Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Гроші. Ч 1. Сизий світанок 📚 - Українською

Читати книгу - "Гроші. Ч 1. Сизий світанок"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Гроші. Ч 1. Сизий світанок" автора Нестор Коваль. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 32 33 34 ... 68
Перейти на сторінку:
дійсно був детальний план маєтку, з усіма комунікаціями, будинками, підсобними приміщеннями, більше вона не встигла роздивитися, час було йти.

– Ну, що, як вас звати? – запитав будівельник-екскурсовод. – Вибачаюсь, ви називалися, а я забув, погана пам’ять на дівочі імена! Мене Василем!

– Саша, – сказала Саша. – Дуже приємно.

– Що вам потрібно подивитися?

– Все. Роботи багато, а часу мало. І замовник дуже вимогливий.

– Не те слово! – будівельник плюнув на землю. – Як приїдуть тут, як почнуть пальцями тицяти… – Тут він осікся і скоса поглянув на Сашу.

– А хто зазвичай приїжджає?

– Коли батько, а коли сам син. Ну, батько то ще ладно… Походить, подивиться, поговорить з нашим начальством, може по столу кулаком гримнути. А синочок – ну й характер. Ходить тут, наче фюрер, вказівки роздає…

– Ви про кого саме зараз говорите? – для впевненості перепитала Саша.

– А то ти не знаєш, про кого! – махнув рукою Василь. – Ну, ладно, гроші вони нормальні платять, так що… Давай сюди, піднімемося нагору, звідти все сфотографуєш нормально.

Саша так і зробила. Навіть для форсу дизайнерського, щоб було вже зовсім правдоподібно, зробила кольоровими олівцями симпатичний ескіз двох клумб.

– Красиво, – похвалив Василь, заглядаючи через плече.

Недарма, значить, Саша ходила в художню школу, згодилися навички – хоча і не на професійній творчій ниві, однак навчання піде на благо країни.

Крок за кроком вони пройшли майбутню картинну галерею, баню, бенкетну залу, витриману в імперському стилі, величезний будинок «майбутнього президента», басейн, великий гараж на бозна скільки машин. Василь коментував коротко, зі знанням справи. Як з’ясувалося, сам він родом із Волині, як і більшість тутешніх будівельників, на об’єкті працює від самого початку. Саша ретельно все фотографувала, наприкінці екскурсії вона вже й сама повірила, що фіксує всю цю розкіш виключно для того, щоб вписати в ландшафт.

– А навіщо ви баню фотографуєте? – поцікавився Василь. – Там також будуть квіти?

– Після мене квіти проростуть скрізь, повірте! – впевнено відповіла Олександра, і самій їй почулося щось неприродне в тій відповіді.

Матеріал вийшов багатий. Переглядаючи вдома знімки, Саша тішилася своїй неймовірній вдачі і розмірковувала, як їй вчинити далі. Знову розмістити на своїй сторінці в соціальній мережі? Що це дасть? І які є докази того, чий це маєток? Так, можна подивитися в земельному реєстрі, на кого записана ділянка… Вона набрала номер Славка:

– Привіт. Знаєш, я готова зустрітися.

– Я вже й не чекав, – чесно признався Славко. – Я передзвоню за кілька хвилин.

Зустріч із представником опозиції Кашинським відбулася на Подолі, в штабі однієї з опозиційних партій.

– Треба розуміти розклади, – гаряче переконував Славко Сашу, яка не дуже приємно висловилася в бік цієї політичної сили. – Не все так просто. Це і «Матьківщина», і одночасно вже не «Матьківщина»! Розумієш?!

– Ні, – відповіла Саша. Вона не любила політики саме за необхідність постійно щось розуміти – якісь недолугі дії, хабарі, прийняті рішення, змови, зради і т. п. – все це Саша, як і мільйони співгромадян, чомусь мусила розуміти і прощати політикам. Саме через це та межа, що колись розділяла політиків провладних і опозиційних, тепер стала майже не помітна оку, і якби не Хазяїн, що різко завернув країну на свій, проросійський, бік, то напевне, ту грань через кілька років вже ніхто б і не зміг розгледіти.

