Книги Українською Мовою » 💛 Шкільні підручники » Скорочено Буба: мертвий сезон 📚 - Українською

Читати книгу - "Скорочено Буба: мертвий сезон"

1 041
0
21.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Скорочено Буба: мертвий сезон" автора Барбара Космовська. Жанр книги: 💛 Шкільні підручники / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 5 6 7 8
Перейти на сторінку:
могилах. Та цього року дідусь був такий зайнятий в інтернеті, що дівчина пішла з Сиротою.
Перед ворітьми старого кладовища Стась і Буба побачили лімузин, яким Ксавер привозив до школи Йольку. Стась був здивований, що з машини разом з Ксавером вийшла інша дівчина. А Буба була здивована ще більше, бо то була Олька. Сирота просив Бубу не перейматися побаченим, бо ж її сестра не дурна, і це захоплення в неї швидко минеться. Буба дійшла висновку, що ця справа вимагає розмови із самою Олькою, а не зі Стасем.
* * *
Дівчина хотіла поговорити про цю ситуацію з дідусем, та він і далі спілкувався з Лавиною. Пізніше дідусь зрозумів, що потрібен Бубі, і прийшов перепросити. Буба витерла сльози, бо встигла уже поплакати, і розповіла дідусеві, що бачила на цвинтарі Ольку з Ксавером?директором. Дід вважав, що це могло бути пов'язано з роботою. А коли старий дізнався, що Буба ходила з Сиротою, то подумав, що вони були на могилі батьків хлопця. "Ні, у Сироти є батьки", ? заперечила Буба, зрозумівши, що дідові небагато відомо про її друзів. Дідусь порадив Бубі зателефонувати до сестри, щоб вона усе пояснила.
Та Олька уже прийшла до них, і баба Рита раділа, що старша онука дуже схожа не неї. Олька похвалилася, що Францішек почав говорити. Мама теж була вдома і розповіла Ольці, що за книжкою зніматимуть фільм. Олька відразу почала просити про епізодичну роль, і мама запропонувала таку.
Олька збрехала Бубі: із її скупої розповіді про сьогоднішній ранок випливало, що Ксавера насправді звати Францішек, що він егоїстичний одинак, який зганьбив маму на цвинтарі, а крім того ще й упісявся в штани. Весь час, доки сестра натхненно вигадувала, Буба питально дивилася на неї, але сестра рушила до виходу. Бубу не полишало передчуття, що справжні проблеми ще попереду.

Стислий переказ, автор переказу: Світлана Перець.
Авторські права на переказ належать Укрлібу

