Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » В обіймах Казанови, Роберт Форісь 📚 - Українською

Читати книгу - "В обіймах Казанови, Роберт Форісь"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "В обіймах Казанови" автора Роберт Форісь. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги / 💛 Любовні романи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 38 39 40 ... 69
Перейти на сторінку:
як колодязі, кишать щурами, і засуджений може втопитися під час припливу в лагуні. Моя в'язниця була на горищі палацу. Знак того, що після відбуття покарання я маю шанс повернутися у світ.

– Які звинувачення висунули вам у суді?

– Ні, суду не було. Мені ніхто не сказав причини, чому я був ув'язнений. Цілими днями я думав про минуле, про кожне обличчя і вчинок, які я зробив, шукаючи причини свого падіння. Для мене вже було очевидно, що я чимось образив когось впливового у Венеції.

– Ти дізнався, хто цей чоловік?

– Ні, ім’я цього лиходія мені і досі невідоме. Перші кілька днів я втрачав розум, кричав і благав, щоб мені сказали, що я зробив. Даремно. Невизначеність і безпорадність мали бути частиною призначеного мені покарання.

Влітку в камері було нестерпно жарко і душно. Від мене жахливо несло смородом, але тієї води, яку мені дав охоронець, ледве вистачало, щоб напитися. Тож я роздягнувся догола й весь у поту, непорушно чекав заходу сонця. Найгіршими вночі були щури. Вони були розміром з маленьку кішку, і їх було повно на горищі та в коридорах за дверима камер. Вночі вони цілими табунами виходили зі схованок і нічого не боялися. Перші кілька днів я не міг спати, боячись, що мене вони загризуть.

Нарешті від виснаження у мене піднялася температура, і наглядач викликав лікаря, боячись, що я віддам богові духа. Лікар призначив мені ліки і час від часу приходив на повторні візити.

Багато тижнів я жив як тварина, без дзеркала, виделки і ножа, їв руками і не мився. Я відростив густу бороду, а бліх в мене було стільки, що я перестав на них звертати увагу. Але найстрашніше — нудьга, бо мені відмовляли в книгах, паперах і письмовому приладді. Мій найкращий наряд, в якому мене притягнули до Помбі, став нагадувати жебрацьке лахміття.

На щастя, мої друзі не покинули мене в скрутну хвилину. Під час останнього візиту лікар передав мені гроші, подарунок одного з них. Нехай ім'я мого благодійника залишиться в таємниці, бо він шанована і впливова людина у Венеції. Це була єдина причина, чому я не згнив заживо у в'язниці.

Цим сріблом я підкупив охоронця на ім'я Лоренцо. Почав отримувати більше води та кращої їжі, а камеру прибирали раз на тиждень.

Наближався листопад, місяць, коли у Венеції змінюються інквізитори. Я вірив, що нові чиновники візьмуться за мою справу і виправлять помилку своїх попередників. Мої надії згасли разом з осіннім листям. Навіть якщо мені висунули офіційні звинувачення, я про це ніколи не дізнався.

– Це жахливо, — заломила руки Ельжбета. – Бідний хлопець, я не можу уявити, що ти відчував. У Польщі ніхто, навіть сам король, не може посадити шляхтича без вироку. Навіть якщо суд таки відбудеться, наші суди працюють повільно, і обвинувального вироку можна уникати роками. Більше того, навіть коли вирок винесений, його немає кому ефективно виконувати. Мого чоловіка, старосту, тричі засуджували за борги і один раз за те, що він з гайдуками вчинив наїзд на садибу якогось незначного шляхетки. І це тільки ті вироки, які були винесені, багато інших справ тягнуться роками, або не доходять до кінця, тому що мій чоловік мав контакти в самому Вільнюському трибуналі.

– Ви, поляки, маєте короля, але насправді у вас більше свободи, ніж у Венеції, яка називає себе республікою. У Петербурзі я часто чув, як з вас кепкують, але я віддаю перевагу вашій анархії, а не системі, за якої можна посадити людину за доносом чи з примхи якоїсь впливової особи. - Казанова зупинився, щоб скоштувати мальмазії, розлитої у келихи Антонієм. Незважаючи на те, що він не любив грецькі вина, це йому сподобалося. – Крім того, у Франції така поведінка також не є чимось незвичайним.

Там існує відомий документ під назвою "lettre de cachet", який дозволяє будь-кого, кого вважають обтяжливим або шкідливим для законів королівства, ув’язнити без судового рішення. Якщо дворянин або аристократ має відповідні зв'язки, він може легко отримає цей документ. Це чудовий спосіб перетворити чоловіків і синів на галерних рабів, а їхніх дружин і дочок — на повій. Таким чином навіть у чудовій Франції позбавляються кредиторів, неприємних коханців, жебраків і небажаних дітей. Мені особисто відомий випадок з Ліона, де купця десять років тримали в темниці, якому місцевий єпископ наставив роги з дружиною того нещасного. А цей дурень замість того, щоб мовчати, погрожував оприлюднити справу і навіть оголосив, що піде скаржитися до провінційного парламенту.

– А що сталося з дружиною купця?

– Вона деякий час була коханкою єпископа. Через кілька років він відправив її, заражену сифілісом, геть, - відповів Казанова.

– Як ти порадив собі з в'язницею?

– Впливовий друг особисто пішов до інквізиторів і отримав привілеї для моєї особи. Мені дозволили спровадити з дому одяг, ліжко і крісло, письмовий стіл. Трохи пізніше мені дозволили читати книжки, хоча інквізитори дозволяли читати лише моральні та релігійні твори, що, як мені здається, мало набриднути мені до смерті. Не маючи можливості розраховувати на справедливість, я вирішив шукати можливість втекти. Здавалося б, це було неможливо. Моя камера була на верхньому поверсі в західній частині Помбі. Маленьке вентиляційне віконце виходило у двір. Про ліквідацію охоронців не могло бути й мови. Проламати підлогу чи стелю також було неможливо без інструментів. Тож я мав їх здобути.

З часом, завдяки протекції впливового друга, мені дозволили півгодини гуляти по горищу. Я робив це в компанії Лоренцо. Горище палацу слугувало звалищем сміття, де з приміщень Палацу Дожів зносили старі архіви та непотрібні або зламані речі.

Там знайшовся шматок твердого мармуру, який, я сподівався, проб'є стелю. Мені знадобилося кілька тижнів, щоб відбити камінь, щоб він міг виконувати функцію лому. Щоб надати йому потрібну форму, я використовував металевий дверний засув і частини від стільця.

Коли я отримав інструмент, я почав пробивати дірку в підлозі. Щоб приховати її від охоронців, я використовував своє ліжко, носив уламки в штанині і таємно скидав їх на горище під час щоденних прогулянок.

На жаль, кілька разів мені доводилося припиняти роботу, тому що до мене підселювали інших в’язнів.

– Ти не міг порозумітися зі своїм співкамерником?

– Я не знав, кому можна довіряти. У Помбі інквізитори часто посилали до камер шпигунів, а в’язнів переводили з камери в камеру, щоб запобігти тісній дружбі між ними.

Минув рік після мого ув'язнення, а

1 ... 38 39 40 ... 69
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «В обіймах Казанови, Роберт Форісь», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "В обіймах Казанови, Роберт Форісь"