Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Дворіччя. Книга українця 📚 - Українською

Читати книгу - "Дворіччя. Книга українця"

258
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дворіччя. Книга українця" автора Мирон Козак. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 35 36 37 ... 74
Перейти на сторінку:
Рогнідою Володимир-князь со киянами. Прийшли і город обступили Кругом, і город запалили. Володимир-князь перед народом Убив старого Рогволода. ... Так отакії-то святії Оті царі.

Нашими молитвами, внуче Дажбожий, ти возвеличив малих отих рабів німих і на сторожі коло них поставив Слово. І возвістив їм святу волю Праотців наших:

Свою Україну любіть. Любіть її... Во врем’я люте, В остатню, тяжкую минуту За неї Господа моліть!

Ми чули, дорогий наш Тарасе, як за кілька місяців до відходу у Вічність твоя чиста душа просила Господа:

Мені ж, мій Боже, на землі Подай любов, сердечний рай! І більш нічого не давай!

Земної любові, сім’ї, дітей, хатинки над Дніпром наш Бог тобі не дав, Тарасе. Бо ти мусив, за помислом Творця, дбати про вічне. Он як добре сказав у 1975 році про твоє вічне, Тарасе, волинський поет Олександр Богачук:

Старіє все... Навіть і весна. І навіть сонце над землею. Не вкриє слова сивина, Якщо народжене душею. Б є блискавиця із-за хмар І гасне, як миттєва птиця. Лише Тарасовий «Кобзар» Сія, як вічна блискавиця.

Багато українців носять тепер у своїх серцях таке Святе Письмо: «У почині було Слово. І Слово було у Шевченка. І Слово було Україна!»

Велика дочка України Ліна Костенко написала: «народ шукає в геніях себе». І так побачила твоє безсмертя, Тарасе:


Пішов у смерть — і повернувся в думі. І вже тепер ніхто його не вб’є.

Найбільший Геній нашої нації ходив іще у кріпаках, а вже «списував Сковороду»!

Писанки Кості Шишка

«Ми всідіти Шевченка», — казав у Луцьку українець Кость Шишко. За лічені дні до своєї смерті він написав: «З надією вглядаюсь у майбутнє, де має здійснитись споконвічна мрія про український рай, окреслений Тарасом у казематі з розмахом мікеланджелівських фресок у невибагливому, здавалося, „Садок вишневий коло хати...“»

Твоїми устами, Тарасе, Кость питався українців: «Навіщо серце я скришив об душі з каменю глухого?». А про себе гірко казав:


З яким трудом я крихту світла двигав В життя задушливу гнітючу ніч.

Але він твердо знав, що

Ми ж не підпільна організація. Ми — нація!

Кость Шишко дружив з трагічної долі волинським художником Олександром Валентою. І вмів малювати. Якось намалював ось такого хреста, на якому тоді розпинали тих з його покоління, хто ще мав у грудях живе серце:

Винайдений Костем оцей НІМОГОМІН (з якого боку не читай, а виходить той же НІМОГОМІН!) характеризував німоту тих недобрих для українців часів сатанинського комунобільшовизму. Але ж в осерді того хреста Кость поставив букву Г — глаголь! І якщо читатимете від неї, то на всі сторони світу — схід, захід, північ, південь — лине український ГОМІН. Той Гомін Золотий, який так чуйно ловило юне українське серце Павла Тичини!

А ще ця Божа українська душа, Тарасе, — Кость Шишко — намалював цілу книжку писанок! Йди-но, Костю, у наше коло, покажи нам писаночку-другу.

— Низько кланяюсь святому товариству і батькові Тарасу! Вибрав я для вас три свої писанки. Ось послухайте, як буде ваша ласка.

Під ночі чорний камінь день золоті поклав ключі чумацьким шляхом вічність мчить і креше з-під копит зірками *** Над полем жайвора співаночка весела краса у серці неподільним болем мов білі хусточки бабусь
1 ... 35 36 37 ... 74
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дворіччя. Книга українця», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дворіччя. Книга українця"