Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Версола. Книга 1. Колоніст 📚 - Українською

Читати книгу - "Версола. Книга 1. Колоніст"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Версола. Книга 1. Колоніст" автора Сергій Залевський. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 35 36 37 ... 83
Перейти на сторінку:
ту ж хрюшу. Темп стрільби теж радував, на відміну від тієї ж снайперської рушниці або карабіна. Те що він поряд з селищем, хлопець зрозумів за станом савани: декілька накатаних колій, що сходяться в недалекій перспективі десь недалеко попереду, неясні звуки, що долітали до його слуху, і, що його здивувало — пара обвуглених остовів якихось машин, усі скорчені до невпізнання.

— Ого! Та тут прямо військові дії пройшли — дивувався Віктор, обходячи навколо однієї такої купи металу — схоже, що тут стріляють не лише в тварин… потрібно бути обережніше!

Поселення людей зовні виглядало переконливо: як фортеці в древньому середньовіччі на Землі, тільки матеріал і форма стіни були йому незнайомі — швидше якийсь пластик зі вставками металу, на верхніх гранях стіни були помітні якісь стволи. Так люди захищаються від нічних монстрів — подумав хлопець, оцінюючи озброєння веж — більше ніяких думок йому не спадало на думку, адже місцевих нічних мисливців вже встиг оцінити. Його помітили здалека — швидше за все, охорона мала у своєму розпорядженні системи спостереження і виявлення на далеких дистанціях — всякі сканери, тепловізори, інфравізори. Та хіба мало тут може бути чого, зважаючи на енергетичну зброю, яку бачив в залишених в савані всюдиходах. До нього вийшла трійця бійців у вражаючих обладунках — іншого слова він не міг підібрати: усе тіло, кінцівки людей були упаковані в сегментований одяг, який блищав на сонці, хоч і був темним. Окрім голови — там був справжнісінький шолом, як у пілотів: згори і ззаду матеріал повторював фактуру костюма, а обличчя ховалося за темним забралом. Коли бійці наблизилися впритул і заговорили з ним, ці забрала прояснилися зсередини, і Віктор зміг розгледіти обличчя цілком звичайних людей років тридцяти — його розглядали зацікавлено і без побоювання, хоча зброя в руках у всіх трьох дивилася на хлопця.

— Хлопець, ти звідки такий взявся? Як звати? — донісся до нього трохи спотворений шоломом голос одного з них — де інші?

— Мене звати Віктор, прийшов звідти — невизначений жест убік за свою спину — щодо інших не скажу, але швидше за все їх зжерли. перевіряти не став, якщо у вас є бажання, то можете зганяти, подивитися — тут недалеко, я за десять днів дійшов пішки, на всюдиході швидше буде.

Тут слід сказати, що Віктор спробував видати себе за члена команди тих двох, що його знайшли — як він зрозумів з питань цих патрульних, тут їздили на полювання невеликими групами — шанс був невеликий, але міг прокатати,… проте не прокатало.

— Ти дивися, у нього навіть кома немає! — здивовано сказав один з бійців, уважно розглядаючи землянина — а як твоїх напарників звали то?

— Не пам'ятаю, щось з пам'яттю стало — чоловік зрозумів, що блеф не вдався, адже нормальної розмови з тими мисливцями у нього не було, познайомитися не встиг, та і зжерли їх раніше запланованої ознайомлювальної бесіди — уточнювати, що це таке цей самий ком не став, щоб не посилювати непотрібну підозру.

— Не схожий на відморозка, та і без транспорту — помітив інший боєць — сенс йому так підставлятися, якщо навіть трофей не узяв. Потрібно його відправити в адміністрацію до Кайла, нехай перевірить його у себе на апаратурі, але особисто я думаю, що він чистий.

— Добре, викликаю транспорт,… а ти, як тебе… Віктор — стій і не роби різких рухів, у нас робота нервова, а-ха-ха-ха — і все троє голосно заіржали над власним жартом.

Кай Трол вважав себе один із засновників і старожилів цього поселення — він сюди прибув з першою партією добровольців-колоністів декілька десятків років назад простим переселенцем, а зараз займав пост глави місцевого відділення корпорації «Новомед». Одночасно він входив до складу керівництва селища «Версола-2» на ім'я планети, яку почали колонізувати майже сорок років тому декілька незалежних систем спільно. Правда, колонізація йшла важко — всьому провиною були два несподівані чинники, з якими переселенці зіткнулися в перші дні після спуску на планету. Перший, як ви вже здогадалися — місцеві хижаки з розвиненим даром телепатії, від якого майже не було захисту — в перший місяць загинуло багато людей, які не чекали таких здібностей від звичайних тварин. Погана слава нової колонії не лише швидко рознеслася по усіх поселеннях, але і досягла цивілізованих світів, звідки летіли колоністи. З тієї миті, кількість тих, що бажали приєднатися до освоєння нового світу різко зменшилася — ніхто не хотів ставати кормом для місцевих тварюк. Відносно безпечно було поряд з поселеннями — сюди хижаки майже не заходили — автоматичні стаціонарні вогневі точки з просунутими системами виявлення і ведення вогню відстрілювали усе незрозуміле.

Але особливо небезпечно було вночі, з тієї миті, як сонце пропадало за лінією горизонту — нічні мешканці могли і вночі напасти у безпечній зоні, а автоматичні вежі не завжди були такими ефективними вночі, як хотілося б людям — тут Кайл не все розумів, але не вникав в подробиці. Другим несподіваним чинником стала неможливість використати літаючу техніку: по-перше, все, що піднімалося вище за десять метрів над поверхнею, через пару хвилин падало вниз. Відмовляли двигуни, антиграви, бортова електроніка — абияк можна було пересуватися на малих висотах до тих же десяти метрів, а таких апаратів робилося мало, в основному одно— І двомісні флайера, які вважалися в цивілізованих світах прогулянковим транспортом з низькою автономністю і ресурсом польоту. Такі машинки були дуже дорогими іграшками, а користі від них для мисливців було мало — дичина добре бачила швидкохідні цілі і пускалася в перегони. Навантажити щось на такій «байк» було нереально, що вкупі з високою ціною і малою автономністю робило їх непопулярними серед мисливців, які складали основну масу населення планети.

Тому найбільший попит мали великі пересувні «будинки» — всюдиходи, як називали їх на планеті. Залежно від ціни і комплектації на таких агрегатах можна було місяцями кататися по савані, не думаючи про паливо, воду і нічліг. Сам же Кай був все ж ближчий до скупки сировини у мисливців, оскільки

1 ... 35 36 37 ... 83
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Версола. Книга 1. Колоніст», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Версола. Книга 1. Колоніст"