Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Злочини у сфері службової діяльності: кримінально-правова характеристика. 📚 - Українською

Читати книгу - "Злочини у сфері службової діяльності: кримінально-правова характеристика."

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Злочини у сфері службової діяльності: кримінально-правова характеристика." автора П. П. Андрушко. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 33 34 35 ... 144
Перейти на сторінку:
суду, юрисдикцію якого визнала відповідна Сторона (ст. 11 "Хабарництво суддів й посадових осіб міжнародних судів");

— обіцяння, пропонування чи дачі прямо або опосередковано будь-якої неправомірної вигоди будь-якій особі, яка заявляє чи підтверджує, що вона може за винагороду зловживати впливом на прийняття рішень будь-якою особою, згаданою у статтях 2, 4–6 і 9—11, незалежно від того, чи така неправомірна вигода призначена для неї особисто чи для іншої особи, а також вимагання, одержання або прийняття пропозиції чи обіцянки такої вигоди у винагороду за такий вплив незалежно від того, чи такий вплив дійсно здійснюється, чи призводить до бажаного результату (ст. 12 "Посередництво").

Аналогічні за змістом положення містяться і в Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції 31 жовтня 2003 року.

Згідно зі ст. 15 «Підкуп національних публічних службових осіб» Конвенції кожна Держава-учасник приймає такі законодавчі та інші заходи, які можуть бути необхідними, для того щоб визнати кримінально караними наступні діяння, якщо вони вчинені умисно:

a) обіцянку, пропозицію або надання публічній службовій особі, особисто чи через посередників, будь-якої неправомірної переваги для самої службової особи або іншої фізичної чи юридичної особи, з тим щоб ця службова особа вчинила яку-небудь дію чи бездіяльність при виконанні своїх службових обов'язків;

b) вимагання або прийняття публічною службовою особою або будь-якою іншою особою, особисто або через посередників, будь-якої неправомірної переваги для самої себе чи для іншої особи, з тим щоб ця публічна службова особа чи така інша особа вчинила зловживання своїм дійсним чи передбачуваним впливом з метою одержання від адміністрації чи публічного органу Держави-учасника будь-якої неправомірної переваги.

Крім того, ст. 21 «Підкуп у приватному секторі» Конвенції передбачено, що кожна Держава-учасник розглядає можливість прийняття таких законодавчих і інших заходів, які можуть бути необхідними, з тим щоб визнати як кримінально карані наступні діяння, коли вони вчинюються умисно під час економічної, фінансової або комерційної діяльності:

a) обіцянку, пропозицію або надання, особисто чи через посередників, будь-якої неправомірної переваги будь-якій особі, яка керує роботою організації приватного сектора або працює, у будь-якій якості, в такій організації, для самої такої особи чи іншої особи, з тим щоб ця особа вчинила, в порушення своїх обов'язків, будь-яку дію чи бездіяльність:

b) вимагання або прийняття, особисто або через посередників, будь-якої неправомірної переваги будь-якою особою, яка керує роботою організації приватного сектора або працює, у будь-якій якості, в такій організації, для самої такої особи або іншої особи, з тим щоб ця особа вчинила, в порушення своїх обов'язків, будь-яку дію чи бездіяльність.

Згідно з Конвенцією Організації Об'єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності, 15 листопада 2000 р., ратифікованою Верховною Радою України Законом від 4 лютого 2004 р. № 1433-IV[205], кожна Держава-учасниця вживає таких законодавчих та інших заходів, які можуть знадобитися для того, щоб визнати в якості кримінально-караних:

1) такі діяння, коли вони вчиняються навмисно:

а) обіцянку, пропозицію або надання публічній посадовій особі, особисто або через посередників, будь-якої неправомірної переваги для самої посадової або іншої фізичної чи юридичної особи для того, щоб ця посадова особа вчинила будь-яку дію або бездіяльність при виконанні своїх службових обов'язків:

б) вимагання або прийняття публічною посадовою особою, особисто або через посередників, будь-якої неправомірної переваги для самої посадової особи або іншої фізичної або юридичної особи для того, щоб ця посадова особа вчинила будь-яку дію чи бездіяльність при виконанні своїх службових обов'язків;

2) зазначені діяння, коли в них бере участь будь-яка іноземна публічна особа або міжнародний цивільний службовець;

3) участь в якості спільника у вчиненні будь-якого злочину, визнаного таким відповідно до цієї статті.

Згідно з п. 4 ст. 8 названої Конвенції «публічною посадовою особою» є публічна посадова особа, що надає будь-яку публічну послугу, як це визначається внутрішнім законодавством Держави-учасниці, в якій ця особа виконує такі функції, і як це застосовується в кримінальному законодавстві цієї Держави-учасниці[206].

Формулювання тексту статей всіх трьох згадуваних Конвенцій щодо встановлення відповідальності службових осіб за вимагання та прийняття будь-якої неправомірної переваги для самої себе або іншої фізичної чи юридичної особи свідчить про те, що така відповідальність має бути за умови попередньої домовленості до вчинення службовою особою будь-якої дії чи за бездіяльність при виконанні своїх службових обов'язків: «вимагання або прийняття… будь-якої неправомірної переваги… для того, щоб ця посадова особа вчинила…» (виділено мною — П.А.).

Міжамериканська конвенція проти корупції, м. Каракас, 29 березня 1996 р., підписана державами — членами Організації американських держав, корупційними діяннями у cт. VI визнає:

a) вимагання або прийняття, прямо чи опосередковано, урядовою службовою особою чи людиною, яка знаходиться на державній службі, предметів грошово-кредитного значення або іншої вигоди у вигляді подарунка, покровительства, обіцянки чи переваги для себе або для будь-якої третьої особи або об'єкта в обмін на будь-яку дію чи бездіяльність при виконанні службових повноважень службовою особою;

b) пропозицію чи надання, прямо чи опосередковано, урядовій посадовій особі або людині, яка знаходиться на державній службі, предметів грошово-кредитного значення чи іншої вигоди у вигляді подарунка, покровительства, обіцянки чи переваги для себе чи для будь-якої третьої особи чи об'єкта в обмін на будь-яку дію чи бездіяльність при виконанні службових повноважень службовою особою;

c) будь-яку дію чи бездіяльність при виконанні службових повноважень урядовою службовою особою або людиною, яка знаходиться на державній службі, з метою незаконного отримання вигоди для себе або для третіх осіб;

d) незаконне використання або умисне приховування майна, одержаного від будь-якої діяльності, зазначеної у цій статті;

e) участь як керівника чи його помічника, підбурювача, спільника або співучасника по факту, або іншим способом у вчиненні чи спробі вчинення злочину, або в будь-якому об’єднанні чи змові про вчинення злочину, або в будь-якому діянні, згаданому у цій статті

1 ... 33 34 35 ... 144
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Злочини у сфері службової діяльності: кримінально-правова характеристика.», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Злочини у сфері службової діяльності: кримінально-правова характеристика."