Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Дивна така любов, Ганна Багряна 📚 - Українською

Читати книгу - "Дивна така любов, Ганна Багряна"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дивна така любов" автора Ганна Багряна. Жанр книги: 💛 Любовні романи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 3 4 5 ... 30
Перейти на сторінку:

Приходжу наступного дня до школи, у старші класи одразу прямую, та ще й упевнено так, аж очі із орбіт старшокласникам випадають. Уже ж чули про мене. Наталку розшукую і кажу їй, щоб аванс мені заплатила, бо діла не буде.

«Який такий аванс?», — дивується.

«Половину. Пів мішка цукерок. Шоколадних».

Розгубилася дівка від такого мого нахабства, але що мусила казати, коли хлопця того виноградного кохала серцем усім? Сказала: «Д…д…добре… з…ззавтра принесу…»

Де вона ті цукерки діставала і як — відомо іншому комусь, але — не мені. Бо — про мене. Байдуже. Принесла Наталка наступного дня велику торбу з цукерками шоколадними. І сказала, що то — половина. Що іще така сама буде — коли приворожу музиканта.

Прибігла я додому після школи. Ослінчика дерев’яного — на який бабця відро з водою у сінях ставила — винесла на вулицю, під хвірткою прилаштувала. А тоді тепло було надворі, сонячно — бабине літо. Сіла собі на ослінчику, об тин зелений обіпершись, мішка солодкого на коліна примостивши. І — давай ті цукерки перебирати. А вони всі в обгортках лискучих та яскравих, та різні такі усі: і «Ананасні», і «Каракум», і «Червоний мак», і «Білочка»… Смакота! Найкращі, найдорожчі цукерки Наталка для мене вибирала — заради справи такої важливої! Оце так любов, — подумала я. І ледь до сліз не розчулилася від думки тієї… Розгорнула, здається, «Карабаса-Барабаса», до носа піднесла, ароматом спокусливим ніздрі свої полоскотавши, а тоді знову загорнула і до торбинки сховала, ніби ритуал відьомський щойно виконала. А тоді іншу цукерку так само витягнула, понюхала і сховала, загорнувши, і ще одну, і — ще… Шкода мені було їх їсти.

А чому я так учинила — що на вулицю із цукерками вийшла?.. Подратувати сусідських дітей хотіла, що їх старші до мене не пускали, але найбільше — отого Руслана вредного, котрий відьмою мене перший обізвав, у всьому селі плітку таку розцвірінькавши.

Хотіла, аби силу мою побачили. Бо коли маю такий мішок із цукерками шоколадними — отже, і силу маю, що ті цукерки дістати мені помогла. А сильних завжди поважають. Хоч і бояться.

Спочатку Оленка мене помітила. Мале таке і руде, наче білченя, та ще й кирпатеньке, із садочка бігло поперед бабусі своєї товстелезної. Підбігло до мене та й запитує:

«А сьо то таке у тебе в толбі?».

«Дулі, — відповідаю. — Кручені, з шоколадом, та ще й в обгортках срібних».

І язика їй показую — крізь дірки, де зуби колись були. А воно, дурне, ревіти почало, і — до баби своєї кровної одразу — жалітися на мене. Мовляв, ні за що образила. А баба тільки щось прошепотіла, налякана, перехрестивши мене — на відстані великій — тричі по- церковному, малу на руки взяла, до грудей своїх величезних і м’яких притисла, а тоді ходу прискорила так, що тільки курява за нею задиміла. Дурна баба.

Сиджу далі на ослінчику, цукерки перебираю. Діти сусідські проходять повз мене, а я їм усім язика показую, глузуючи. І усмішку діряву — страшну. Відвертаються, мовчать — бояться.

Де ж той Руслан? — злюся подумки, бо ж заради нього ослінчика із сіней виволокла на вулицю. Заради нього цукерками граюся, наче камінчиками мертвими. Але — марно. Немає Руслана.

Не витримую тоді і одну цукерку, від обгортки кольорової звільнивши, з’їсти вирішую. Надкушую, очі заплющивши, бо так сильніше смак відчувається — коли очі заплющуєш, коли не дивишся, що довкола тебе діється. Смачнюча ж цукерка! Хоч — ніби із дрібнюсінькими шматочками скла побитого усередині. Але швидко те скло у роті розтає, що і відчути — яке на смак — не устигаєш, тільки — смак шоколаду. Сиділа б отак до смерку — доки цукерок стане — долю свою дитячу підсолоджувала б.

Але ж… хіба дадуть?..

Бабці Софії приспічило раптом ослінчика пошукати — куди зник із сіней. Придибала до хвіртки і стала наді мною, наче гора у нашому гаю над ставом стоїть.

I дивиться, як я цукерки — із блаженством нехристиянським — поглинаю. І давай до мене присіпуватися. Але — без крику. Лагідно. Тільки без розуміння та її лагідність, співчутлива якась, — бо Надійка ж її, бачте, не така, як треба, уродилася, «странна якась».

«Ба, — кажу, очі розплющивши, — хочеш?»

Не чекаючи відповіді, простягую їй «Каракум». Дивиться на мене з недовірою, але цукерку бере. Щоправда, розгорнути ніяк не наважується. Усе на гори, що намальовані на обгортці блискучій видивляється, ніби чекає відти принца на білому верблюді…

«Їж, — кажу їй. — У мене їх багато, я ще дам. Тепер щодня таку смакоту їсти будемо. Не жалій, ба».

«А де ж то ти ті канхвети узяла?», — бабця запитує. Наївна така, аж трохи жалко її мені. Яка їй різниця — де?..

«У школі видавали сьогодні. Тим, хто вчиться добре», — відповідаю — з надією, що батькові моєму бабця нічого не казатиме — ну, про школу…

Бачу: сльоза по щоці у старої котиться — спинити її не годна. Може, спогад якийсь зі сльозою отією викочується?.. Відвернулася мовчки, «Каракума» в долоні міцно затисла і назад до хати почимчикувала, про ослінчик свій забувши зовсім.

А я далі сиджу. Руслана — виглядаю. Все чекаю: пройде повз мене і запитає, звідки у мене стільки цукерок шоколадних. Але — не йде. Тужно від того. І відчай мій поволі на гнів обертається. Подумки зла бажати починаю Русланові. За те, що не так усе виходить із ним, як я собі задумала.

Аж раптом — у голові соната фортепіанна Бетховена звучить — як на старому бабиному «патіхвоні»…

І я уявляти починаю, що вже дорослою стала. Що вже давно зуби нові, міцні у мене повиростали, стрижка на голові — модна, черевички на підборах, вуста і очі підфарбовані фарбою дорогою, — така вся чепурна, така вродлива, що парубки від мене погляду відвести не можуть… Усе чіпляються зі своїми сватаннями-залицяннями, один поперед одного лізуть. А я — горда така та розумна — перебираю ними: котрий кращий, з котрим щасливішою буду, котрий із них любитиме мене найдужче…

«Відьмо-о-о! Що ти там ворожиш?..», — чую поміж тим

1 ... 3 4 5 ... 30
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дивна така любов, Ганна Багряна», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дивна така любов, Ганна Багряна"