Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Святі і грішні 📚 - Українською

Читати книгу - "Святі і грішні"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Святі і грішні" автора Нік Ремені. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 34 35 36 ... 38
Перейти на сторінку:
голова колгоспу «Ювілейний» Валерій Іванович Скотник. Підвищення по службі отримали кілька інших друзів Миколи Антоновича, а два його родичі очолили колгоспи.

Залишився на колишньому місці роботи Степан Іванович. Але становище його — невизначене. Кожен день відчував провину, але не знав у чому. Як той механізатор, якого виключили з партії. У сильного завжди безсилий винен. Сильні будуть завжди залишатися святими, а безсилі — грішниками.

Тарасов чекав, як будуть розвиватися події в країні. Може йому взагалі нічого не зроблять, навіть не звільнять. Адже те, що сталося з ним, це унікальний випадок навіть за останні роки. Вперше райком партії не міг нічого зробити з неугодним інструктором.

«Невже я здійснюю злочин тільки тому, що говорю, що думаю, — намагався визначитися в тому, що відбувається, Степан Іванович. — Чи треба мовчати, щоб злочинці і просто шизофреніки знущалися над багатомільйонним народом. Ні, не треба мовчати, щоб можновладці дали можливість простим людям спокійно займатися справами. Не посилали під кулі неугодних режиму, не забороняли висловлювати думку і слухати інших. Як і в усьому цивілізованому світі. Час ідолів минає, і, дай Бог, назавжди».

Як особисту перемогу сприйняв Степан Іванович призначення Клокова. Не він пішов, а перший секретар. І хоч на підвищення, все одно пішов. А він залишився. Він, рядовий інструктор. Який мав сміливість сказати правду, що твориться в країні та районі з антиалкогольною кампанією. Його не захотіли почути. Даремно. З цієї ідеї все одно нічого не вийде.

На першому тижні після затвердження Скотника першим секретарем Степан Іванович зайшов до його кабінету.

Запитав без натяків:

— Вважаєш, що тебе обґрунтовано призначили першим, що немає гіднішої кандидатури?

— Вважаю, що так. Не тебе ж призначати.

— Тебе призначили тому, що возив Клокова на курорти, ходив у нього в друзях.

— А ти вважаєш, що до першого секретаря можна заходити без виклику і навіть без стуку?

— Вгамуйсь, Валера! Знаю тебе як облупленого, і кажу те, що думаю.

— Геть звідси, клоун. Інакше, тебе викинуть, як собаку. Я тобі не Клоков, щоб вислуховувати нісенітницю.

Скотник відкрив двері кабінету і мало не виштовхав Степана Івановича.

Той знав його досить давно, не раз зустрічався за чаркою горілки. До знайомства з Клоковим — це був свій хлопець. Потім поведінка Валери стала змінюватися. Все рідше зустрічався з інструкторами і навіть із завідувачами відділів. Поводився зарозуміло, зухвало.

Він не розумів, що всі справи в райкомі, включаючи написання виступів секретарям, вирішують робочі конячки — інструктори. І, незважаючи на те, що у нього склалися чудові стосунки з Першим, апарат ставився до Валерія Івановича негативно. Це означало, що при першому ж проколі його не підтримає колектив.

Але, як і багато людей, які дорвалися до влади, Валерій Іванович вважав, що він в районі цар і Бог. Що скаже, те й буде. За базар, який вівся в суспільстві, ніхто не відповідає. Він ні до чого не зобов'язує. А влада повинна працювати. Як вона вирішить, так і буде.

«Скотник знає про мою бесіду з Клоковим, — думав інструктор. — І нехай. Хто він такий?! Що не відповідає своїй посаді зарозумілий вискочка. Отримав її за хабарі, знайомства. Якщо і при Горбачові в райкомі працюватимуть не фахівці і патріоти, а по знайомству, як і сотні років тому, значить, щастя нам не бачити».

Степан Іванович покинув кабінет нового першого в пригніченому стані. Не чекав від старого знайомого такого цинізму. Хоча розумів, що і сам не подарунок Спустився на перший поверх до своїх. Хлопці розповідали анекдоти, потім відразу переключилися на нього: як пройшла перша зустріч з Валерою.

— Традиційно, — відповів Степан Іванович. — Знову довелося виступати в ролі блазня. Але і це не допомогло. Вигнав з кабінету.

— Валера? Не може бути!

— Може. Він ще гірше Клокова.

– І ти хороший, мало не вигнали з райкому, мовчав би, сопів у дві дірочки, — зауважив хтось із колег. — Мало тобі Клокова, у Валері ворога наживаєш.

— Розумію, що лізу на рожен, але не можу змінити характер. Так і тягне сказати, що думаю.

Валерій Іванович, тим часом, викликав Марію Кузьмівну. Чемно, але досить наполегливо розпорядився, щоб без узгодження з ним нікого не пускали в кабінет першого секретаря.

Навів довідки про Тарасова.

— Його збиралися звільняти?

— Збиралися. Але все залишилося по старому. Про Степана Івановича забули.

— Візьміть це питання на замітку. Над ним треба подумати. Блазням не місце в райкомі.

Незважаючи на демократію і перебудову, Скотник діяв більш жорстко і рішуче, ніж його попередник. Не грав у вседозволеність, притискав працівників апарату, наводив порядки на місцях.

Поводився по-новому, але в дійсності, по великому рахунку, повторював всі дії Миколи Антоновича. Той теж починав роботу в районі з наведення дисципліни і порядку, підбору і розстановки кадрів. І підготував наступнику твердий ґрунт, про який той міг тільки мріяти.

Протягом тижня Валерій Іванович звільнив від роботи водія Івана. В одну з поїздок по району підмовив надійних людей, щоб ті як слід підпоїли любителя випити. Коли той відключився, викликав наряд міліції і в присутності численних свідків відправив Івана в медвитверезник.

Коли той зайшов на наступний день до першого секретаря, запитав без натяків.

— Підеш за власним бажанням чи за статтею?

— Та що ви, Валерію Івановичу!

— Ніколи мені з тобою вихованням займатися. Підеш сам або за статтею?

— Сам, — знітився водій, який зіпсував стільки нервів Клокову.

Але на нового начальника ще не встиг накопати компромат.

– Іди до Кузьмівні, пиши заяву.

Протягом дня Івана звільнили з роботи.

На його місце новий секретар взяв свого перевіреного водія.

В один з осінніх днів до першого секретаря увірвався в кабінет абсолютно безцеремонно і навіть нахабно Биконов. Робота в обкомі додала йому впевненості і твердості. Привітався, відразу присів

1 ... 34 35 36 ... 38
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Святі і грішні», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Святі і грішні"