КОМУ РИВ'ЄРА, А КОМУ Й КАР'ЄРА
Настрій у Йольки був пречудовий і вона розповідала Бубі, що Ксавер бере її за кордон, везе на Рив'єру.
От уже кілька тижнів, як Стась регулярно пропускав уроки математики й фізики. Навіть Йолька, котра не надто зловживала відвідуванням школи, зневажливо називала його сачкістом. З англійської Сирота теж ушивався. Класом поповзли чутки, що Стась покине навчання після першого семестру. Буба думала про те, що мусить серйозно поговорити з хлопцем. Тож після уроків Буба запросила його до себе.
Вдома Буба побачила, що мама з татом уже помирилися. Вони планували нове життя після екранізації книжки. Бабуся Рита у спортивному костюмі робила гімнастичні вправи під телевізійні новини, а дідусь смалив смердючу сигару й нікому це не заважало. Поки Буба була в школі. Її життя уже спланували: вона мала вивчати економіку в американському університеті.
* * *
Того дня дідусь поділився з Бубою, що його друг Лавина насправді чоловік. Та коли вони з'ясували хто є хто, їхнє духовне єднання лише зміцніло, бо їх обох не розуміють рідні, а усі довкола ставляться вороже.
Стась потрапив до Буби саме на обід і отримав від Бартошової тарілку з горою зраз. І дідусь, і Бартошова вважали, що він Сирота в прямому значенні слова. Протягом години Буба з хлопцем слухали диски. Потому Сирота неохоче сягнув по рюкзак. Буба наважилася сказати йому, що треба взятися за розум і не сачкувати з уроків. Стась сказав, що йому не хочеться розповідати, чому він пропускає школу, але у нього все під контролем і проблем не буде. Бубині сумніви випарувалися, залишаючи місце для приємніших думок.
ЕРА СІМЕЙНОЇ КАТАСТРОФИ
Дідусь із татом поводилися так, наче проходили курс лікування від комп'ютерної залежності. Проте, якщо батько досить легко позбувався своєї поганої звички, перебуваючи в товаристві знову закоханої в нього дружини, то дід Генрик зробився дратівливим. Буба саме готувалася до контрольної і відмовила дідусеві у партії, тож він нервувався. Дівчина змінила тему і спитала старого, як там його друзяка Лавина. Пан Генрик відповів, що його новий друг мириться зі своєю істеричною матір'ю, тупою дружиною й дурною донькою. У Буби більше не було сумнівів, що комп'ютерна ера відходить у небуття.
У квартирі пролунав дзвінок, і з'явилися Олька, Роберт і Францішек. Сестра ридала. Дідусь швиденько зайняв крісло у вітальні. Він наперед знав, що зараз усі зберуться саме тут, у центрі подружніх баталій, а старий обожнював за ними спостерігати й заздалегідь подбав про найзручніше місце. Олька оголосила, що Роберт покидає її. Усі почали жаліти нещасну жертву. Ніхто, крім Буби й дідуся навіть не сумнівався, хто завинив у цій ситуації. Та тут Роберт сказав, що в Олі хтось є. Олька почала виправдовуватися, що просто залагоджує службові справи. Вона повиснула на батьковій шиї, мати обійняла Роберта й прошепотіла, що розуміє його та пробачає йому ревнощі, бо її донька на них заслуговує. Дідусь тихенько усміхався, і всі були впевнені, що старий тішиться із Францішека, лише в Буби забракло сил, аби теж радіти разом з родиною.
ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ
Мілош запросив Бубу сьогодні увечері на свій день народження Зовсім нещодавно вона очікувала б цього дня, заздалегідь приготувавши сюрприз. Але зараз подарунка для Мілоша в неї не було. Проблему з подарунком вирішила просто. Вишуканий зошит, який вона збиралася призначити для щоденника, було прикрашено написом "Орнітологічні нотатки". На обкладинці Буба приклеїла фото лежня, яке дивом вціліло відтоді, як дівчина вирішила позбутися всього, що нагадувало про Мілоша. Вона запакувала зошита в екопапір і почала підписувати листівку. Буба написала так: "Бажаю Тобі, щоб у свого бінокля ти завжди помічав рідкісні екземпляри, проте не забував про звичайних горобців. Завдяки їм світ теж стає кращим".
Вона вирішила йти, як звичайно, у джинсах. Волосся зібрала у хвостик. Протерла ганчірочкою мартенси й навіть досить помітна пляма на джинсах не зіпсувала їй настрою. Дорогою до Мілоша дівчина зустріла Клеменса і нагадала йому про Сталіна.
* * *
У Мілоша Буба виявила, що ніяких гостей, крім неї, немає. Мілошева мама спекла Бубин улюблений сирник. Пані Бродзевич вважала, що Буба дала Мілошеві другий шанс, адже уже два тижні, як він розійшовся з Ребеккою. Коли на столі з'явилися всі закуски, а пані Наталія зняла фартушка й помахала Бубі на прощання, дівчина з удаваним здивуванням роззирнулася кімнатою. Мілош сказав, що запрошував ще Сироту, але той зайнятий. Буба з Мілошем поговорили, а потім хлопець провів її додому. Вони йшли повільно, зачаровані зимовим сном, у який западало місто. "Ми ніби йдемо разом, а все-таки поодинці", ? подумала Буба. Мілош сказав, що дуже старатиметься, щоб у них все було, як колись.
1 2 3 4 5 6 7 8
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Скорочено Буба: мертвий сезон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Скорочено Буба: мертвий сезон"