хоче бути вагітною, бо у неї контракт із модельною агенцією. Коли ж її запитали, де вона діла свого сина Францішека, Олька відповіла, що прив'язала його до перил на балконі. На щастя, скоро з'явився Ольчин чоловік, який привів Францішека. Малий досі не говорив, та зараз раптом вимовив: "Дідо". Усі неймовірно зраділи, а пан Генрик і Павло почали сваритися через те, що не знали, котрого саме діда покликав Францішек. Олька попросила батьків допомогти їй фінансово з садочком для Францішека, та раптом Бартошова заявила, що бере хлопчика на себе і буде йому нянькою, поки в Ольки і її чоловіка все налагодиться. Усі були здивовані, але помітили, що гіперактивний Францішек заспокоївся біля пані Ані. Усі зрозуміли, що хлопчик потрапив до щонайкращого, найпрестижнішого і найсоліднішого садочка. Пропозицію Бартошової родина сприйняла на
1 2 3 4 5 6 7 8
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Скорочено Буба: мертвий сезон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Скорочено Буба: мертвий сезон"