Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Зодчий із пекла 📚 - Українською

Читати книгу - "Зодчий із пекла"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Зодчий із пекла" автора Світлана Горбань. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 41 42 43 ... 61
Перейти на сторінку:
під час її вбивства був удома. Неодружений, живе з батьками та молодшими братами;

Афанасенко Ігор Федорович, 35 років, — по будинку далі кухні ніколи не ходив, гарний сім'янин, батько двох дітей. Коли вбивали Зачепу, працював на власному городі, коли Гапченка — був на батьківських зборах у школі.

Панчук Антон Антонович, 31 року, — за 5 днів до першого вбивства зламав ногу й знаходиться у лікарні.

10. Саломатін Ріхард Віленович, 37 років, двірник-садівник, глухий, неодружений, працює добре. Під час убивства Зачепи працював у дворі. До вбивства Гапченка пішов додому разом з прибиральницями. У будинку не буває. Живе з батьками.

11. Путяєв Едуард Семенович, 47 років, — сантехнік, поет і філософ. В особняку останніми днями не був.

12. Нові прибиральниці, почали працювати після смерті Аліни Зачепи. Пішли з будинку разом перед загибеллю Гапченка разом із Саломатіним:

Дука Тетяна Яківна (мати Дмитра Дуки), 49 років, заміжня, четверо дітей, молодшому — 8 років;

Семенова Тетяна Михайлівна, 41 року, розлучена, двоє дітей, кума Тетяни Дуки.

Кінчев трохи помилувався списком, потім накреслив під ним нерівну товсту лінію і дописав нижче:

Тимофіївна, Аліна, Щукіна, обоє Ярижські помічали дивні речі: спонтанне спрацьовування справної сантехніки, невідомого походження сліди.

Аліна бачила привидів.

В цьому домі завжди коїлося щось незрозуміле.

Він подумав і ще раз підкреслив — завжди! І приліпив зверху зелений стікер, на якому швидким почерком було написано: «Світ — неосяжний, але ти не сховаєшся ніде».

Потім узяв ще один аркуш формату А4, розлінував його й написав:



Подумав ще трохи, підкреслив деякі прізвища та розставив у двох місцях великі знаки оклику.

На іншому аркуші переробив таблицю інакше:


Знову звернувся до свого непрофесійно накресленого плану й відмітив на ньому кольоровими гелієвими ручками, де знайшли тіла і де хто з підозрюваних можливо знаходився на момент злочинів.

План будинку в Барвінківцях з позначками Кінчева

Віктор Артурович покусав губи, постукав вказівним пальцем у куточку плану. Кривлячись, розкуйовдив своє негусте м'яке волосся кольору пшениці, що намокла під дощем, і вирішив перед сном викурити ще сигаретку. Дивився у вікно на безлюдний зимовий пейзаж, повільно і з задоволенням затягувався.

Після полуночі зорі світили яскравіше. А місяць зник.

Може, і справді кинути палити просто зараз? А як же тоді думати?

Леся, яку неможливо забути

Ритмічно, хрустко й бентежно рипів сніг. Ніжки у високих зашнурованих черевичках виробляли неможливі па. Прямо на снігу, на вулиці. Літала над ними яскрава широка спідниця. Гойдалися вогні, гойдалися тіні, гойдався світ. Але обличчя розпливалося: Ольга, Леся, Ольга… Усміхнена, розпашіла, зваблива… І порипування снігу замість музики…

— Вставай, сплюхо!

Розплющив очі: Вітюха торсав за плече.

Боря помугикав крізь зуби, трохи покрутився в ліжку і спустив на підлогу обидві ноги. А тулуб і голова все ще залишалися в горизонтальному положенні.

Після розмови з Кирилом він почувався так, ніби підло зрадив Лесю.

І ост іще один яскравий сон. Йому часто снилася оперета. Бо завжди любив її безтурботно-розкішний світ, любив веселу, блискучу музику. І любив спогади про матір. Самої майже не згадував, чомусь пам’ятав лише мистецьку атмосферу, в якій вона перебувала.

Тому було не тільки не дивним, а й цілком природним, що він закохався в Лесю не те що з першого погляду, а навіть з передчуття цього погляду.

Він учився тоді в торговельно-економічному коледжі, за півроку до того перейменованому зі звичайного ПТУ. І ось одного разу…

На сцені будинку культури райцентру Трудове йшов святковий аматорський концерт. Дуже непоганий, як на Борисів невибагливий смак. Коли розв’язний металевий голос конферансьє проголосив з-за лаштунків через мікрофон: «Дует Одарки і Карася! З опери Лисенка «Запорожець за Дунаєм»! Виконують лауреати обласного огляду художньої самодіяльності! Леся Гонтар і Костянтин Афанасенко! Грає оркестр Будинку культури. Зустрічаємо!» — Цокотюха вже повністю був готовий до дива: оперета ж. Мати у ній також співала. Щоправда, в хорі.

Спочатку на сцену вийшов товстющий дядько років п’ятдесяти з гаком. У свитці й шароварах, як годиться. Потім із-за плюшевої завіси випливла вона. І Борис зрозумів, що кохає її все життя, хоч і побачив уперше.

Молода, дзвінка, дивовижно красива. У народному розшитому блискітками костюмі, на голові — веселиа хустка-очіпок, на ногах — червоні чобітки. Наче ожила ілюстрація з книжки. Наче в кіно. Наче казка.

Знайомство їхнє було стрімким, а от роман розгортався поволі, бо хлопець ставився до Лесі, наче до дорогоцінної крихкої вази, наче до рідкісної заморської квітки — коротше кажучи, дихнути на неї боявся.

Вона працювала на молокозаводі. Жила у скромній хатинці з хворою матусею та зігнутою навпіл бабцею. Про велику сцени й мріяти боялась. Мати здебільшого лежала, а баба жваво ходила по всіх вулицях, спираючись одразу на два ціпка. Якось узимку послизнулась, упала — і більше не встала. Похоронили, коли Боря писав дипломну роботу. Влітку за спеціальністю влаштуватися не вдалося — пішов комірником у фірму Свинаренка.

Лесина мати помирала повільно, їй потрібна була дорога операція. Леся дивилась на Бориса, наче він, здоровий, сильний — справжній чоловік — міг чимось зарадити. І тут Кирило Іванович зробив пропозицію. Поставлю, мовляв, тимчасово директором. З відповідним окладом. Фірма — банкрутує, ти — молодий, недосвідчений, трохи посидиш за ґратами, багато не дадуть, а гроші — на бочку.

Боря й погодився.

Лесі нічого не казав — навіщо передчасно лякати?

І лоханувся.

Ні грошей, ні дівчини… Ну, гроші Кирило

1 ... 41 42 43 ... 61
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Зодчий із пекла», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Зодчий із пекла"