Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Мелодія кави в тональності сподівання 📚 - Українською

Читати книгу - "Мелодія кави в тональності сподівання"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Мелодія кави в тональності сподівання" автора Наталія Гурницька. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 40 41 42 ... 69
Перейти на сторінку:
не хлопчисько. Навряд чи розповідатиме про все це в товаристві. Зрештою, нічого особливого й не сталося. Просто неоднозначність ситуації, слів та пози. Не катастрофа. Це нерви зрадили, бо налякалася, коли карета перевернулася. От і все. Цей чоловік такий, як і всі інші мужчини.

– Люцинко, ще потримай Адася хвилинку, – Анна передала малого на руки дівчині. – Я вдягну накидку та капелюшок. Треба когось кликати на допомогу. Не знаю, як добиратимемося додому. Був би пан Тадеуш на бричці, а не верхи, ми б попросилися до пана в екіпаж, а так… Може, пан покличе когось нам на допомогу?

– Вже покликав, – Тадеуш підійшов до Анни і подав їй капелюшок та накидку. – З отим пастухом корови я передав лист до свого слуги. Той зараз в одному із заїжджих дворів Сокалю. Наказав, щоб візник приїхав сюди бричкою разом зі слугою. До речі, тому хлопцеві з коровою я добре заплатив зараз, а коли приїде бричка, він отримає вдвічі більше. Свого слугу залишу біля вашої карети, а сам поїду з пані у маєток. Потім повернуся сюди з вашими людьми і допоможу витягнути з рову карету.

– Навіть так! – Анна невпевнено взяла капелюшок з рук Тадеуша, мить вагалася, тоді підвела голову. – Буду панові дуже вдячна за допомогу.

– Нема за що дякувати. Мені приємно. Може, колись напрошуся до пані в маєток з візитом, то пригостите кавою. Анна не відповіла. Тільки ледь усміхнулася. Починала підозрювати, у що може вилитися ота приємність та допомога Тадеуша, проте не злякалася і не опиралася. Він шляхетний чоловік і не вимагатиме від неї такого, чого б вона не хотіла сама. Цікаво, як і де він зараз мешкає? Які в нього новини? Від того часу, як танцювала з ним на балах у Львові, минуло майже три роки. Навіть не знала, чи був він одружений тоді, а які новини у нього зараз, не знала й поготів. Треба довідатися.

Тільки якось згодом.

Наразі ж мала інші клопоти. Візник із поламаною ногою, карета в рові при дорозі, вона з Люциною, Марисею та Адасем посеред шляху. Та й про коней не завадило б потурбуватися. Хоч би цей слуга Тадеуша з бричкою приїхав сюди швидше.

Частина третя

Інтермедія

Розділ 1

На щастя, бричку Тадеуша довго чекати не довелося. Так само як і того, щоб приїхали фірою за візником і відвезли його до лікаря. Саме вчасно, бо Анна вже почала серйозно непокоїтися і нервувати, а малий Адась дедалі дужче вередував і просився на руки. Люцина та Марися теж переживали, проте поводилися стримано. Очевидно, соромилися незнайомого пана. Трохи заспокоїлася Анна лише тоді, як вони з сином та дівчатками сіли в бричку, а Тадеуш прив’язав позаду коней із карети. Остаточно відлягло від серця, коли бричка рушила з місця. Почувалася заспокоєною Анна недовго. Коли вдалині з’явилися знайомі краєвиди і вона ось-ось мала побачити власну садибу, занервувала знову. Раптом подумалося, що маєток зустріне їх облупленим фасадом будинку, занедбаними господарськими будовами та запущеним садом і квітником. Адам помер, а вона не була тут три роки, і за цей час садиба могла занепасти. Що подумає про неї Тадеуш? Напевно, вважатиме її геть кепською та безпорадною господинею.

Коли під’їздили до маєтку, Анна мимоволі напружилася і затамувала подих, проте відразу полегшено зітхнула. Стара липова алея, яка вела від воріт маєтку до будинку, була доглянута, як і сад, а квітники при доріжках парку вражали різнобарвністю кольорів та розмаїттям квітів. Будинок теж не виглядав занедбаним, а навпроти ґанку була розбита велика клумба і барвисто цвіли перші весняні квіти: шафран, сон-трава, первоцвіт, тюльпани та нарциси.

Зрештою, вся садиба аж ніяк не справляла враження покинутої напризволяще. Будинок і флігель при ньому наново пофарбовані набіло, фасад не облуплений і не зруйнований негодою, а рівні ряди вікон сяяли вимитим склом. Навіть високий ґонтовий дах був не пошкоджений, а широкі кам’яні сходи при ґанку не надщерблені й добре помиті. До будинку вів забрукований та посипаний свіжим піском під’їзд. Очевидно, це було зроблено зовсім нещодавно, щоб у негоду ті, хто виходитиме з брички чи карети, не забруднили в багнюці взуття та поділ сукні.

Коли Анна з Тадеушем переступила поріг помешкання, її теж приємно вразило те, як виглядає дім всередині. Великі сіни не захаращені й не запилюжені. Усе там збереглося саме в тому вигляді, який запам’ятався їй ще від минулих відвідин маєтку. На стінах та поличках мисливські трофеї Адама: гарно опірені опудала фазанів, тетерука та яструба, голова вепра з іклами і скляними очима, роги оленя, праворуч опудало вовка. В кутку сіней та сама велика старовинна скриня для одягу, трохи далі давня і масивна дубова шафа, а біля неї потерта канапа. Ця канапа стояла колись у салоні, проте коли придбали новий гарнітур, її разом зі столиком переставили в сіни. На столику досі стос книжок, який залишив тут Адам. Мав дивну звичку після обіду сидіти за читанням не в кабінеті, а саме тут. Пояснював це тим, що йому подобається краєвид з вікна на стару липову алею та на річку.

Анна мимоволі відчула, як серце боляче стискається на цей спогад, завмирає на мить і пропускає поштовх. Не помилилася. Кожна річ у маєтку нагадуватиме їй про Адама та викликатиме пекучі спомини, і з цим їй теж доведеться якось жити. І бажано так, щоб це не шкодило їхньому перебуванню тут. Час, коли могла шкодувати себе, минув без вороття. Вона тепер єдина людина в родині, яка може щось вирішувати, реально багато зробити та опікуватися всіма.

Анна підвела голову і спокійно глянула на покоївку, яка з’явилася на порозі.

– Касю, проведи дівчаток до їхніх кімнат, а Адася нехай пані Стася візьме в покій, який для них нещодавно приготували. Діти потомилися з дороги, їх треба погодувати… І Адася перевдягнути треба, а Марисі нехай приготують оту найбільшу кімнату для гостей. – Вона озирнулася на гостя. – Пане Тадеуше, ви вже даруйте, що не можу гідно вас прийняти. Самі розумієте, ми наразі й самі в маєтку ніби в гостях. Ще не знаю, що і де тут розмістили. Мушу роздивитися.

Тадеуш усміхнувся.

– Не переймайтеся, пані Анно. Я ж не з візитом до вас прийшов. Робіть те, що маєте зробити. Я зачекаю.

– Я накажу, щоб панові наразі подали каву до салону, – Анна глянула Тадеушу в очі.

1 ... 40 41 42 ... 69
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мелодія кави в тональності сподівання», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Мелодія кави в тональності сподівання"