Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Розпали вогонь! Поради для тих, хто шукає свій шлях 📚 - Українською

Читати книгу - "Розпали вогонь! Поради для тих, хто шукає свій шлях"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Розпали вогонь! Поради для тих, хто шукає свій шлях" автора Даніелла Лапорт. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 38 39 40 ... 54
Перейти на сторінку:
class="subtitle">Цінність цінності

Схвальні відгуки. Зарплатня. Оцінки. Титули. Вам притримують двері, до вас дослухаються, вам співають дифірамби, зважають на ваші почуття, у стосунках із вами виявляють гарні манери. ПО-ВА-ГА. Її прагнуть усі.

Світ ніби віддзеркалює вашу самооцінку. Це закон. Хоч інколи він може виявитися не таким уже й непохитним. Час від часу, коли ми заплутуємось у своїх мріях та самооцінці, з’являється людина і показує нам, які ми чудові. Вона ставиться до нас із такою пошаною, що все проясняється та налагоджується. Такі люди є ангелами, їх можна зустріти всюди. (Цілком можливо, що ви є одним із таких ангелів і так само підтримуєте інших, навіть не підозрюючи про це.) Нерішуче рукостискання налаштовує на відповідний тон. Якщо ви поводитеся з новим роботодавцем боязко, він установлює вам найнижчий розмір заробітної плати. Якщо ви не цінуєте свій час, то сприймайте як належне той факт, що ваш приятель завжди змушує вас чекати. Люди, які вважають, що від них завжди є користь, оточені якоюсь аурою. Вони можуть бути чемними чи надмірно наполегливими, та вони завжди викликають повагу до свого особистого простору і часу.

Урешті-решт, якщо ми не цінуємо себе самі, чого нам очікувати від інших?

Гідність — це така делікатна сфера.

ВІТАННЯ ТИМ, У КОМУ ЖИВЕ ДУХ ПІДПРИЄМНИЦТВА

Продажі вирішують усе.

Марк К’юбан[111]

Коли йдеться про заробляння грошей і пріоритети, в мене найчастіше питають, на чому треба зосередитися в першу чергу. Ось єдина мантра, яка вам потрібна: прокласти шлях вам мають гроші. І все. Я зустрічаю надто багато людей, які переймаються тим, аби надрукувати візитівки чи «підготуватися» до стрімкого злету рівня продажів, забуваючи, що мета перших кількох років у бізнесі полягає в одному — вижити.

ПЕРШЕ: РОБІТЬ ТЕ, ЩО ЯКНАЙШВИДШЕ ПРИНЕСЕ ВАМ ЯКНАЙБІЛЬШЕ ГРОШЕЙ

На чому у своєму бізнесі ви можете заробити прямо зараз? Сьогодні? Цього тижня? А тиждень по тому? Цим і займайтеся. Б’юсь об заклад, тут не йтиметься про ідеальний логотип або правильний костюм. Можливо, вам вдасться навіть домогтися руху готівки без створення сайту і телефонних розмов. Резюмую: немає грошей — немає бізнесу. Тож нумо заробляти гроші!

ДРУГЕ: РОБІТЬ ТЕ, ЩО ПРИНЕСЕ ВАМ ЯКНАЙБІЛЬШЕ ГРОШЕЙ

Швидкі гроші — не завжди великі гроші. Але вам необхідно знаходити час для роботи над проектами, які принесуть великий прибуток, хоча зазвичай це зрозуміло не одразу.

Протягом першого року роботи над стартапом або новим проектом ви, можливо, витрачатимете дві третини свого часу на надходження, які дозволятимуть вам виживати й рухатися вперед, до успіху.

Разом із тим (саме тому ваш робочий день може перетворитися на бо-же-віл-ля) вам потрібно знаходити час для справи, здатної принести великі гроші. Спочатку це може бути третина вашого часу, доки ваші масштабні проекти не почнуть працювати на повну і приносити гроші. Врешті-решт становище зміниться, й ви зосередитеся виключно на великих грошах, на найбільших, улюблених проектах. Саме тоді між грошима і щастям можна по-­справжньому ставити знак рівності.

Чи доклали ви зусиль?