Тут, в офісі на Подолі, кругом висіли на стінах портрети Володимирівни – відретушованої, молодої, впевненої, з трохи зухвалим поглядом і, звісно ж, знаменитою косою на голові. В приймальні довелося почекати, але зовсім недовго. Саша звернула увагу, що в офісі чимало людей, і всі вони вельми заклопотані, начебто зараз кипить передвиборча кампанія.

Кашинський був худим високим чоловіком в окулярах, у дорогому костюмі, трохи пихатий і нервовий, як і більшість політиків цієї генерації, з розумними очима, якими він дивився на співрозмовника, наче в мікроскоп, намагаючись розгледіти небезпечні бактерії.

– Нам потрібні такі люди, як ви, – проголосив урочисто він Саші одразу після привітання.

Саша замахала руками – від нещирості її завжди нудило, але Кашинський знав, про що говорить:

– Я не про партію. Ні. Партія хай живе своїм життям, – тут він підвів вицвілі очі на портрет Володимирівни, – а люди живуть своїм. Отже, ми скоро плануємо великі акції протесту проти Хазяїна…

– А який привід? – запитала Саша.

– Хіба чимало привидів? – здивувався Кашинський. – Через не підписання асоціації з Євросоюзом, наприклад.

– Хіба він не підпише? Всі ж говорять, що… – Проте насправді Саша і сама відчувала, що саме так і станеться – не підпише.

– Він не підпише, не сумнівайтеся. То все гра. Затягування часу. Розганяє країну, а потім лобом об стіну – лусь!!! В економіці – яма, вже сьогодні немає чим бюджетникам платити, а попереду ще листопад і грудень, і перший квартал чотирнадцятого року. Звідки гроші, коли все вкрадено?! Чим платити? Звісно, чим – візьмуть непідйомний кредит у Росії мільярдів на десять, іншими словами, продадуть країну.

– Вони не зупиняться! – раптом твердо сказала Саша.

Кашинський здивовано підняв на неї очі:

– Так, – сказав. – Вони не зупиняться!

Саша вирішила більше не тягнути час і виклала на стіл світлини маєтку в Кончі-Заспі.

– Земля зареєстрована на ту саму фірму, що займалася «вежами Буйка»…

– …і афільована ще з кількома фірмами «сім’ї», за якими стоять Збруєв і Дантист. Що думаєш із цими світлинами робити?

– Не знаю. Що я можу з ними зробити? Опублікувати у себе на сторінці.

– Ха-ха, – засміявся Кашинський, – цього сьогодні вже замало! Ми тебе тому й запросили…

У підсумку Саша взяла тайм-аут на роздуми, буквально кілька днів. Їй в голову прийшов ще один план, точніше, продовження плану «конверт» – а саме поїхати знову в Кончу-Заспу і спробувати перефотографувати креслення плану маєтку. Коли вони роздивлялися знімки з Кашинським, вона зрозуміла, що ні загальні фото, ані окремі крупні й середні плани не дають уяви про всю грандіозність будівництва. Звісно, матеріал і так би викликав підвищену увагу, але Саші хотілося цього разу зробити все за вищим розрядом, щоб не вийшло як з мисливською вежею – купа зусиль, нервів, часу, ризику, а у підсумку – кілька скромних, не дуже якісних фотографій і пару фраз про те, що вони, бачиш, полюють там на кабанів та оленів. Так що креслення загального плану будівництва – та сама необхідна деталь, що дасть людям повну уяву про будівельний розмах «сім’ї».

Тому наступного дня вона сіла в машину, взяла з собою рівно те, що й першого разу, і відправилася за здобиччю. Охоронець цього разу чергував інший – молодший, тому слухав не «Мелодію», а «Шансон»,

1 ... 32 33 34 ... 68
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Гроші. Ч 1. Сизий світанок», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Гроші. Ч 1. Сизий світанок"