Читати книгу - "Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Середній американець має таку гарантію прав власності, якої немає у жодній іншій країні світу. Він може помістити свої заощадження у банк з гарантією того, що його уряд захистить їх, і компенсує йому все, якщо банк раптом збанкрутує. Якщо американський громадянин хоче подорожувати з одного штату до іншого, йому не потрібен ні паспорт, ні дозвіл. Він може виїхати і повернутися, коли забажає. Крім того, він може подорожувати поїздом, власним автомобілем, автобусом, літаком або кораблем, все залежить від його особистих смаків і фінансових можливостей.
«Американське диво»
Ми часто чуємо, як політики говорять про свободу в Америці, але ми рідко замислюємося над джерелом і природою цієї «свободи».
Я вирішив провести об'єктивне дослідження та проаналізувати це таємниче, абстрактне і розпливчасте «ЩОСЬ», яке дає кожному громадянину Америки більше переваг, більше можливостей для накопичення багатства і більше свобод, ніж у будь-якій іншій країні світу.
Я вважаю, що маю право стверджувати, що мій аналіз цієї НЕВІДОМОЇ СИЛИ буде дійсно справедливим і об'єктивним, тому що я вже більше чверті століття займаюся вивченням життя та діяльності людей, які внесли свій вклад у появу цієї сили, і багато хто з них і донині відповідає за її функціонування на рівні країни.
Ім'я цього таємничого благодійника людства — КАПІТАЛ!
КАПІТАЛ складається не тільки з грошей, але, зокрема, з високоорганізованих, інтелектуальних груп людей, які планують шляхи і засоби ефективного використання грошей на благо суспільства і з користю для себе.
Ці групи складаються з учених, викладачів, хіміків, винахідників, бізнес-аналітиків, фахівців з реклами, експертів з транспорту, бухгалтерів, юристів, лікарів, а також людей, які володіють високоспеціалізованими знаннями у всіх сферах промисловості та бізнесу. Вони відкривають, експериментують і прокладають шляхи у нових сферах діяльності. Вони підтримують коледжі, лікарні, державні школи, будують гарні дороги, публікують газети, оплачують більшу частину державних витрат і піклуються про численні деталі, які необхідні для прогресу людства. Ці люди — капіталісти. Якщо коротко, капіталісти — це мізки цивілізації, тому що вони забезпечують безперебійну роботу механізму, який відповідає за освіту, просвітництво та людський прогрес.
Гроші «без мізків» завжди несуть у собі небезпеку. Але при правильному використанні, це найважливіший двигун цивілізації. Описаний тут простий сніданок не міг би бути доставлений звичайній американській сім'ї, якби організований капітал не надав для цього техніку, кораблі, залізні дороги та величезні армії навчених людей.
Щоб отримати деяке уявлення про важливість ОРГАНІЗОВАНОГО КАПІТАЛУ, спробуйте уявити, як би ви особисто, без допомоги цього самого капіталу, змогли «приготувати» такий ось простий сніданок.
Щоб випити за сніданком чашку чаю, вам би довелося якось діставатися Китаю або Індії, які знаходяться дуже далеко від Америки. Навіть якщо ви дуже добрий плавець, проплисти туди і назад просто фізично неможливо. Але навіть якщо б у вас була фізична витривалість, щоб перетнути океан, ви зіткнулися б з іншою проблемою — за що купити цей чай?
Щоб здобути цукор, вам би довелося зробити ще один довгий заплив до берегів Куби або подолати довгий шлях до плантацій цукрової тростини в штаті Юта. Але навіть тоді ви б напевно повернулися без цукру, тому що для виробництва цукру необхідні організовані зусилля та гроші, не кажучи вже про переробку, транспортування та доставки його до столу для сніданку в будь-яку точку Сполучених Штатів.
Яйця, звичайно, дістати не проблема і в регіоні вашого проживання, але ось за стаканчиком грейпфрутового соку вам доведеться довго йти аж до Флориди.
За чотирма тостами ви б «прогулялися» аж до самісінького Канзасу. А про сухий сніданок взагалі довелося б забути, тому що його можна отримати лише за допомогою роботи спеціально навченої групи людей і відповідного обладнання. І знову ж таки для всього ПОТРІБЕН КАПІТАЛ.
На дозвіллі ви ще можете «швиденько» сплавати до Південної Америки, щоб зірвати собі пару бананів, а після повернення прогулятися до найближчої ферми, де є молочні продукти, і взяти трохи масла та вершків. І ось нарешті ваша сім'я буде готова сісти та поснідати! А ще не забувайте, що ціна всім вашим зусиллям усього кілька доларів.
Звучить трохи абсурдно, чи не так? Без капіталістичної системи доставка сніданку на стіл простої американської сім'ї виглядала б саме так.
Сума грошей, необхідна для будівництва та обслуговування залізниць і морських суден, які використовуються для доставки цього простого сніданку, настільки велика, що вражає уяву. Вона складає сотні мільйонів доларів, не кажучи вже про армії спеціально навчених співробітників, які управляють цими кораблями та поїздами. Але транспорт це тільки частина вимог сучасної цивілізації в капіталістичній Америці. Перш ніж щось перевозити, потрібно це виростити або виготовити, а ще підготувати до продажу. А це ще мільйони доларів на обладнання, машини, бокси, маркетинг і заробітну плату мільйонів людей, які беруть участь у цьому процесі.
Кораблі та залізні дороги теж не з'являються і не працюють самі по собі. Вони приходять як відповідь на поклик цивілізації, завдяки праці, винахідливості та організаторським здібностям людей, у яких є УЯВА, ВІРА, ЕНТУЗІАЗМ, ВМІННЯ ПРИЙМАТИ РІШЕННЯ ТА НАПОЛЕГЛИВІСТЬ! Саме такі люди і звуться капіталістами. Вони мотивовані бажанням будувати, зводити, досягати цілей, надавати корисні послуги, отримувати прибуток і накопичувати багатства. І, оскільки вони НАДАЮТЬ ПОСЛУГИ, БЕЗ ЯКИХ НЕ БУЛО Б НІЯКОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ, вони по праву заслужили свої великі багатства.
Для ясності я просто додам, що капіталісти — це ті люди, яких радикали, шантажисти, комуністи та нечесні політики називають «стерв'ятниками та акулами з Волл-стріт».
Я не намагаюся пропагувати або критикувати будь-яку групу людей або економічну систему. Я не намагаюся засуджувати керівників «колгоспів», але і не прагну вихваляти капіталістів.
Мета цієї книги — мета, якій я щиро присвятив понад чверть століття — презентувати всім, хто прагне нових знань, найбільш надійну філософію, завдяки якій люди можуть накопичувати багатства у тих кількостях, які вони забажають.
Я проаналізував деякі економічні переваги капіталістичної системи, щоб продемонструвати вам дві речі:
а) всі, хто прагнуть багатства, повинні пристосуватися до системи, яка контролює всі підходи до багатства, як великого, так і малого;
б) показати вам, що капіталізм — це не щось, що отруює економіку і державний лад, як ми часто чуємо з вуст деяких політиків.
Америка — це капіталістична країна, вона була розвинена завдяки використанню капіталу. І ми, якщо ми претендуємо на право користуватися благами
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить», після закриття браузера.