Читати книгу - "Чудове Чудовисько"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Не кажи гоп, — мовив Чу, — може, ще й не продули.
— Та як це не продули, коли в нас воротаря он немає. А як же без воротаря? Ех, підвів, підвів П'явочка!..
— Потримай, тільки всі не з'їж, — Чу тицьнув Соні пакунок з медяниками й посунув до поля.
— Ти куди це?! — здивувалася дівчинка, та Чудовисько тільки поправив на шиї динамівський шарфик і рішуче ступив на зелений килим футбольного поля.
У Віктора Івановича аж свисток з рота випав, коли Чу перетнув півполя і став у покинуті напризволяще порожні ворота.
— У команді першої школи заміна, — оговтавшись, прорік у мегафон учитель фізкультури. — Замість Олександра П'явочки на поле виходить Чу Пластиліненко!
Однак найбільше враження новий воротар справив на футболістів з команди другої школи. Де й поділися їхні впевненість і завзяття. Ніхто з них не хотів наближатися до воріт, у яких походжав Чу. Всі били здалеку, і новий воротар легко відбивав м'ячі.
За хвилину до закінчення матчу Дмитрик Притика, нападник з команди господарів поля, таки забив один м'яч. Він улушпарив з-поза меж воротарського майданчика, і м'яч затріпотів у сітці воріт.
— Ура! — схопилася з місця Соня.
— Ур-р-ра-а-а!!! — заревли вболівальники.
— Ура! — закричав у мегафон Віктор Іванович, зовсім забувши, що він — неупереджений арбітр. — 2:2 — команда першої школи зрівнює рахунок!
Ще за хвилину він дав фінальний свисток і оголосив:
— Після п'ятихвилинної перерви команди виконають по три одинадцятиметрові штрафні удари, щоб виявити переможця гри і турніру!
Пенальті… Футбольна лотерея… Кожен уболівальник знає, що іноді команда грає гірше, ніж супротивник, а заб'є один пенальті — і все, гру виграно.
Пенальті — це дуель, гра нервів. Хто вийде переможцем з цієї дуелі, дуже залежить від воротаря. Важко воротареві зреагувати на удар з близької відстані — доводиться вгадувати, падати навмання в той чи інший бік. Але тут можна й самого себе обдурити: воротар упаде, а гравець спокійнісінько проб'є собі по центру воріт, саме в те місце, де щойно стояв воротар. Не проста це справа — бити пенальті, та ще складніша — їх відбивати.
Чу ще ніколи не відбивав одинадцятиметрові удари. Він узагалі на воротах сьогодні вперше в житті стояв. Першим випало бити футболістам з другої школи. Чу став посеред воріт і розчепірив лапи. Футболіст розбігся, вдарив і… 2:3 — м'яч у сітці. Чу й оком не встиг кліпнути, як пропустив гол.
Настала черга його колеги тримати удар. Дмитро Притика не схибив! Аякже — найкращий форвард у команді першої школи… 3:3.
Чу знову став у ворота, розчепірив лапи і розставив поширше ноги. Удар! — м'яч пролетів над лівою лапою й поцілив у «дев'ятку».
«Е-е-ех!» — зітхнули глядачі. 3:4.
Другим за команду Чу бив Олежко Сонях — малий, верткий, рудий і веснянкуватий хлопчик. Є!!! Прямо під ліву штангу полетів м'яч, а воротар кинувся до протилежної. 4:4.
Лишилося пробити по вирішальному удару кожній команді.
Чу стояв посеред воріт. Він широко розвів нижні й верхні лапи, від чого став схожим на рожеву волохату зірку. Футболіст із другої школи розбігся і вгилив по м'ячу. М'яч просвистів під праву штангу і вже майже перетинав лінію воріт і… Аж тут нерухомий Чу блискавично кинувся навперейми м'ячу, падаючи на траву. Одна мить — і м'яч перетинає лінію поля… збоку від воріт. Чу кулаком відбив його з воріт! Ура!!! Глядачі просто шаленіли, не вірячи власним очам.
— Молодчина, Чу! — несамовито волала Соня.
— 4:4!!! — кричав у мегафон Віктор Іванович. — Вирішальний удар виконає команда 1-ї школи! До м'яча підходить… Що? Чу Пластиліненко?!
Фізрук не помилявся: Чу вже розбігався для удару. Він за три скоки дістався до м'яча і вгилив його з такою силою, що навіть пудова гиря, і та полетіла б у ворота.
М'яч просвистів, наче стріла, пущена з арбалета, і затріпотів у сітці воріт.
Ще якусь часточку секунди ніхто не міг зрозуміти, що ж насправді сталося.
Першою отямилася Соня. Вона вихопила з рук Віктора Івановича мегафон і закричала:
— 5:4! Ми — чемпіони! Ура!
Захоплені глядачі на чолі з директором Хуба Бубою кинулися підкидати Чу в яскраве весняне небо і один поперед одного щось кричати. І, на радість Соні, найголосніше верещав Віктор Іванович. А кричав він ось що: — Молодець, Пластиліненко! ДЯКУЮ тобі за перемогу!!!
Соня ніколи не почувалася такою щасливою, як зараз. Вона щосили заволала в мегафон:
—Ти чув, Чу?! Це ж сьома! — ОСТАННЯ! — ПОДЯКА!..
Невже не сім?! Мусить бути по-чесному.
Еге ж, у вас теж часто так бувало: прокидаєшся вранці, згадуєш минулий день — і вже знаєш, який сьогодні матимеш настрій. Якщо вчора трапилося щось приємне, ти тут-таки відчуваєш, як він покращується, якщо ж навпаки — негарне, то й настрій псується з самісінького ранку.
Сьогодні Соня прокинулася з чудовим настроєм. Учора був незабутній день — Чу здобув останню свою подяку. І дуже вчасно. Бо сьогодні, до речі, уже 27 травня, отже, вночі з понеділка на вівторок у лісі, де живе Чу, збереться літнє Велике Жахливе Збіговисько. Та нехай, не страшно — тепер Чу ніхто нікуди не закине: він заробив усі сім подяк від людей і довів чудовиськам, що з дітьми можна дружити, а з людь¬ми можна співіснувати, якщо поводитися по-людськи: гарно, виховано і по-чесному. І байдуже, світлий ти чи темний, гладенький чи волохатий, в горошок ачи в смужку, — дружба не зважає на такі речі…
І взагалі сьогодні страшенно важливий день. Адже в школі буде Останній дзвоник — лінійка і вручення похвальних грамот.
Соня до останнього чекала на Чу, але він так і не прийшов. Довелося йти на лінійку самій.
— Мабуть, готується до Збіговиська, — міркувала Соня. — Нічого, завтра прийде й забере свій табель. Думаю, зрадіє, бо оцінки в нього, та й у мене теж, мають бути гарні. Ми ж старалися.
Оцінки й справді виявилися гарними. Сам Хуба Буба вручав табелі найкращим учням. А найкращі, до числа яких потрапили й Соня з Чу, отримали ще й похвальні грамоти.
Соня взяла свій і Чу.
— А де це Плафтиліненко? — спитав директор.
— Не зміг прийти, — сказала Соня. — Але не хвилюйтеся, я йому все передам.
— Обов'язково передай, обов'язково, — дрібно закивав Кіндрат
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Чудове Чудовисько», після закриття браузера.