Читати книгу - "Багряна кнея, Еллі Гарус"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Лізетт уважно його вислухала, удала, що погоджується з його думкою. «Дурний він чи я?! Я гадала, що у констеблів мізки працюють краще! Що ж, необхідно розвідати думки про «нічного диявола» на тій стороні держави, де стоїть замок на Туманній горі. Не може бути, щоб ніхто нічого не бачив й не чув. Таємниці зазвичай стають дійсністю». Лізетт сприймала це судження буквально, глибока віра не полишила дівочого серця, що одного дня спливе таємниця її народження та ім'я рідної матері, як захована скриня з дна озера.
До вечора Лізетт розмірковувала про розмову з Доштеком. Від вечері відмовилася, замість того просиділа у бібліотеці в пошуках інформації про нічних звірів, які живуть на вахнархських землях та живляться людською плоттю. Зустрічалися історії про вовків, диких кабанів, про рисей та ведмедів. Лізетт не вірилося, що вбивали саме хижаки. У цих вбивствах їй вбачалося щось містичне, а не хиже. Розчарована пошуками, вона задрімала на купі книжок. Тільда знайшла пані у такому положені через годину, розбудила, допомогла дійти до покоїв та загасила світло. Ніч була короткою та спокійною.
Рано-вранці, коли ще сонце не встигло зійти на небосхилі, Лізетт осідлала Люція та доки сполохана Тільда не помітила її відсутності, поїхала геть від західних земель. Вона давно обмірковувала цю поїздку та, все ж таки, зважилася з'їздити до Гертруну, поки князь не повернувся. Відповіді на листа вона так і не діждалася від барона. Їй кортіло побачити батька й поговорити з ним. Хвилювало Лізетт одне – щоб нога знову не почала кровоточити та її відпустили землі. На подив, коли через годину вона перетнула кордон між землями Вахнархії та Гертрун нічого страшного не сталося. Княгиня навіть зупинилася на півдорозі, щоб оглянути ногу, підкотивши штанину Лізетт радісно зітхнула, натяку на запалення не було. «Звичайно! Вони ж відчувають… знають, що я не втікаю, і повернуся до них». Міхай мав рацію, вахнархські землі справді чують її думки. «І до тебе я повернусь, Міхай. Тільки б ти не приїхав раніше за мене й не влаштував скандал через моє зникнення, яке зовсім не є втечею від тебе».
Зі щоденника Марка фон Тішека
«Яку ніч мені сняться кошмари. Минуло багато часу. Я не мав бажання брати перо та чорнило й почати описувати у моєму щоденнику весь той жах, що зі мною стався. А відбулося ось що. Я їхав на зустріч до барона Гертрунського, як обіцяв Лізетт, мав віддати йому послання від доньки, але… Жахлива нічна потвора стала мені на заваді! Досі моторошно, я мало що пам'ятаю. В ту мить я заціпенів від жаху. Я маю достатній словниковий запас, але мені не вистачає порівнянь, щоб описати те, що я побачив! Звичайно я чув від вахнарців історії про нічного диявола, звичайно вважав, що це чергові байки, але як же я помилявся! Господи! Він справжній, з плоті та крові! Найбільше у пам'яті закарбувалися його нелюдські вогняні очі. А потім... я відчув пекельний біль у руці та... порожнеча. Я прокинувся з думкою, що загинув. Знахар запевнив, що без однієї руки жити важко, але можливо. Хвала Богу, що то була ліва рука і я маю змогу писати. Сльози навертаються, як згадую про це, застрягають у горлі слова... Важко! Що сили намагаюся триматися, але… відчуваю себе нікчемно. Я взагалі дивом живий, моя карета перекинулася в яр. Треба зв'язатися з баронесою! Я відчуваю, що дівчина в небезпеці. Не знаю чому, але я переживаю за її добробут з того часу, як зустрів. Білява красуня Лізетт, бідолашна чекає відповіді від батька, якби вона знала, що зі мною сталося! Я говорю собі: «Досить страждати, Марку! Наберися хоробрості!» Яку ніч я не сплю… Безсоння. Гадаю, що маю знайти спосіб зустрітися з нею».
***
Вітер нашіптує Лізетт, що вона вдома. Тут атмосфера геть друга – майже завжди гріло сонце, луги вкриті квітами, ліси не такі густі, за той час що провела на вахнархських землях, Лізетт встигла відвикнула від тепла. Але княгині так кортіло потрапити до маєтку, побачити батька та сестер, що вона не помічала навколишньої краси. До недавніх пір вона жила надією, що її шукали. «Якщо Міхай навмисне обмовив батька, щоб я не рвалася до Гертруну? Забороняв йому наближатися до кордонів Вахнархії?»
Лізетт зупинилася на гірці, щоб зверхньо поглянути на родовий маєток. «Нічого тут не змінилося за пів року. Все на своїх місцях, змінилася лише я».
В'їхавши на міські вулички, княгиня вдивлялися в усміхнені обличчя городян. Гучно лунала музика, звідусіль пахло свіжоспеченими яблучними пирогами. Вона гадала, що спільні веселощі організовані на честь щорічного літнього ярмарку. Лізетт підібралася ближче до площі неподалік маєтку й побачила театралізовану виставу блазнів. Вони грали за ширмою ляльками й судячи з діалогу сюжет був не про ярмарок:
— Я прекрасний Ларрі фон Дорні, беру за дружину улюблену баронесу Тамару Гертрунську.
— Гірко! Гірко! Щастя молодим!
— Достатку та здорових спадкоємців!
Хмільний натовп плескав у долоні, свистів та жартував. Святом насправді виявилося весілля її старшої сестри Тамари зі старшим сином графа фон Дорні. Лізетт похитнулася. Болючі відчуття раптом нахлинули та охопили все тіло, її кинуло в жар та тремтіння. «То це правда? Увесь цей час батько мене не шукав?!» Княгиня напустила каптура на лоба, сховавши під ним світле волосся. Вона вирішила себе не видавати та при можливості випитати у місцевих, що їм відомо про зникнення молодшої баронеси.
— Поговорюють, що баронеса втекла від батька, бо він її заміж хотів силоміць віддати, от вона й згинула по дурості.
— Ще кажуть, що барон зрікся її через непослух.
— А я чув, що таки її вкрав князь Вахнархський! Але то не точно.
— Та ну, подумки її вже поховали. Барон шукав її тиждень-два – марно! Якщо вірити очевидцям, їхала вона повз чорний ліс, діло йшло до ночі… Кажу вам, що згинула баронеса! Ні її, ні її коня ніхто не знайшов.
— Ага, та скільки разів її шукали в тих краях лісових, і нічого, як у воду канула! Згинула дівка!
— Еге ж, а зараз весілля старшої вирішили зіграти, – підхопив хтось із натовпу, – з молодшою баронесою незрозуміло що трапилося, а барон для старшої доньки влаштував пишне святкування.
— Е–е, ну тебе! Його Величність просто боїться, щоб й ця не пропала, от і все!
— І то правда! Може й так!
«Самі плітки. Шукав тиждень-два… Чому ж він так легко здався? Татко… Невже ти думаєш, що я справді втекла й тепер ховаюся, чи ще гірше, – що я загинула у лісах?! Навіть подумати страшно, що ти зрікся мене або подумки поховав. А може він дійсно віддав мене Міхаю?! Як же боляче на серці й важко усвідомлювати, що мене більше немає для тебе, батьку».
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Багряна кнея, Еллі Гарус», після закриття браузера.