Книги Українською Мовою » 💙 Трилер » Сироти долі, Olexander Sakal 📚 - Українською

Читати книгу - "Сироти долі, Olexander Sakal"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Сироти долі" автора Olexander Sakal. Жанр книги: 💙 Трилер. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 41 42 43 ... 176
Перейти на сторінку:

– Ви не п’єте, так? А чого тоді «Первака» в холодильнику маєте, а? – поцікавилась Катерина, закусуючи хлібом.

– Це сюди син одного разу приходив. Здається, чотири місяці тому. Попросив спиртного купити, щоб поговорили трохи, по душам. Так врешті поговорили, що він не хотів мене бачити вже ніколи. От в останній раз на мій день народження бачились, позавчора.

– І як? Розмовляли?

– Та яке там. Я тоді якраз був в іконописній, – прийшов якийсь юначок, називає себе вчителем в недільній школі. А я ж то думаю: де він міг так вже навчитись релігії? – бо на вигляд йому не більше двадцяти. От замовив він у мене, на день народження значить, десять ікон, і каже до неділі написати всі! Це ж як то повинно бути? – бо в мене і на Оболоні зараз церква розписується. Знаєте, позад озера? (Катерина кивнула, мов знає) Тож часу зовсім не маю. Але ж тут найголовніше, що він із собою забрав сина мого, мовляв на роботу якусь, я так і не зрозумів; він лиш сказав, що робота та, наче, на користь людям. Я звичайно нічого не перечив, та й куди там перечити, коли син і так мене не любить, не слухає. Тому от, побачились на хвилинку, але ж що найголовніше я тоді помітив…

– Що? – спитала Катерина, наповнюючи собі другі п’ятдесят грам.

– Обручку. Женився він на Ользі. І мені він її ніколи не показував! Тож, сподіваюсь лиш її побачити, та й…

– Й що?

Родіон Михайлович боявся казати, що планує стати на постриг, і навіть не по тій причині, що його, можливо, засміють – він скоріше не хотів говорити про це саме Катерині. Вона дивилась на нього з великою зацікавленістю, мов слухала історію, що стосується її особисто, при тому сп’янілими, трошки косими вже очима. «Однак тепер вже потрібно закінчити, якщо почав. Неправильно вийде, як не розкажу, та й з однієї сторони: хіба, розказавши про свої плани, вона стане за мною сильно переживати чи піде за мною? Ні», – вирішив Родіон Михайлович, та через мить же розказав, що хоче стати монахом. Катерина, почувши це, роззявила рота в сильному сум’ятті. Як же таке може бути? Вона уявляла собі, що монах це не здорова людина, та навіть фанатична. Знявши окуляри (бо, видно, з них сенсу вже не було, адже голова вже гула, а зір поплив), вона стала змушувати Родіона випити, мовляв: «На тверезу голову нерідко приходять дурні думки». Так, Катерина зовсім не хотіла, щоб він ставав на постриг, причому наполегливо намагалась його переконати. Родіон тоді дивувався: від чого це вона так переживає?

– Катерина!! – він гримнув на неї так страшно, що аж сам після цього не міг розмовляти з цілу хвилину. – Чому ви так робите? В мене нікого не залишилось. Ви скажете: син є, але це все одно, що я його не маю, бо я ж вам говорю, що ненавидить він мене, скільки б я не каявся! Він і раніше, ще до смерті його матері, мене не любив – він мені сам це розказав. Та й ми різні. Іван вдався у матір, тому все життя був прихильним лише до неї. А я… А я мучив її. Я кат, а хто любить ката? – й з очей в нього знов пішли сльози.

– Ну то випий! Це поможе.

Родіон Михайлович так вдарив чарку об стіл, що майже вся горілка звідти повиливалась, а сама чарка ледь залишилась цілою. Він випростався, та попрямував з кухні.

Після взяв свій телефон та подзвонив Іванові. Він хотів вирішити все прямо зараз. Син взяв трубку аж через півхвилини. Родіон думав, що вже не візьме.

– Ало? Слухай, Іванчику, коли там буде Оля?

– Завтра, – втомлено відповів Іван. – А що?

– Я б хотів її вже побачити… Значить завтра?

– Угу… Зранку. А як там ікона? Готова?

– Ні, але завтра дороблю вже, можливо.

– Тату! Яке завтра!? Я думав ти вже, блядь, доробив! Тобі ще дев’ять ікон лишилось!

– Іванчику, я не встигну усі. Ніяк.

– Давай так… Ти мене чуєш? Якщо ти дороблюєш всі ікони до неділі, то я тобі обіцяю: я стану з тобою ходити в церкву. Чесно…

– Це неможливо!.. В сенсі, я не можу встигнути фізично.

– Тоді дороби хоч першу. Прямо зараз. До завтра не катить. Сука, як так можна? Завтра вже повинна бути готова ікона, для Андрія. Я думаю, він прийде та скаже.

– То що – ти мені пропонуєш іти прямо зараз? Вже майже ніч! – стрепенувся Родіон Михайлович. Його вже обливало потом.

– Так, тату, так. По-іншому не виходить, ти розумієш це? Я вже йому сказав, що ікону можна забирати тоді, коли приїде Оля: а це аж дев’ята ранку!

– Добре. Добре, Іванчику, я зрозумів. Але ж мені той Андрій так не подобається. Він наче й сказав, що вчить діток, але ж такий нахаба! Будь акуратніше.

– Звичайно. Давай…

Родіон Михайлович не встигав передихнути та все обдумати, як вже телефонував Людмилі Станіславній, щоб просити в неї ключі від іконописної майстерні. В цей момент в його кімнату увірвалась п’яна Катерина, нині ще потворніша, з гуляючими очима. Коли вона зі словами: «Не йдіть туди…», «Живіть просто…», «Що ж ви робите, Родіоне?» плюхнулась на його ліжко, він врешті зрозумів, що прилаштував до себе не жебрачку, а алкоголічку. В такому стані це вже не людина – це створіння, посереднє між лінивцем та австралопітеком, який на зорі еволюції намагається вимовляти членороздільну мову та водночас рухатись, коли тіло насправді знаходиться в паралічі.

1 ... 41 42 43 ... 176
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сироти долі, Olexander Sakal», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Сироти долі, Olexander Sakal"