Книги Українською Мовою » 💙 Не художня література » інформатика, Іванна Клиса 📚 - Українською

Читати книгу - "інформатика, Іванна Клиса"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "інформатика" автора Іванна Клиса. Жанр книги: 💙 Не художня література. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 36 37 38 ... 70
Перейти на сторінку:

 

4.1.2. Робота з формулами

Формула – це вираз, який задає порядок обчислення в електронній таблиці. В Excel формула – це послідовність символів, що починається зі знака рівності «=».

У цю послідовність символів можуть входити числа, тексти, посилання на клітинки, знаки дій (оператори), дужки та функції. Результатом роботи формули є нове значення, що виводиться як результат обчислення формули за вже наявними даними.

Арифметичні оператори.

Символ оператора

Назва оператора

Приклад формули

Результат

+

Додавання

=1, 5+2, 2

3, 7

Віднімання

=6−5, 5

0, 5

Заперечення

=−33

−33

/

Ділення

=4/5

0, 8

*

Множення

=5*6

30

^

Піднесення до степення

=3^2

9

%

Відсоток

=25%

0, 25

 

При введенні формул з арифметичними операторами потрібно враховувати порядок виконання операторів. Якщо необхідно змінити звичайний порядок виконання операторів, застосовуються круглі дужки.

Оператори порівняння.

У роботі з числами і текстом застосовуються оператори порівняння. Вони використовуються для надання твердженням значень  або НЕПРАВДА. Якщо твердження правильне, то комірці, що містить формулу, буде надано значення ІСТИНА. Якщо ж твердження неправильне, то до комірки буде занесене значення НЕПРАВДА.

Текстовий редактор.

В Excel є один текстовий оператор «&» або, інакше кажучи, амперсенд. Цей оператор об’єднує послідовності символів із різних комірок в одну послідовність, тому його називають також оператором об’єднання.

Нехай до комірок А1 та А2 введені слова «по» і «тяг» відповідно, а до комірки А3 записана формула =А1&А2, тоді результатом у комірці А3 буде слово «потяг».

Текстові значення у формулах беруть у лапки «…». Наприклад, щоб скласти ім’я файла Соnfig.sys зі змісту двох комірок С1 та С2, що мають значення Config. sys відповідно, потрібно записати =С1&«.»&С2.

Оператори порівняння.

Символ оператора

Назва оператора

Приклад формули

Результат

=

Дорівнює

=2=2

НЕПРАВДА

>

Більше

=2>3

НЕПРАВДА

<

Менше

=2<3

ІСТИНА

>=

Більше або дорівнює

=2>=3

НЕПРАВДА

<=

Менше або дорівнює

=2<=3

ІСТИНА

<>

Не дорівнює

=2<>3

ІСТИНА

Адресні оператори.

Адресні оператори використовуються при вказівці посилань на комірки таблиці. Нагадаємо, що прямокутні діапазони комірок позначаються за допомогою двокрапки, наприклад, А3:F7 або JJ12:JN17. Коли в посиланні потрібно об’єднати два діапазони комірок, то діапазони записуються через кому, наприклад, A3: F7, B6: K13.

Отже, вираз =СУММ(A3:F7, B6:K13, C5) означає додавання комірок прямокутних діапазонів A3:F7 і B6:K13, а також комірки С5.

Плюс, двокрапка і кома, що використовуються при записуванні посилань на комірки, саме і є адресними операторами.

Ще один адресний оператор у Excel – це пробіл. За допомогою пробілу можна посилатися на ділянку перетину двох діапазонів. Наприклад, запис =СУММ (F1:F8_F5:F13) означатиме додавання комірок від F5 до F8 (тут символ «_» позначає порожній пробіл, а не підкреслення).

Пріоритет операторів.

Якщо до формули входять декілька операторів, то програма Excel визначає пріоритет цих операторів і призначає послідовність їх виконання. Наведемо загальний список операторів Excel у порядку зменшення їх пріоритету:

Адресні оператори (:, пробіл). Заперечення (використовується для вказівки від’ємних чисел: -1, -0, 23 тощо). Відсоток (%). Піднесення до степеня (^). Множення і ділення (* і /). Додавання і віднімання (+ і -). Об’єднання послідовностей символів (&). Оператори порівняння (=, <, >, <=, >=, <>). Якщо до формули входять оператори з однаковим пріоритетом, наприклад оператори множення і ділення, то вони виконуються в порядку зліва направо. Щоб змінити порядок виконання операторів, використовують круглі дужки.
1 ... 36 37 38 ... 70
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «інформатика, Іванна Клиса», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «інформатика, Іванна Клиса» жанру - 💙 Не художня література:


Коментарі та відгуки (0) до книги "інформатика, Іванна Клиса"