Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Пацієнт, Трюде Тейге 📚 - Українською

Читати книгу - "Пацієнт, Трюде Тейге"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Пацієнт" автора Трюде Тейге. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 3 4 5 ... 68
Перейти на сторінку:
що відгороджував старий цвинтар. Він не квапився, поволі крокував між рядами могил, зупинився біля велетенського валуна — таких багато валяється унизу, біля лінії прибою. А тоді з усієї сили увігнав у землю лопату.

4

Юнас ще трохи нездужав. Вони ходили на закупи до крамниці, потім Кайса спробувала зацікавити його грою, щоб він хоч трохи побавився сам, однак малий нізащо не хотів відпускати її від себе. Надвечір Юнас заснув на канапі, дивлячись дитячу передачу, і Кайса нарешті викроїла час, щоб трохи пошукати в мережі матеріали у «справі Юлії». Напередодні ввечері вона погуглила ім’я Йорана Нордіна. На пошуковому веб-сайті персоналій hitta.se знайшла 47 результатів у різних кінцях Швеції.

Флятбюґда, де жила Юлія, так само, як Лусвіка, не були проїзними селами — дороги тут закінчувалися глухим кутом. На Стурьоя, найбільшому острові комуни Вестьой, було лише ці два села.

Кайса жила в Лусвіці разом зі своїм чоловіком Карстеном, їхнім трирічним сином Юнасом та двома дітьми від першого шлюбу з Акселем. Андерсові виповнилося п’ятнадцять, Теї — одинадцять. Лусвіка лежала над самим морем, біля підніжжя гірської гряди Стурьойф’єллет. Це був популярний туристичний район: чотири-п’ять гірських вершин, альпійські луки, порослі вересом та ялівцем, безліч маленьких озер. Найвища вершина — Гьогварден — здіймалася на 430 метрів над рівнем моря.

Кайса змінила налаштування на Google Maps на street view й повела «мишку» через довге село Флятбюґда, повз вересові луки по обидва боки дороги, яка вилася між підніжжям гори й узбережжям. Маленькі бічні вулички мали потішні назви, Кінський сад і Садівнича, поблизу Оселедцевого мису вона впізнала крамницю, школу й спортивний зал. «Пагорб Дому молитви» стояло на іншому вказівнику, там — дім молитви і цвинтар. Дорога часто вела впритул до стін будинків та клунь. Схил гори й луки понад морем густо заселені. За п’ятсот метрів до будинку Юлії, розташованого на Кінці, тобто фактично в кінці головної сільської вулиці, доволі довгий відтинок дороги, мабуть, з кілометр, був прорубаний у скелі й петляв повз прибережне каміння. Коли зривалися вітри, і море штормило, цей шмат дороги ставав непроїзним, бо хвилі перекочувалися через полотно. Кайса натиснула на «мишку», повела її прямо й побачила, що далі, перед мостом через невеличку річку, дорога вужчає, а за мостом — табличка «Кінець». Десь на цій дорозі, між домом молитви й Кінцем, 28 жовтня 2002 року зникла Юлія Вінтер. Вечір був незвичайно темний, бо всі ліхтарі вздовж того відтинку дороги вийшли з ладу. Бушував вітер і дощило.