Для цієї розмови нам треба з’ясувати різницю між «заслуговувати» і «бути гідним». Тут я хочу заглибитись у духовні тонкощі. Кожен із нас заслуговує на щось добре. Самореалізація — наше право від наро­дження. Ми заслуговуємо на любов, радість, комфорт. Цілком і безумовно. Ви заслуговуєте на те, чого хочете. Ви заслуговуєте на найкраще. Звісно, подібний погляд є високодуховним. І він передбачає, що кожному з нас притаманна природна божественність. Він передбачає чистоту та загальну єдність.

І такі самі погляди можна використати як непереконливі відмовки, коли йдеться про необхідність працювати заради того, чого бажаєш. Наше суспільство стає все одержимішим прагненням мати все і негайно: яскравіші та біліші зуби за кілька хвилин; мінус зай­вих двадцять фунтів за двадцять днів; потрібна інформація за мить у Google — нам здається, що сайт може завантажуватися цілу вічність. Ми звикаємо думати, що швидкий результат за незначних зусиль — це правило, а не виняток. Максимальні результати за мінімальних зусиль — блискуча мета з огляду на продуктивність. Але вона не передбачає виконання домашнього завдання, готовності чи підвищення з часом вашої особистої цінності. Ніщо не відштовхує вас від ваших найпалкіших прагнень так, як відчуття безперечного права на них.

Міжособистісні стосунки — яскрава ілюстрація того, як підхід «але ж я вартий цього» може стати на заваді реалізації ваших бажань. Я познайомилася з Ленні в гавайському барі. Люди часто діляться зі мною тим, чого не довірили б іншим. Так часто трап­ляється, й горілка тут ні до чого. Одна чарка — і Ленні вже виливав мені свою душу, розповідав про своє розбите серце. «Я так і не збагнув, чому вона не кинулася в мої обійми. Я ж просто супер! Мабуть, я таки поводився, як недоумок». Ага. Саме так воно й буває, Ленні. І не має значення, яким талановитим вважала тебе матуся. Запропонуйте щось цінне — і вас оцінять.

Якщо у стосунках із партнером ви поводитеся як егоїст, який постійно чогось вимагає, чи гідні ви кохання, турботи та регулярного чудового сексу? Як на мене… Ні, не надто. Чи заслуговуєте ви на увагу та близькість? Звісно, так. Ви — дитина Всесвіту, ви створені з тієї самої матерії, що й сім чудес світу. Але тут і зараз ваші бажання не відповідають вашим діям. Заслуговуєте, так. Чи гідні? Поки що ні.

Цінність — це вулиця з двостороннім рухом

Аби привабити те, чого, на наш погляд, ми гідні, необхідно вірити у власні чесноти. Але також необхідно звертати увагу на те, що говорить нам світ: наші клієнти, наші партнери, товариші по команді. Люди, з якими ми спілкуємось, інколи розуміють нас краще, ніж ми себе. Якщо наш внесок у ту чи іншу ситуацію дійсно вагомий і цінний, люди й прибутки зазвичай нікуди не йдуть.

Цінність того, що ви пропонуєте, весь час міняється — то збільшується, то зменшується, — незалежно від вашого розвитку та успіху. Цінність людини ніколи не тримається на фіксованому рівні. Ми стаємо досвідченішими у своїй справі, свідомішими і відкритішими для людей, із якими разом ідемо по життю. У нас трапляються невдачі, фальстарти, нам доводиться починати все з нуля.

У стосунках з людьми, на роботі, в мистецтві (насправді це одне й те саме) визначення цінності — то нескінченна гойдалка. То результат взаємодії ваших знань про себе, прохань, із якими ви звертаєтеся до людей, того, що ви даєте іншим і що берете у них, а також відповідного ставлення до вас. І перш ніж визначити вартість золота, треба його видобути, надати йому форми та відшліфувати. Так само нам треба зважувати і збільшувати власну цінність, порівнюючи її з тим, що вже досягнуто іншими.

Деяким людям властиве чудове почуття власної гідності, вони добре розуміють, на що мають право претендувати, — без пихи, у шляхетний і мудрий спосіб. Вони цілком упевнені в тому, що їхні потреби будуть задоволені, що вони достатньо цінні вже тому, що просто присутні в цьому світі. «Я тут. Я чудовий. Що у вас для мене є?»

А мені завжди цікаво, чи раптом у такої людини не було замість однієї три ідеальні матері і чи не провела вона з десяток життів у королівській родині. Бо я, наприклад,

1 ... 38 39 40 ... 54
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Розпали вогонь! Поради для тих, хто шукає свій шлях», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Розпали вогонь! Поради для тих, хто шукає свій шлях"