Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Рожеві сиропи 📚 - Українською

Читати книгу - "Рожеві сиропи"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Рожеві сиропи" автора Артем Чех. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 35 36 37 ... 42
Перейти на сторінку:
Мені тут сказали підійти до тебе.

— Ти теж любиш EL-Кравчука?

— Ну, не те щоб… Мені більше подобаються…

— Ти знаєш, — перервав він мене, — я його теж дуже люблю. Його пісні. Ти ніколи не дослухався до тембру його голосу? В нього є щось…

— А чого ти тут сидиш? — на цей раз перебив його я.

— Я голубий, — зізнався він.

— Тобто?

— Ну, голубий.

— Ти спиш з хлопцями?

— Ні. Поки що ні.

— Вони тобі просто подобаються? — до фарбованого у мене зав'язалися двоякі відчуття. З одного боку, мені було його страшенно шкода, а з іншого — він викликав у мене непобориму огиду. Весь він був якийсь засмоктаний, заслинений, жалюгідний. І чесний.

— Не дуже.

— Так чого ж ти голубий?

Я намагався натупати хоч якийсь контакт.

— EL-Кравчук голубий. І я голубий.

— EL-Кравчук не голубий, — намагався захистити EL-Кравчука я. — Просто він душевний. У нього натура сентиментальна. Але він не голубий.

— Не знаю. Я думаю, він голубий.

— А пісні? Всі його пісні про любов до дівчини.

— Це прикриття, — стояв на своєму фарбований. Очі його зблиснули фанатичним полум'ям.

— А як тебе звати?

- Ігор. Ти б тікав звідси. Тебе заклюють, — перейшов він на шепіт.

— Хто заклює? — запитав я.

— Вони, — Ігор указав на дівчат. — Іди, поки не пізно.

— А ти що тут робиш? Я чув, що є ще один фан-клуб в Будинку офіцерів. Чи ти там був?

— Ні, не був.

Мені здалося, що Ігор закривається. Все більше й більше занурюється у свою шкаралупу. Він став схожим на слизняка, що ховається під залишеною на землі мискою.

— Так чого? — запитав я. — Тобі тут подобається? Тут буває весело?

— Я тут, бо мене б'ють.

— Хто б'є? — здивувався я.

— У дворі, у школі. Я посиджу тут, поки стемніє, потім додому побіжу. А завтра зроблю так, наче захворів. Знаєш, у мене є один секрет, — він говорив усе швидше й швидше, ковтаючи закінчення. — Я засовую собі до носа голку, лоскочу там волоски, а потім чхаю, чхаю, чхаю… І мама залишає мене вдома, викликає лікаря, а той виписує мені лікарняний на тиждень. Я боюся ходити до школи.

— Але навіщо тобі тут сидіти? Йшов би додому.

— Поб'ють.

Більше він на мої запитання не відповідав. Увесь час, скільки ми з ним розмовляли, він тримав у руках касету EL-Кравчука «Нічий» і час від часу позирав на неї трохи хижуватим поглядом. Я хотів по-дружньому поплескати його по плечу і тільки-но підняв руку, як Ігор відсахнувся, замахав руками й заверещав, немов п'яна дворова дівка:

— А! Не бий! А-а-а!

— О господи, — злякався я. — Я ж не збирався.

Залишивши Ігоря наодинці зі своїми проблемами, я повернувся до дівчат. Вони продовжували перебирати листівки та плакати, але не без цікавості позирали в наш бік. З динаміків грала Ольга Юнакова.

— Шо, женишок ледь очі не видряпав? — закинула мені товстуха.

— А? — я навідріз відмовлявся розуміти бодай щось.

— Бе. На ось поки, подивись.

У моїх руках опинився фотоальбом з неякісними знімками. Я без ентузіазму роздивлявся фотографії, на яких дівчата обнімалися із Кузьмою, Веркулічем, Рудницькою та Бригінцем. «Навіщо їм Бригінець?» — здивувався я.

