Читати книгу - "Можливо все!, Джон Вон Ейкен"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Такі заняття я часто проводжу з керівництвом компаній, яке прагне сформулювати цінності, місію, бачення і стандарти своєї організації. Я ставлю їм такі самі запитання, і вони записують усе, що для них важливо, про те, якою вони хотіли б бачити свою компанію. Одного разу я проводив такий проект із компанією, власницею якої була літня пані. Так ось вона – сама й за рекордний час – написала 120 важливих для себе речей!
Якщо ви молоді, цей приклад має розбудити у вас дух суперництва, не дайте якійсь бабці обійти вас у креативності!
А якщо ви – людина більш зріла, то ця історія має вас надихнути: якщо це вдалося їй, то вдасться й мені!
Кожне слово, яке викликає у вас відгук у душі, змушує замислитися чи надихнутися, варте того, щоб його записати. Ось іще кілька запитань, які можуть вам допомогти.
1. Про що ви любите читати або дивитися фільми? Що вам імпонує в поведінці головних героїв? Що дратує?
2. Яку музику ви слухаєте? Про що співають ваші улюблені виконавці?
3. Як ви розмовляєте? Які слова вживаєте найчастіше (підійде навіть сленг чи словечка власного авторства)?
Завершили? У вас має вийти велетенський список.
І тепер надійшов час вибрати з цього списку сім цінностей, які для вас найважливіші. І написати для кожної з них конкретизацію.
Не існує ніяких правил стосовно того, яка має бути конкретизація для ваших обраних цінностей. Конкретизація може бути настільки детальна чи настільки коротка, наскільки ви вважаєте за потрібне. Щоправда, я вважаю: що вона коротша й простіша, то краще. Тут хорошим правилом може стати ось що: якщо ваших конкретизацій не розуміє десятирічна дитина, це означає, що ви перемудрили.
Головне, щоб ви самі розуміли, що означає кожне поняття. Не списуйте їхніх визначень зі словника, підберіть власні слова.
Можливо, ви про себе думаєте: а чого саме сім цінностей?
Не зациклюйтеся на їхній кількості. Коли ви конкретизуватимете кожну з цих семи, ви використовуватимете й інші цінності, які внесли у список для того, щоб зробити їх визначення більш повними. Можливо, у кінці у вас зостанеться всього п’ять основоположних цінностей. Або ж дванадцять.
Головне – щоб їх не було забагато. Чому? Бо ви не зможете їх усіх запам’ятати. Крім того, коли цінностей так багато, починається розпорошення, і жодна з них не є справді важливою. Крім того, хоч би як вам було шкода своєї праці, зовсім не обов’язково використовувати в остаточному списку всі цінності з вашого аркуша. Виберіть те, що по-справжньому важливе.
Це не означає, що всі цінності, що зосталися, не важливі для вас. Просто НА ЦЕЙ МОМЕНТ ЧАСУ вони відходять на другий план, і це цілком нормально! З віком та досвідом (та й зі зміною обстановки в цілому) цінності людини змінюються, і часом на діаметрально протилежні. Часто буває так, що «постійне спілкування» зі списку юнака з віком змінюється на «спокій та внутрішнє умиротворення». Хоча в сучасному світі спокою, мені здається, хочеться всім!
Коли ви записуєте й вибираєте найважливіші цінності, то уявляйте кожну з них, візуалізуйте її і приміряйте до свого життя.
У попередньому розділі ми детально говорили про вплив нашої свідомості на реальність. Так ось, стосовно основоположних цінностей це правило стає особливо актуальним.
Тільки уявивши собі втілення кожної цінності у своєму житті в усіх деталях, ви зможете перетворити їх у рушійну силу. Інакше вони так і зостануться красивими словами на папері.
І на цьому етапі я маю звернутися до вас максимально суворо:
НЕ ПОЧИНАЙТЕ ЧИТАТИ НОВОГО РОЗДІЛУ, НЕ СФОРМУЛЮВАВШИ Й НЕ ЗАПИСАВШИ СВОЇХ ЦІННОСТЕЙ!Бо, пропускаючи кроки системи, ви розладнуєте її.
Чому так важливо їх записати, а не просто продумати? Бо те, що не зафіксоване на папері, – не реальне! Не маючи документального підтвердження своїх роздумів, ви викидаєте на вітер сили і час, витрачені на визначення цінностей.
«Але я не письменник!» – подумаєте ви. – Мені важко дається кожен рядок!»
Розумію вас. Я теж не народився письменником. Але для роботи з власними цінностями треба ним бути! Вам треба зафіксувати свої роздуми на папері в тій формі, яка буде зрозуміла і близька вам. Цей документ – строго індивідуального користування!
Так, і ще…
Коли ваш остаточний список буде готовий, відкладіть його на добу (чи на дві), а потім поверніться до нього знову. Знайдіть спокійну тиху місцину, приведіть думки в порядок і ще раз прочитайте свій перелік. Вдумайтеся в кожне слово, поміркуйте над ним, змініть формулювання, якщо виникне потреба.
Навіщо?
Щоб знайти баланс між емоціями та логікою. Дуже часто
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Можливо все!, Джон Вон Ейкен», після закриття браузера.