Книги Українською Мовою » 💙 Не художня література » інформатика, Іванна Клиса 📚 - Українською

Читати книгу - "інформатика, Іванна Клиса"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "інформатика" автора Іванна Клиса. Жанр книги: 💙 Не художня література. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 37 38 39 ... 70
Перейти на сторінку:

Копіювання формул.

Припустимо, вам потрібно ввести одну й ту саму формулу у суміжні комірки. У цьому разі найзручніше скористатися маркером заповнення. активізуйте комірку із початковою формулою і протягніть маркер через комірки, до яких потрібно скопіювати формулу. До цих комірок будуть занесені копії формул (із потрібними адресами!), а зміст комірок буде розрахований за цими формулами. Як приклад розглянемо множення двох діапазонів-стовпців. Запишіть у діапазони A1: A6 і B1: B6 числа, а до комірки C1 занесіть формулу =A1*B1 Перетягніть маркер заповнення з комірки С1 до комірок, що розташовані нижче, С2: С6. Результат множення двох стовпців буде поміщений у стовпець С.

Відносні й абсолютні адреси.

Обговоримо форми запису посилань у формулах. Це питання тісно пов’язане з принципами адресації  комірок в електронних таблицях Excel. Дотепер усі посилання, що використовувалися, були відносними, тобто такими, у яких відлік необхідних комірок робиться від поточної комірки. Наприклад, якщо ви записали до комірки А3 формулу =А1+А2 і скопіювали її до комірки В5, то в цій комірці одержите формулу =В3+В4. При використанні відносних посилань дана первинна формула є операцією, при якій потрібно обчислити суму двох комірок, розташованих вище. Програма Excel використовує відносні посилання за замовчуванням.

Однак можливі випадки, коли зміна адреси в посиланнях на комірку небажана, наприклад, якщо до комірки записано постійний коефіцієнт, що застосовується у формулах.

Тоді використовують абсолютні посилання, що не змінюються під час копіювання формули. Абсолютні посилання відрізняються від відносних наявністю знака долара $.

Формула =$A$1+$A$2, записана в абсолютних посиланнях, не буде змінюватися при копіюванні або переміщенні до іншої комірки.

Щоб змінити відносне посилання на абсолютне, не обов’язково вручну ставити знаки $ [4].

Це робиться простіше за допомогою клавіші F4. Введіть відносне посилання до формули, а потім за допомогою послідовних натискань F4 оберіть форму запису посилання з ряду типу A1 – $A$1 – A$1 – $A1.

Абсолютні посилання вам часто траплятимуться в прикладах під час вивчення питань обробки даних в електронних таблицях.

Вводимо будь яке значення а в комірку В5:

Вводимо будь яке значення b в комірку В6 та виконуємо таку послідовність дій:

Нажавши ok переходимо у рядок формул і послідовно набираємо:

 

 

 

 

 

 

 

Перевіримо чи має розв’язок дане рівняння:

Якщо є, то шукаю його:

 

Коли рівняння немає розв'язку то ми отримуємо такий результат:

 

 

 

 

Пам'ятайте, розв’язок рівняння буде виглядати так:

 Д=B8=СТЕПІНЬ(B6;2)-4*B5*B7

корінь=B9=КОРІНЬ(B8)
         умову існування кореня перевіряю так:

=ЯКЩО(В8>=0;”є розв’язок”; немає розв’язку)

х= (-B6+B9) / (2*B5)
у= (-B6-B9) / (2*B5).

 

Про формули в ЕТ. Оператори в Excel. Пріоритет операторів. Копіювання формул.

 

4.1.3. Використання функцій. Математична логіка

Функції – це попередньо визначені формули, які виконують обчислення в особливому порядку за допомогою спеціальних значень, які називаються аргументами. Функції можуть використовуватися для виконання простих або складних обчислень. Усі функції Excel можна переглянути на вкладці Формули на стрічці.

Майстер функцій, його використання.

Excel містить більше ніж 400 вбудованих функцій. Функція має ім'я і список аргументів у круглих дужках. Аргументами можуть бути числові та текстові константи, посилання на клітинки, діапазони клітинок.

Майстер функцій – це модуль (підпрограма), вбудований в пакет EXCEL, що здійснює користування вбудованими функціями та полегшує користування ними. Можна вводити функції вручну, якщо знати їхній синтаксис, але бувають випадки, коли функція дуже складна і ручне введення не є зручним.

 В цьому випадку легше використовувати Майстер функцій. Завважимо, результат обчислення буде розташований в активну клітину. Щоб побачити всі функції Майстра функцій (зображені на попередньому слайді) натискаємо =, а потім вибираємо напис «інші функції».

Введення функцій Excel.

Під час створення формули, яка містить функцію, для введення функції до аркуша можна використовувати діалогове вікно Вставлення функції.

Після вибору функції в діалоговому вікні Вставлення функції програма Excel запустить майстер функцій, у якому відображається ім'я функції, кожен його аргументи, опис функції та кожного аргументу, поточний результат функції, а також поточний результат усієї формули.

1 ... 37 38 39 ... 70
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «інформатика, Іванна Клиса», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «інформатика, Іванна Клиса» жанру - 💙 Не художня література:


Коментарі та відгуки (0) до книги "інформатика, Іванна Клиса"