Книги Українською Мовою » 💙 Дім, Сім'я » Зовнішня історія. Penis. Керівництво з експлуатації 📚 - Українською

Читати книгу - "Зовнішня історія. Penis. Керівництво з експлуатації"

340
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Зовнішня історія. Penis. Керівництво з експлуатації" автора Стурла Пілськог. Жанр книги: 💙 Дім, Сім'я / 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 30 31 32 ... 44
Перейти на сторінку:
відчуттів.

Камені в нирках не завжди і не обов’язково такі страшні, та порівняння з пологами красномовно свідчить про те, наскільки це може бути боляче. Біль через камені в нирках, приміром, передбачає автоматичну заборону літати пілотові, у якого вони виявлені, до того моменту, як їх прооперують і видалять.

Утім операція потрібна не завжди. Досить часто камені виходять із нирок самі. Їм можна в цьому допомогти, і побутують захопливі розповіді про камені в нирках, які повиходили після стрибків на батуті або «в резинки». Найкумеднішим способом лікування каменів у нирках є, мабуть, американські гірки. Група дослідників випробувала його 2016 року. Вони створили силіконові моделі нирок, обладнали їх «нирковими каменями» і взяли із собою прокататися на найбільших у США американських гірках The Big Thunder Mountain Railroad («Велика гірська грім-залізниця»). Результати вражали: навдивовижу велика частина каменів знайшли свій шлях назовні впродовж туру у повітрі. Отож, можливо, настануть ті часи, коли ми, урологи, почнемо виписувати поїздки до Tusenfryd[5] за рецептом безоплатних ліків.

Сечовий міхур – більше, ніж надувна кулька

Після того як нирки виготовлять добру свіжу сечу, настає час відправляти її далі й виводити з організму. Тоді вона транспортується вниз, до міхура, за допомогою сечоводів. Теоретично вони могли б мати прямий шлях витікання з організму, щоб сеча дзюркотіла рівномірно й невпинно, так би мовити, не покладаючи рук. Та це було б не надто практично. Тож іще до того як попередники людського виду почали розвиватися в різноманітних звірів земних, у них уже був метод утримування сечі до того часу, як настане відповідний момент її позбутися. Сечовий міхур як резервуар стічних вод є органом, який знаходимо знову і знову в більшості тварин, окрім птахів і окремих видів рептилій.

Гаразд, ну трохи як кулька

Наш міхур безпечно розміщений у тазі, де кріпиться до довколишніх структур сухожиллями і м’язами. Сам міхур, узагалі-то, великий м’яз, тому це має основоположне значення в тому, щоб він працював згідно з планом. Із внутрішнього боку він укритий слизовою оболонкою, що складається з клітин і опорної тканини, які функціонують як ефективний бар’єр між сечею і міхуровим м’язом. Цей бар’єр відіграє важливу роль у випадках інфекцій сечовивідних шляхів, перешкоджаючи бактеріям потрапляти із сечі далі в організм.

Будова міхура досконала і відповідає його функціям: він здатний і сильно розширюватися, і знову скорочуватися. Порожній він має форму груші, і його довжина не перевищує 5 см. Наповнюючись сечею, він розтягується, тому його довжина може сягати 13–15 см. Нормальний міхур може вмістити 4–5 дезилітрів до того, як потреба помочитися стане дуже відчутною. Водночас міхур може розтягуватися і більше. Найбільший об’єм рідини, який мені вдалося випустити з міхура, – трохи більше 5 літрів. У таких ситуаціях нормальне функціонування міхура зазвичай матиме довготривалі наслідки. Та міхур не може луснути від надмірного вмісту рідини. Цьому запобігає тиск угору на нирки: якщо він сильно зростає, продукування сечі призупиняється. Якщо він фактично лускає, це трапляється через раптовий сильний тиск на вщент заповнений міхур, наприклад під час ДТП.

Саме випорожнення міхура є надскладною функцією, якою управляють кілька ділянок центральної нервової системи. Коли міхур наповнюється, у головний мозок надходять сигнали, які він реєструє й одразу ж надсилає до сфінктера довкола отвору міхура команду скоротитися і таким чином утримувати сечу. Одночасно сам міхуровий м’яз отримує команду розслабитися. Коли кількість сечі досягає певної межі, рецептори починають реагувати на розтягування в стінках міхура. Тоді до мозку надходять нові сигнали, і ми стаємо свідками незвичайної взаємодії: ми починаємо відчувати позиви мочитися. Коли ми готові до випорожнення міхура, центральна нервова система перевертає догори дриґом попередні команди. Зараз сфінктер розпружиться, а міхуровий м’яз скоротиться. Ця чудодійна взаємодія між м’язами називається детрузорно-сфінктерною синергією.

