Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Сфера 📚 - Українською

Читати книгу - "Сфера"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Сфера" автора Дейв Еггерс. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 41 42 43 ... 112
Перейти на сторінку:
class="p1">— Ми вважаємо тебе повноцінною, товариською людиною з необмеженим потенціалом. А також ключовим членом нашого співтовариства.

— Дякую, — сказала Мей, тепер уже сумніваючись у тому, що її звільняють.

Зболіло всміхнулася Деніз.

— Але, як ти сама знаєш, маєш проколи у сенсі зчеплення зі співтовариством. Ми, безперечно, прочитали звіт про випадок з Алістером і його португальським бранчем. Твоє пояснення цілком зрозуміле, і ми задоволені тим, що ти начебто й усвідомлюєш, про що тут ідеться. Але тебе не вид-но на більшості вечірніх заходів, хоч і ясно, що всі вони необов’язкові. Та й на вихідних ти кудись щезаєш. Чи хочеш додати щось до своїх пояснень? Може, щодо Алістера.

— Хіба що дуже шкодую, що засмутила Алістера.

Деніз із Джосією всміхнулися.

— Добре, — мовила Деніз. — Але мене дещо спантеличує неузгодженість в усвідомленні провини і твоїми діями після тієї розмови. Почнімо з останніх вихідних. Ми знаємо, що ти покинула кампус о 17:42 в п’ятницю і повернулася о 8:46 у понеділок.

— Хіба на вихідних була якась робота? — Мей напружила пам’ять. — Я щось пропустила?

— Ні-ні. Не було, у нас нема обов’язкової роботи на вихідних. Але це не означає, що у суботу і неділю тут не було тисяч людей, які відпочивали у кампусі, брали участь у сот-ні різноманітних акцій.

— Ага, знаю, так, я знаю. Я була вдома. Мій тато захворів, і я поїхала допомогти.

— Мені дуже шкода, — сказав Джосія. — Це пов’язано з його розсіяним склерозом?

— Так.

Обличчя Джосії полагіднішало, а Деніз трохи подалася вперед.

— Бачиш, а тут геть незрозуміло. Ми нічогісінько не знаємо про цей епізод. Ти зверталася до когось зі сфероїдів із цього питання? У кампусі є чотири групи співробітників, що їхні близькі потерпають від розсіяного склерозу. Дві групи — для дітей хворих на склероз. Ти зверталася до них по допомогу?

— Поки що ні. Тільки збиралася.

— Гаразд. Приділімо цій думці трохи більше уваги, бо вона доволі повчальна. Отже, ти знала про групи, але не зверталася до них. Одначе визнаєш, що в подоланні цієї хвороби досвід дуже важливий?

— Аякже.

— Ти розумієш, як важливо ділитися з людьми, у яких батьки хворі на склероз, бачиш від цього користь?

— Однозначно.

— Але дізнавшись, що в тата напад, ти погнала машину за сто з гаком миль і жодного разу навіть не спробувала отримати якусь інформацію з «БіоСфери» чи зі значно ширшої «МезоСфери». Вважала це марною справою.

— Ні, тепер я так не вважаю. А тоді я просто дуже переживала і мчала, як вітер. Була тоді сама не своя, ніби відсутня.

Деніз піднесла палець угору.

— Ага, відсутня. Чудове слово. Добре, що ти його вжила. Як вважаєш, ти завжди буваєш присутня?

— Намагаюся.

Джосія всміхнувся і шалено залопотів пальцями по своєму планшету.

— А який антонім до «присутня»? — запитала Деніз.

— Відсутня?

— Так. Відсутня. Приєднаймо також і цю думку. А тепер повернімося до твого тата і вихідних. Татові вже легше?

— Так. Хибна тривога, як потім з’ясувалося.

— Гаразд. Рада це чути. Але дуже дивно, що ти ні з ким про це не поділилася. Чи ти постила бодай щось про цей епізод? У «Цвіркуні»? Хоча б якийсь коментар?

