Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Адюльтер 📚 - Українською

Читати книгу - "Адюльтер"

209
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Адюльтер" автора Пауло Коельо. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 36 37 38 ... 56
Перейти на сторінку:
за те, що сталося вчора.

Коли я прийшла на службу, головний редактор мене похвалив. Матеріал, який я запропонувала, опублікували сьогодні вранці.

— Редакція одержала багато електронних листів зі схвальними відгуками на історію про таємничого кубинця. Люди хочуть знати, хто він такий. Якщо він дозволить нам повідомити свою адресу, то забезпечить себе роботою надовго.

Кубинський шаман! Той, хто прочитає газету, переконається в тому, що я нічого про це не сказала. Усю інформацію про шаманство я витягла з Інтернету. Схоже, мої кризи не обмежуються матримоніальними проблемами: я поступово перестаю бути добрим професіоналом.

Я розповіла головному редактору, як кубинець заглянув мені у вічі й чим погрозив, якщо я відкрию, хто він такий. Шеф сказав, що я не повинна цього робити й можу дати його адресу лише для однієї особи — його дружини.

— Вона переживатиме менший стрес.

Усі переживають певний стрес, включно з шаманами. Я нічого не пообіцяла, але вирішила поговорити з ним.

Головний редактор наполіг, щоб я зателефонувала негайно. Я зателефонувала й була здивована реакцією кубинця. Він подякував мені за те, що я була чесною й зберегла його ідентичність у таємниці, і похвалив моє знання теми. Я теж подякувала йому, розповіла про популярність своєї статті про нього й запитала, чи ми зможемо зустрітися ще раз.

— Але ж ми розмовляли з вами майже дві години! Матеріалу, який ви здобули, цілком досить.

Журналістика функціонує не так, пояснила я йому. Для публікації дуже мало було взято з тих двох годин розмови. Більшу частину матеріалу я мусила шукати деінде. Тепер я хочу проаналізувати тему в інший спосіб.

Мій шеф стояв поруч, слухав більшу частину нашої розмови й жестикулював. Зрештою, коли кубинець хотів уже припинити розмову, я наполягла, що в статті дуже багато чого бракує. Я повинна більше довідатися про роль жінки в цьому «духовному пошуку», а ще дружина мого патрона дуже хотіла б зустрітися з ним. Він засміявся. Я не маю наміру порушувати укладену з ним домовленість, але всім відомо, де він живе й у які дні приймає.

— Будь ласка, погодьтеся або відмовтеся. Якщо ви не захочете продовжити розмову зі мною, я знайду іншу особу. Чого нам не бракує, то це людей, які оголошують себе фахівцями в лікуванні пацієнтів, що перебувають на межі нервового зриву.

Єдина різниця полягає в його методі, але він не єдиний лікар духовних хвороб у цьому місті. Багато хто шукав нас цього ранку, здебільшого африканці, прагнучи рекламувати свою роботу, заробити гроші й познайомитися з важливими особами, які захистили б їх у разі експатріації.

Кубинець ще якийсь час опирався, але його марнолюбство й страх перед конкуренцією зрештою здобули перемогу. Ми призначили зустріч у нього вдома, у Вейріє.

Мені страшенно хотілося побачити, як він живе, — це надасть яскравості моєму матеріалу.

Ми перебуваємо в невеличкій залі, перетвореній на кабінет для консультацій у його будинку в селі Вейріє. На стіні висять кілька діаграм, які здаються запозиченими з індіанської культури: кілька енергетичних центрів, поєднаних меридіанами. На меблях лежать кілька кристалів.

Ми вже мали надзвичайно цікаву розмову про роль жінки в шаманських ритуалах. Він пояснив мені, що за народження ми переживаємо хвилини одкровення й це частіше відбувається з жінками. Як відомо кожному досліднику, богині селянської праці завжди були жінками, а трави, якими лікувалися племена, що жили в печерах, знаходили й збирали тільки жінки. Вони набагато чутливіші до духовного й емоційного світу, і це пояснює їхню схильність до криз, які давні лікарі називали «істерією», а сьогодні вони відомі під назвою «біполярність» — тенденція переходити від абсолютного ентузіазму до глибокого смутку по кілька разів на день. Кубинець запевняв мене, що духи більше схильні розмовляти з жінками, ніж із чоловіками, бо вони краще розуміють мову, яку не можна виразити словами.

Я спробувала застосувати те, що здалося мені його мовою:

— А чи ймовірно, що внаслідок нашої перебільшеної вразливості злий дух має змогу штовхати нас на вчинки, які нам не до вподоби?

Він не зрозумів мого запитання. Я переформулювала його:

— Якщо жінки так легко переходять від радості до смутку…

— Хіба я сказав «так легко»? Ні, я цього не казав. Навпаки. Попри свою надзвичайно гостру вразливість, вони набагато стійкіші й наполегливіші, ніж чоловіки.

— Як у коханні, наприклад.

Він згідно кивнув головою. Я розповіла йому все, що зі мною сталося, й ударилася в сльози. Він залишився незворушним. Але його серце було не з каменю.

— Коли йдеться про перелюб, тут особливо не допоможеш. У цьому випадку особа щаслива тим, що відбувається. Водночас у того, хто почуває себе в безпеці, оживає потяг до авантюр. Це ідеальна ситуація для перелюбу.

— Що штовхає людину на адюльтер?

— Це не моя сфера діяльності. Я маю особистий погляд на цю тему, але він не для публікації.

— Будь ласка, допоможіть мені.

Він запалив ладан, попросив, щоб я сіла перед ним зі схрещеними ногами, і прилаштувався поруч у такій самій позі. Суворий чоловік тепер здавався добрим мудрецем, який намагався мені допомогти.

— Якщо одружені особи хай там із якої причини вирішують залучити до свого шлюбу третього партнера, це не обов’язково означає, що взаємини між подружжям складаються погано. Я не вірю і в те, що головною мотивацією є секс. Тут частіше йдеться про нудьгу, про брак пристрасті до життя, про малу кількість викликів. Тут маємо поєднання таких чинників.

— І чому це відбувається?

— Тому, що коли ми віддаляємося від Бога, ми живемо фрагментарним життям. Ми намагаємося знайти єдність, але не знаємо дороги повернення, тому перебуваємо в стані постійного невдоволення. Суспільство забороняє перелюб і створює закони, але це проблему не вирішує.

Я відчула велику полегкість, ніби набула здатності сприйняття під іншим кутом. Я змогла дивитися його очима. Він знає, що каже, бо вже це пережив.

— Я мав пацієнта, який завжди, коли зустрічався з коханкою, ставав імпотентом. Але навіть так він палко прагнув бути з нею, а вона палко прагнула бути з ним.

Я не змогла стриматися й запитала, чи не він був цим чоловіком.

— Так, я. Моя дружина мене покинула. Але це не причина для такого радикального рішення.

— І як ви реагували?

— Я міг би звернутися до духовної допомоги, але мені довелося б заплатити за це в моєму наступному житті. Проте я мусив зрозуміти, чому вона так учинила. Щоб уникнути спокуси застосувати те, що знаю з магії, я вирішив дослідити цей випадок.

Майже знехотя кубинець набув

1 ... 36 37 38 ... 56
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Адюльтер», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Адюльтер"