Контрольна функція міхура складна і заковириста, та сам міхур дурний як пень. Він може попередити про те, що щось не так, лише в один спосіб – волаючи, що він повний і має випорожнитися. Саме тому багато різних розладів і захворювань у сечовивідних шляхах має один головний симптом – потребу часто відвідувати туалет. Це стосується як місцевих проблем – інфекцій сечовивідних шляхів або збільшення простати, так і окремих травм і розладів хребта чи головного мозку. Тому пошук причини проблем із сечовипусканням може бути складним і тривалим. Про сечовипускання людина зазвичай не думає, поки воно не припинить функціонувати як слід. Тоді ж про це, навпаки, думаєш забагато.

Сором’язливий міхур

Одна з переваг пеніса – те, що ним просто пісяти. Якщо захотілося, то переважно достатньо лише заховатися за кущ і дістати його.

Водночас відносно велика кількість чоловіків потерпає від сором’язливого міхура. Так званий парурез – стан, коли людина має серйозні труднощі із сечовипусканням у присутності інших. Дослідження показали, що до 15 % чоловіків більшою або меншою мірою від цього страждають. Декому просто треба більше часу, щоб попісяти. Для інших це супроводжується великими труднощами у буденному житті. Тим, хто найбільше цим переймається, вдається мочитися тільки вдома. Це може закінчитися повною ізоляцією – людина не в змозі буде ходити на роботу або вирушати у тривалі поїздки.

Парурез став проблемою для частини спортсменів у зв’язку з допінговими перевірками та серед ув’язнених, де аналізи сечі – звична річ.

Здебільшого чіткої причини такого стану не виявляють. Однак уважають, що тут часто наявний психічний компонент, пов’язаний із неприємними переживаннями в дитинстві. Це може бути і через пройдене колись обстеження сечовивідних шляхів, і через дуже серйозні події, як-от жорстоке поводження і насильство. Та все ж складно знайти очевидну причину.

Парурез може виникати в будь-якому віці, та дебютує зазвичай у підлітковому. Для тих, кого це турбує, існує лікування. Зазвичай спершу слід пройти обстеження в уролога, аби переконатися, що за цим не стоять якісь фізіологічні причини. Їх виявляють рідко, і тоді пацієнта відправляють до психолога або інших медпрацівників із досвідом у цій сфері. Іноді можуть допомогти ліки від тривожності.

Тож якщо вас непокоїть, що він «наморщує носа» в присутності інших, обговоріть це питання з вашим лікарем.

Сеча – від пороху до діабету

Середньостатистична людина пісяє три-чотири рази на добу. Отже, сеча є тією рідиною в організмі, з якою в нас найбільше взаємодій. Люди завжди були схильні використовувати легкодоступні ресурси. Це ж поширюється і на сечу, яка відіграє велику роль у різних сферах – від медицини до прання.

Багато сфер застосування сечі є результатом високої концентрації в ній елемента нітрогену. У сечі він перебуває насамперед у формі сечовини – речовини, яка утворюється, коли організм розщеплює білки. Коли сечовина виходить з організму, вона з часом розкладається на іншу, більш відому речовину, а саме амоній. Багато сучасних мийних засобів містить її, що є продовженням дуже довгої традиції. Тоді як амоній нині синтезують штучно, наші прадіди змушені були вдаватися до природних джерел, а що може бути більш природним, ніж сеча? Різноманітні жири і бруд мають часто низький показник pH, тобто вони кислотні. Амоній, зі свого боку, має високий показник pH, і він нейтралізує кислотний бруд та розчиняє його. Високий показник pH призводить також до розщеплення амонію на органічні речовини і матеріали, тому з незапам’ятних часів сечу використовували для пом’якшення шкур і шкіри.

Коли дивишся на доволі насильницьку історію людства, то, мабуть, не так дивно, що сечу використовували також і як зброю. Якщо змішати сечу з гнилими фекаліями, попелом і сіном,

1 ... 30 31 32 ... 44
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Зовнішня історія. Penis. Керівництво з експлуатації», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Зовнішня історія. Penis. Керівництво з експлуатації"