В кінці альбому, під останньою фотографією, я знайшов захованих ще кілька. Обережненько висунув одну й ледь не скрикнув. На фотографії я побачив Гелю та вуграсту. Вони стояли посеред неприбраної кімнати на фоні квітчастого килима, що висів на стінці, в дивних розкарячених позах і зовсім голі. Ні, не зовсім. Шию Гелі обвивало рожеве потріпане боа. Пузо вуграстої прикрашав глибокий і неохайний шрам від вирізаного апендикса.

«Що ж це таке?!» — думав я тоді, гарячково засовуючи фотографію на місце.

— Ну як?

— Класно, — відповів я, повертаючи фотоальбом власниці. — Добре у вас. Я б ще побув, але треба йти. У мене музика.

Завжди, коли я хотів злиняти з уроків або ретируватися з неприємної ситуації, у мене була одна причина. Музика.

— Яка музика? — запитала безлика у маминих туфлях.

— Піаніно. Я граю на піаніно.

— Чесно? — її очі зблиснули радісним вогником.

— Ну да.

— А підібрати щось можеш?

За останні місяці я підібрав усю музику до пісень Кравчука.

— Можу.

— Тільки не Кравчука.

Ще заради забавки я підібрав Миколайчука. Пісню про каблучки.

— Можу і не Кравчука.

І тільки я це сказав, як дівчата мене підхопили і виштовхнули на сцену, в кутку якої стояв потршаний рояль з облізлою шпоною.

Я сів на стілець з поламаною ніжкою й заходився грати «каблучки».

— Коли ти йшла-а на тонких каблучка-ах, — підспівувала товстуха, — то моє се-ерце билось в ритмі ніг твоїх.

— А що ще?

— Та мені вже треба йти, — вперто промовив я і підвівся.

— Куди?

— Я ж казав, на музику.

— Та яку музику. Пограй ще щось. Кульповича! Можеш Кульповича?

— Його пісні на піаніно ніяк не можна, — пояснив я, — там мелодика відсутня. Можу Кравчука.

— Ну давай свого Кравчука.

Я зіграв «Нічий», потім «Доля», «Несміяна». Мої коліна почали труситися. Я хотів додому. Хотів утекти з цього пекла. Щоб ви сказилися. Свині і кобили. Господи, дай мені сил звідси втекти.

Але Господь лише випробовував мене. Я це відчув, коли на мої плечі опустилася рука Гелі.

— Клас! — сказала вона. — Давай ще щось.

— Я піду? — несміливо сказав я.

— Ага, підеш.

Я намагався піднятися, але рука міцно тримала мене. Я був не в силах супротивитися. Збоку підійшли товстуха разом з вуграстою. Безлика у туфлях стояла трохи осторонь, метрів за три. Вона дивилася на мене кошачими очима й розстібала ґудзики на чорній, вкритій білою, певно кошачою, шерстю кофті.

— Коли ти йшла-а на тонких каблучка-ах, — тихенько проспівала вона й почала повільно підходити до мене. Моє плече гостро відчувало присутність Гелиної руки. Я зиркнув ліворуч, побачив сині фанерні двері й зрозумів, що це єдиний шанс втекти, єдиний з усіх можливих. Єдиний шанс вирватися звідси…

Я різко смикнувся, злетів зі стільця, перелетів через якийсь куб, зроблений з пап'є-маше, об щось ударився коліном, але таки відстрибнув від товстухи, яка неймовірним чином випірнула переді мною, й опинився біля дверей. Довго, майже вічність намагався відтягнути іржавий засув, і коли мені це вдалося, двері зі скрипом відчинилися. Я пірнув у непроглядну темінь, перечепився через відра, вдарився шваброю і врешті-решт уперся в стінку.

Я опинився у пастці. Двері, які, здавалося, єдині могли мене врятувати, вели до маленької кімнатки зі швабрами, віниками та навіщось балоном із газом. Почувся зловісний регіт, і прямісінько перед собою я побачив усіх чотирьох.

— Мені ж на музику, — тихенько сказав я, але у відповідь отримав лише смачний ляпас

1 ... 35 36 37 ... 42
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Рожеві сиропи», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Рожеві сиропи"