Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Останній тамплієр 📚 - Українською

Читати книгу - "Останній тамплієр"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Останній тамплієр" автора Раймонд Коурі. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 34 35 36 ... 152
Перейти на сторінку:
підпільні товариства захищали Його нащадків і протягом сотень років передавали їхні секрети групі «втаємничених інтелектуалів». Леонардо да Вінчі, Ісаак Ньютон, Віктор Гюґо — і багато інших знаменитостей з різних епох — всі вони вважаються членами таємного товариства захисників кревних нащадків Господа нашого. — Тес знову зупинилася, щоб подивитися на реакцію Рейлі. — Знаю — це звучить сміховинно, але ця версія є дуже поширеною, над дослідженням її працювали і працюють багато людей, і йдеться не тільки про авторів бестселерів, але й про серйозних вчених та шанованих академіків.

Тес пильно подивилася на Рейлі, намагаючись розгадати його думки. «Якщо мені спочатку і вдалося зацікавити його розповідями про скарб, то тепер я прогавила момент, і він втратив інтерес». Відкинувшись на спинку крісла, вона, прислухаючись до власних слів, змушена була визнати, що лунали вони все більше і більше недоречно і смішно.

На якусь мить Рейлі замислився, а потім мовив із легкою посмішкою на вустах.

— Кажете, кревні нащадки Ісуса? Якщо він дійсно мав двійко-трійко дітей, а ті, здогадно, теж мали дітей — і так далі... то через дві тисячі років, тобто, через сімдесят — чи скільки там... вісімдесят поколінь родичів Ісуса була б сила-силенна по усій планеті! — Рейлі розсміявся. — Невже люди цілком серйозно сприймають таку нісенітницю?

— Абсолютно серйозно. Зниклий скарб тамплієрів є однією із великих нерозгаданих таємниць усіх часів. Неважко здогадатися, чому вона так вабить людей. Уже саме посилання містить у собі гачок з великою приманкою: у Єрусалимі з'являються дев'ять рицарів і заявляють, що хочуть захищати тисячі прочан. Лише дев'ять. Чи не занадто амбіційна заява — навіть за стандартами фільму «Золота сімка» — як ви гадаєте? Зачувши таке, король Болдуїн надає їм у розпорядження ласий шматочок єрусалимської нерухомості: Храмову гору, місце, де знаходився другий храм Соломона, який зруйнували легіони Тіта 70 року нашої ери, а коштовності з нього розграбували і відвезли до Риму. І тут виникає одне велике запитання: а що, коли священики з цього храму, дізнавшись про наближення римлян, сховали в ньому щось таке, чого завойовники так і не спромоглися знайти?

— А тамплієри спромоглися.

Тес кивнула головою.

— Чудова пожива для різноманітних міфів. Так от: це «щось» лежить собі у землі тисячу років, і тамплієри зрештою його викопують. А ще був так званий «Мідний сувій», знайдений у Кумрані.

— А сувої з Мертвого моря теж мають до цього якесь відношення?

«Охолонь, Тес!» Але вона вже не могла стриматися і перла далі.

— В одному з цих сувоїв йдеться у подробицях про велику кількість золота й інших коштовностей, закопаних під самим храмом, здогадно — у двадцяти чотирьох тайниках. Але окрім того, у цьому сувої йдеться про якийсь невизначений скарб. Що це могло бути? Ми не знаємо. Це могло бути все, що завгодно.

— Добре, згода, а як у все це вписується Туринська плащаниця? — з нарочито зацікавленим виглядом спитав у неї Рейлі.

На якусь ледь уловиму мить витонченні риси її обличчя спотворило роздратування, але Тес швидко опанувала свої емоції і виліпила на своєму обличчі люб'язну посмішку:

— Ви що, вважаєте все це несерйозним?

Рейлі з виглядом розкаяння вибачливо підніс руки.

— Та ні ж бо, вибачте, будь ласка. Продовжуйте, я уважно слухаю.

Тес зібралася з думками.

— Цим дев'яти рицарям віддали частину королівського палацу зі стайнями, де було достатньо місця, щоб розмістити дві тисячі коней. Цікаво, чому Болдуїн виявився до них таким щедрим?

— Бозна. Можливо, він був людиною передбачливою. А можливо — їхня відданість захопила його.

— Але вся штука в цьому і полягає, — вела далі Тес. — На той час вони ще нічого не встигли зробити. Їх забезпечують потужними ресурсами для виконання роботи, і чим же займається наша «золота дев'ятка»? Починає вершити, згідно зі своєю заявою, всілякі героїчні діла, захищаючи пілігримів, що бредуть до Святої землі? Ні. Перші дев'ять років рицарі проводять у храмі, не покидаючи його. Вони не виходять із нього, не набирають нових помічників. Просто зачинилися там — і все. На дев'ять років.

— Може у них розвинулася боязнь відкритого простору та великої кількості людей, так звана «агорафобія»? Або...

— Або це був один великий блеф. Найпоширеніша гіпотеза, яку особисто я вважаю за найбільш прийнятну, полягає в тому, що «золота дев'ятка» здійснювала розкопки. Вони шукали щось заховане у храмі.

— Щось закопане священиками цього храму, які не бажали, щоб воно дісталося легіонерам Тіта?

Тес відчула, що нарешті достукалася до свідомості Рейлі, і її очі спалахнули вогнем твердого переконання.

— Саме так. Факт полягає в тому, що дев'ять років вони сиділи тишком-нишком, а потім несподівано вигулькнули на сцену і почали із вражаючою швидкістю багатіти і зростати кількісно, користуючись при цьому беззастережною підтримкою Ватикану. Можливо, все це стало здійсненним завдяки якійсь знахідці, що вони викопали у храмі. І ця знахідка змусила Ватикан буквально із шкіри лізти, аби тільки задовольнити потреби храмовників. І на цьому тлі версія про те, що Ісус виростив двійко-трійко дітей здалася цілком вірогідною.

Рейлі стривожився.

— Стривайте, ви що — думаєте тамплієри шантажували Ватикан? А я завжди вважав, що вони були воїнством Христовим. Може навпаки — тамплієри знайшли щось таке, що дуже задовольнило Ватикан, і Папа вирішив таким чином винагородити їх за це відкриття?

Тес скорчила гримасу сумніву.

1 ... 34 35 36 ... 152
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Останній тамплієр», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Останній тамплієр"