Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Льодовик 📚 - Українською

Читати книгу - "Льодовик"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Льодовик" автора Олександр Казимирович Вільчинський. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 34 35 36 ... 58
Перейти на сторінку:
class="book">— Я йому сама скажу, не хвилюйся. Думаю, ця гра тобі сподобається… Просто виконуєш завдання, які будуть приходити на електронку, на Оленчин «айпод» і на мій. Я вам зможу також підказувати. Оленко, ти готова?

— Ну, я не знаю, годилося б довести до відома Міхи, — намагаються заперечити я, хоча мені дедалі важче встояти перед магією Іриного голосу.

— Зачекай, Миколо, це ж не так просто, як ти думаєш. Вам треба буде у всіх місцях, куди вас пошлють, шукати код. Дві літери і чотири цифри, літери скрізь однакові, вам скажуть які, а от цифри різні… А наприкінці — приз!

— Дуже великий приз? — перепитав я, бо Оленка із хлопцем шушукалися над «айподом».

— Так, дуже великий… А від мене особисто — поцілунок, повітряний, пліз…

— І все? — Здається, я вже трохи переходив межу, тим більше наші переговори слухали діти, і тому прикусив язика.

Невдовзі ми під'їхали до Народницького парку.

— А Мустафа українську вже добре вивчив? — ще встиг я запитати у них обох.

— Так, я все розумію, — приємним тихим голосом із м'яким східним акцентом відповів Мустафа, і в мене, можливо, вперше, закралася грішна думка, що такій малій задрізці, як Оленка, ще й пощастило відхопити такого красеня, байдуже, що бусурман.

Біля пам'ятника засновникам Києва нас і справді чекало журі та ще зо три десятка команд, якими була заповнена вся зона паркування. Через кілька машин від «Хаммера» втиснулася і старенька, ще дольодовикова «Славута», в якій були знайомі мені юні месники із «Молодої сили». Той самий малий із палаючими очима, а з ним іще товстун і дівка у шкірянці із сотнею заклепок, такі ще до Льодовика носили «металісти». Вони, мабуть, були здивовані не менше, ніж я. Але коли ми, як і всі, вишикувалися поряд із «Хаммером» і вони побачили Оленку й чорнявого Мустафу, то дещо заспокоїлися.

Було видно, що багато команд мають сімейні екіпажі: батько, мама і син, наприклад, а чи двоє дітей, але були й старі, і без дітей. Хоча більшість все–таки молодь… Огрядна тітонька із пластиковим бейджиком на шиї — «Голова журі пані Тетяна Малашенко» — повідомила, що от ми, мовляв, дочекалися можливості і на зло всім морозам і кригам починаємо київський «Квест». Ще попросила не порушувати правил, головне з яких: бути терпеливим, толерантним і не чинити перешкод іншим. А ще вона сказала, що переможця чекає премія у десять тисяч гривень і, незалежно від того, хто переможе, для всіх, хто дійде до фінішу, у «Пузатій хаті» на Контрактовій — святковий фуршет.

— А хто не дійде, то що? Ми ще й внески заплатили! Я бачила: не всі платили! — несподівано писклявим голоском озвалася від нашої машини Оленка.

Упало в око, що у цей момент юні месники із «Молодої сили» переглянулися й запосміхалися.

— Дівонько, вам варто лише туди доїхати, а в «Пузатій хаті» вас зустрінуть, — дещо отетеріло відповіла голова журі.

— Оленко, зупинися! Воно тобі зараз треба? — почувся у навушнику суворий голос Іри.

— Мам, а чого вона?.. — кинула Оленка голосом ображеної дитини.

— А чого ти?

— Не хвилюйся, я знаю, де та «Пузата хата», — якось і я пробую вгамувати малу.

— Коломбо, не в тому річ! Вони нас що, за лохів мають?..

— У вас в Одесі всі такі гарячі?

— Не забувай, що я народилася у Києві…

— Але ж коли то було, ще до Льодовика? Це не рахується, — намагаюся я і далі бути дотепним, хоч це мені і вартує певних зусиль.

Мимохіть подумалось: якщо мала і далі так себе поводитиме, то цей хлопчина, хоч і бусурман, від неї швидко втече.

— Слухай, і як ти її терпиш? — запитав я, коли голова журі оголосила для всіх однакове перше завдання і ми рушили поки що всі вервечкою вздовж набережної на північ…

— Бо він мене кохає. Правда ж, Мустафа? — випалила Оленка.

— Як бачиш, — зітхнула у слухавці Іра, бо вона, мабуть, забувши про Мустафу, подумала, що це запитання я адресую їй.

А Оленка, мабуть, також забула, що і мама уважно її слухає. Найбільш незручно, вочевидь, почувався бідний Мустафа. У салоні запанувала ніякова мовчанка, але ненадовго.

— Все, працюємо, завдання чули, вперед! — першою подала голос у слухавці Іра.

Перше завдання було лише на перший погляд просте. Усім учасникам слід було віднайти код із двох латинських літер NS, за яким ішло, як і попереджала Іра, чотири поки що невідомих нам цифри.

— 367 кілометрів до полтавських галушок! Вперед! Час пішов! — прорекла у мегафон пані голова журі і дала відмашку білим прапорцем із синім написом «Kyiv Quest».

— Якщо й далі будуть такі прості завдання, то ми переможемо, — сказав я у розрахунку на Іру.

— Інші так само думають, — відповіла вона.

— А хіба нам сюди, а не на автовокзал? — подала голос мала.

Я їй відповів, що на автовокзал ми завжди встигнемо, але зараз полтавські галушки нас чекають на майдані біля «Глобуса».

— Оленко, ми ж домовлялися, що ти будеш слухати дядька Миколу, — пробувала урезонити її Іра із навушника.

— Але ж капітан я, — стояла на своєму Оленка, і як ще з першого завдання почала тріпати нерви, так і до останнього.

І якби ж то тільки вона. Це була ще та поїздочка, дурні гонки у компанії якихось другосортних ідіотів. Ледь до мордобою не дійшло. Вже на першому етапі якийсь веселун на «Сузукі» почав виляти задом перед нами ще на виїзді. Я б його затовк, як смердючого жука, але просто смороду не хотілося. На підйомі

1 ... 34 35 36 ... 58
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Льодовик», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Льодовик"