Доки Кайса сиділа за ноутбуком, позад неї, як завжди, коли вона працювала, тихим звуковим фоном дзумкотів новинами телевізор. Вона голосніше ввімкнула звук. Її колишній колега з Каналу-4, Нільс Лієр-Гольм, був гостем у студії. Колись вони два роки відсиділи поруч у так званому відкритому редакційному офісі. Нільс був майже її одноліток, трохи молодший, десь під сороківку, пішов з Каналу-4 приблизно в той час, як вона взяла доглядову відпустку й переїхала до Лусвіки. Тепер Нільс працював коментатором у редакції газети «VG», був одним з її профільних журналістів, відомий своїм вправним пером і талантом журналіста-детектива. Поза роботою поводився скуто і простакувато, міг голосно реготати з власних жартів, але не завжди розумів жарти інших. Та й, взагалі, був чудним чоловіком: маленький на зріст, повнуватий, світло-руде волосся з високими залисинами. Однак манера поведінки, вміння формулювати висловлювання і навіть зовнішній вигляд сприяли тому, що його часто запрошували коментатором на всілякі радіо- і телепередачі. Він був справжньою атракцією: компетентний, гострий на язик, дотепний, хоча й сам це не завжди розумів, трохи не такий, як решта коментаторів, які начеб застрягли в одному образі. Останнім часом він з’являвся і в деяких розважальних програмах. З непомітного, однак визнаного серед колег журналіста з високим статусом, Нільс став людиною, яку впізнавали на вулицях.

Кайса завжди мала з ним добре порозуміння. Він був ходячою енциклопедією, коли йшлося про події і дати в норвезькій політиці, Кайса часто довідувалася від нього те, чого не знала сама. Тепер, на екрані, він коментував висловлювання міністра міграційної політики Сюльві Лістгауґ. Поштовхом до дискусії стала стаття у «VG» про правий популізм, у якій редакція цитувала норвезьких правих екстремістів, які вихваляли Лістгауг. Серед них був і Туре Тведт, лідер ультраправої організації «Вігрід», він висловив радість, що міністр нарешті правильно закцентувала на ставленні до біженців. Лієр-Гольм наголосив, що такий міністр, якого підтримують «нацики» і який своєю риторикою провокує суперечки й поляризацію дебатів, та ще й у сфері, де більшість партій Стуртинґу досягли консенсусу, створює чималі проблеми своєму прем’єр-міністрові.

«Браво, Нільсе», — подумала Кайса, коли сюжет закінчився. Вона вилогінилася з ноутбука, встала з-за столу. Час братися до обіду. Скоро повернуться зі школи Андерс і Тея. Кайса налила собі у велике горня кави й рушила до вітальні. Юнас досі спав. Вона обережно приклала долоню до його чола — ще трималася невелика гарячка; потім стала біля вікна. Нарешті розпогодилося, угорі ясне синє небо. Наближався Великдень, і сонце, якщо йому вдавалося прорватися крізь хмари, відчутно пригрівало. За день воно розтопило іній з дерев, пожовкла трава на луках над морем уже не хрумтіла від морозу. Їхній будинок стояв на горі, з вікон було видно всю Лусвіку. Погляд поволі ковзав від помальованих набіло човнових повіток, ряду сірих, пошарпаних негодою рибацьких клунь аж до двох пірсів у гавані у вигляді кінської підкови.

Кайса любила цей старий будинок, але влітку вони знову переїдуть в Аскер. Карстен знову почне працювати комісаром поліції на повну ставку в Кріпос, головному поліцейському кримінальному управлінні.

Чотири роки тому Карстен зазнав вогнепального поранення під час операції з визволення заручників. Багато тижнів він висів між життям та смертю, потім — довгі місяці невідомості, чи стане знову на ноги. Аж за два роки зміг повернутися до роботи, спершу на пів ставки, останній рік — на 0,80 ставки. Він затято тренувався, щоб встати з інвалідного візка. Кайса успадкувала будинок від своєї бездітної тітки, і вони вирішили пожити деякий час тут, доки доведуть помешкання в Аскері до ладу. Карстен їздив з Лусвіки в Осло, але коли його присутність в Кріпос була необов’язковою, користувався офісом в управі ленсмана, у головному місті комуни, Воґені.

Кайса перебувала в доглядовій відпустці на Каналі-4, але іноді висвітлювала окремі події, якщо хтось з постійних журналістів в Олесунні не міг вийти до праці. Їй дедалі більше бракувало гарячого редакційного пульсу, надто роботи над телевізійними документальними фільмами.

1 ... 3 4 5 ... 68
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пацієнт, Трюде Тейге», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Пацієнт, Трюде Тейге"