Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Роза Вітрів 📚 - Українською

Читати книгу - "Роза Вітрів"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Роза Вітрів" автора Ярослава Литвин. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 33 34 35 ... 57
Перейти на сторінку:
української богеми — два в одному. Я в головній ролі, курво.

Скоро нас мало не виселили з цього стійла домочадці — позаяк я все засмерділа фарбами, і в коридорах та попід стінами вже майже не лишалося вільного місця від полотен, що сохнули.

У Єжи планувалася перша персоналка коштом якоїсь там його «просто знайомої». Він і мені запропонував також виставитися. Заодно ми отак жартома й розписалися, батьків повідомити трішки призабули. Певно, так бувае — люди знічев’я і без особливих підстав одружуються. Відтак із Рози Ковтун я перетворилась на Розу Вітрів.

У кожного з нас на рахунку була певна кількість республіканських виставок, то трішки прикинувши, вирішили, що не зайвим

було б утнути по персональній та вступити до лав Спілки, аби мати власну майстерню.

У вересні провалилася виставка Єжи. Вона відбулася, але жодного резонансу, жодного схвального відгуку в пресі, хіба що ті, де постаралися організатори за окрему платню. Він був у відчаї, хоча добре тримався і не виказував цього.

У жовтні, у тій самій галереї, пройшла моя перша персональна. «Просто знайома» сама висунула пропозицію взяти всі витрати на себе в обмін на один із портретів Єжи. Я тоді погодилася, але зі страшенним болем всередині — ніби це моє дитя, котре віддаю в чужі руки. Мене кидало в жар і трусило ніби у лихоманці. У животі похололо. І я заприсяглася собі, що більше ніколи-ніколи, у якій би скруті не опинилася, не віддам, не продам свої творіння.

Моя експозиція мала назву «01: ВогоньВітер» і містила у собі тридцять зображень Єжи. Бо іншого у мене гідного не було — зовсім.

Чесно кажучи, ніхто нічого доброго не очікував: ані я, ані Єжи, ані наші друзі — кому потрібно три десятки етюдів якогось, хай і вродливого чоловіка, але написаних у однаковій манері й тими самими кольорами?!

Але виявилося, що саме цього пресі й публіці не вистачало.

Того дня на відкритті я була у червоній сукні, до біса непристойній. І до біса непристойно була щаслива. Мені дарували криваві, як заходи нашого далекого сонця, троянди.

— Бачиш, я ж каза-ав, що ти талановита, а ти не вірила-а,— легенько шльопав мене по сідни-цях Єжи і майстерно позирав у об’єктиви. Йому це страшенно подобалося — потрапляти у чиєсь поле зору і там красуватися.

Далі пішло все, як і було задумано — нам дали старезну голодрану майстерню, в якій оселилися, перевізши туди по два наплічники речей і кілька матраців, аби було де спати.

Ата придбала квартиру у Львові — я їздила допомогти з ремонтом і просто там пожити.

Єжи часто ходив у загули — зникав на кілька днів. Потім повертався, нічого не пояснюючи. А я і не питала. Повернувся — значить все добре. Повернувся — це головне. Така моя мантра.

Одного разу було, що ми домовилися йти у кіно, зустріч о вісімнадцятій біля Сковороди. Але попередньо мав передзвонити. Я просиділа увесь вечір, тренуючись у телекінезі над своїм телефоном, але так ніхто і не об’явився, його мобільний вимкнений. Не прийшов додому і на ніч. Я п’ять годин просиділа на варцабі, вбиваючи легені, виглядаючи його тінь на чорному асфальті крізь холодне глумливе скло. О другій дня, коли вже зовсім була у відчаї, зателефонував якийсь друг:

«Е-е-е, тут Єжи просив передати, що не зміг прийти, бо грав у шахи».

«У що?!»

І короткі гудки. У цій фразі весь Єжи! Уся його гів-няність, харизма і непередбачуваність! Я так сміялася, що навіть не змогла достойним чином злитися. І коли вже явився домів, то дражнила його десь із тиждень «гаріком каспаровим».

Так, безумовно, я турбувалася і чекала. Але ж знала, що маю один водопій на двох із диким-диким звіром. Чого ж дивуватися?

У нас вільні, демократичні стосунки — він вештався деінде, я ж вдавала, що так і треба. Ми дарували повну волю один одному, принаймні дуже силувалися це робити. Я мала цілковите право також щезати й відключати мобільний. А він мав таке саме цілковите право вирішувати самому, перейматися через мене чи ні.

«Він тобі зраджує!» — всі як одна торочили мої подруги. «Ну то й що?» — відмахувалась я. Рано чи пізно в нашому житті ми чомусь чи комусь таки зраджуємо: дитячим мріям, обіцянкам, коханим, собі, Батьківщині. Яка різниця? Який сенс через це бентежитися? «Ти така дурна»,— відказували подружки. «Я така дурна» — погоджувалась я.

Піди, злови вітер в полі!

25

Мене хоч і втомлювала ранніми підйомами та веретеном обов’язків робота у Продюсерсько-му центрі, та все ж я була їй вдячна.

Наступного дня з самого раночку до мене прийшла Солічка, очікуючи, що я знаю, що із нею робити.

Вона заповнила обов’язкову для наших артистів форму-анкету. Виявилося, що Соля — моя ровесниця. Має юридичну освіту, незаміжня, вдома у неї мешкає кролик на ім’я Василько Тарасович.

Дебютну пісню ми вирішили придбати, а не мучитися самим. Я розмістила на кількох форумах об’яву: «Куплю гарну ПОПСОВУ пісню недорого». Було повно відгуків, молоді гарячі поети прискакували до нас, приносили свої творіння. Найбільше мені сподобалося таке:

Я я я я я

Донька мамчина —

1 ... 33 34 35 ... 57
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Роза Вітрів», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Роза Вітрів"