Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Вакансія для диктатора 📚 - Українською

Читати книгу - "Вакансія для диктатора"

260
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Вакансія для диктатора" автора Сергій Батурін. Жанр книги: 💙 Бойовики / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 31 32 33 ... 48
Перейти на сторінку:
заснути, приятель витяг у нього з кишені ключі, відкрив ворота й впустив на летовище чималеньку фуру. Та підкотила до Пущинского ангару, у її пасажира знайшовся ключ, механік пройшов усередину й «болгаркою» вправно зрізав з нещасної «Джабіри» крила та фюзеляж, потім вони втрьох закинули розчленованого літака у фуру, водій та його супутник поїхали геть, а механік зачинив ангар, навісив замок, потім пройшов до воріт та повторив ці дії. Затим він повернувся до сторожки, підклав сторожеві ключі до кишені, витягнув з сумки ще одну пляшку горілки, відкоркував, розлив по склянках і залишив на столі, після чого турботливо вкрив сторожа куфайкою та поспіхом вийшов. На ранок пильний охоронець злітних смуг прокинувся й щонайперше — похмелився та одразу ретельно прибрав усі сліди вчорашньої пиятики. Відтак якби його навіть катували, він би нізащо не зізнався, що вчора на летовищі був хтось сторонній. Сторож чітко знав: зізнаватися — собі гірше робити.

Фура ж з решками Jabiru незабаром опинилася в Домському річковому порту, біля причалу, де стояла чималенька чорна, із іржавими патьоками, самохідна баржа, зафрахтована комерційною фірмою «Факторіал». Пасажир фури розпорядився, й спритні мовчазні докери перевантажили останки губернаторського літака на борт, а коли судно відчалило, вони в’язальним дротом поприкручували до решток літального апарату різний металобрухт. Топили літак у Чулимі на фарватері частинами, з проміжком у кілька кілометрів. А організував усе це дійство пасажир фури, що працював начальником служби безпеки фірми «Факторіал», власником та президентом котрої був Костянтин Костянтинович Пущин.

Утім, це сталося ввечері того дня, а поки утікачі та їхній помічник сідали в літак, схожий на легендарний авіарозвідник. «Адам» вразив «Ільїна»: просторий, зі смаком оздоблений салон, зручна пілотська кабіна з двома кріслами...

— Так куди летимо: до Усть-Невська чи до столиці? — уточнив Костянтин.

— І там, і там у мене знайдуться й вороги, й прибічники, — сказав «Ільїн». — Зараз визначимося.

Колись, ще під час навчання у вищій школі КДБ, один з викладачів розповідав курсу «Ільїна» про математичну теорію ігор, якою користувалися американці. Формули й викладки геть вивітрилися з голови за кількадесят років, а от приклад залишився у пам’яті. «Якщо ви маєте приблизно дві рівноцінні на ваш погляд стратегії вирішення якоїсь проблеми, — пояснював молодий, лише трішечки старший за своїх курсантів, професор, — то для швидкого визначення тієї єдиної, що її ви дотримуватиметеся надалі, доцільно скористатися грою на кшталт «орел-решітка» або «чіт-лишка». Виграш в тому, що просто грамотне рішення, вчасно прийняте, завжди краще за ідеальне, прийняте із запізненням». Тож «Віктор Іванович» заліз до кишені, намацав там монету, поклав на великий палець, підкинув так, що вона закрутилася у повітрі. «Орел — колишня столиця, решітка — теперішня», — встиг загадати він, поки монета летіла. Коротким рухом — хап! — і піймав її, глянув — решітка блищить догори номіналом.

Кондрашов ледь помітно посміхнувся: очевидно, знав, чим це займається його супутник, і спитав:

— Так що, Усть-Невськ?

Але той рішуче виголосив:

— Москворецьк.

— Як скажете.

«Рама» так легко злетіла й набрала висоту, що в «Ільїна» мимохіть промайнуло: «Ач, шугонула!», а коли літак зайняв свій ешелон і ліг на курс, «Віктор Іванович» відстібнув паска безпеки й пройшов до кабіни.

— Прошу, — показав на крісло поруч із пілотським Пущин. Його гість негайно там зручно вмостився й хвилин із десять уважно спостерігав за діями авіатора: нічого незрозумілого або надто складного не побачив.

— Усе так само, — зрозумів його Пущин. — Це як в автомобілі: якщо ви водите легковик, то й мікроавтобусом кермувати зумієте. Хочете спробувати?

— Та ні, дякую, на сьогодні налітався досхочу, навіть із перебором, — із усмішкою відмовився «Ільїн». Він помовчав, а потім запитав. — А чим вам так не вгодив Верхоярський губернатор? Я таки був причетний до його призначення, і мені не байдуже...

Костянтин повернувся до свого пасажира й уважно подивився йому просто у вічі. Зблизька було видно, що він таки старший за Юрія Кондрашова років на десять, а то й п’ятнадцять: промінчики дрібних зморшок під очима, ледь помітна сивизна, та й шкіра обличчя не така молода. Якщо тому років десь тридцять, то цьому має бути сорок, чи й сорок п’ять.

— Ви точно це бажаєте знати? — не надто охоче спитав він у пасажира. Той рішуче кивнув.

— То як знаєте. Коли попередній президент Василь Шуйський зробив новорічний подарунок країні й зрікся посади, я вже був у Верхоярську помітним бізнесменом. Звався я тоді Олегом Кондрашовим, і це ім’я в краї почали вимовляти з повагою: встиг-таки заскочити в останній вагон потягу вітчизняного бізнесу, що вже рушив. Я не був сином можновладця, приватизувати великий завод не міг. Та я вчасно зрозумів, що гряде ера комп’ютерів, і налагодив блочну збірку «Пентіумів» другого покоління в майстернях міського ПТУ у вечірню зміну, коли учнів там не було. Мені вдалося організувати поставку комплектувальних з Тайваню, й справа налагодилася. Попит був шалений, а ринок ненасичений. Статки дозволили, й незабаром у нас з’явилося й своє приміщення, й гуртові покупці. Звісно, й контрафакт клепали під замовлення, не без того, і псевдоімпортні товари якихось вигаданих закордонних фірм. Ліпили на ту само продукцію наліпку штибу «Інтернешенал електронікс інтерпрайсіз» — і лохи розмітали її з підвищеним ентузіазмом. Однак основним таки було власне виробництво. Я змикитив, що означає слово «інтернет», і... Ви, може, там в столицях про таку й не чули, але у краї першим провайдером була моя компанія «Мати-ріка». Коли мені виповнилося тридцять років, я керував чималеньким концерном «Єрмак», в якому тримав

1 ... 31 32 33 ... 48
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вакансія для диктатора», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Вакансія для диктатора"