— Ні, ніде, — сказала Мей.

— Гм. Добре, — мовила Деніз, глибоко вдихнувши повіт-ря. — Як вважаєш: хтось міг би отримати користь із твого досвіду? Скажімо, хтось, кому доведеться дві-три години гнати машину додому, щоб дізнатися потім, що це був лише незначний пвсевдонапад хронічної хвороби.

— Безперечно, це стало б комусь у пригоді.

— Гаразд. То що ти робитимеш тепер?

— Думаю, приєднаюся до клубу родичів хворих на розсіяний склероз, — сказала Мей. — А також напишу про те, що сталося, кілька постів. Комусь пригодиться.

Деніз усміхнулася.

— Фантастично. А тепер поговоримо про решту вихідних. У п’ятницю ти дізналася, що з татом усе добре. Але решту вихідних тебе й далі ніде не видно. Ніби щезла! — Її очі широко розплющилися. — Саме за вихідні можна виправити низький «Рівень Участі», якщо тільки маєш таке бажання. А твій, навпаки, полетів донизу — на дві тисячі балів. Я на балах не схиблена, але ж у п’ятницю ти була вісім тисяч шістсот двадцять п’ята, а під вечір у неділю — вже аж десять тисяч двісті вісімдесят восьма.

— Я й гадки не мала, що все аж так погано, — сказала Мей, ненавидячи ту себе, яка ніяк не призвичаїться чинити так, як треба. — Видно, просто відходила від стресу після татового нападу.

— А поділися з нами, що ти робила в суботу?

— Соромно казати, — зізналася Мей, — але я нічого не робила.

— Як так «нічого»?

— Сиділа у батьків і дивилася телевізор.

Джосія посвітлішав.

— Щось цікаве?

— Якийсь жіночий баскетбол.

— У жіночому баскетболі нема нічого поганого! — стрепенувся Джосія. — Мені дуже подобається жіночий баскетбол. Ти стежиш за моїми «цвірками» із жіночої НБА?

— Ні. Ти подаєш матеріали про НБА у «Цвіркун»?

Джосія кивнув головою, ображений, навіть спантеличений.

Утрутилася Деніз.

— Знову ж таки, дуже дивно, що ти ні з ким про це не поділилася. З кимсь обговорювала спорт? Джосіє, скільки учасників у твоїй глобальній дискусійній групі з питань жіночої НБА?

Джосія, досі помітно приголомшений, що Мей не читає його баскетбольної стрічки, все ж таки зумів знайти точну кількість членів на своєму планшеті і пробуркотів:

— Сто сорок три тисячі вісімсот дев’яносто один.

— А скільки з цих «цвіркунів» дописують про НБА?

Джосія швиденько знайшов число:

— Дванадцять тисяч дев’ятсот дев’яносто два.

— Мей, і ти не одна з них. Чому? Чому саме так усе складається?

— Думаю, тому що я не аж так сильно захоплююся НБА, щоб брати участь у дискусійних групах або стежити за всіма новинами. Я не така вже пристрасна баскетбольна вболівальниця.

Деніз скоса зиркнула на Мей.

— Цікаве це слово: пристрасть. Коли-небудь чула про ПУП. Пристрасть, Участь і Прозорість?

Мей уже зауважила ці літери «ПУП» усюди в кампусі, але до цієї миті не пов’язувала їх із цими трьома словами. Почувалась останньою дурепою.

Деніз поклала долоні на стіл, немовби хотіла підвестися.

— Мей, ти ж розумієш, що це технологічна компанія?

— Аякже.

— І ми, авангард соцмедіа, перебуваємо на її передових рубежах.

— Так.

— Ти розумієш, що означає «прозорість»?

— Так. Абсолютно.

Джосія зиркнув на Деніз, сподіваючись її заспокоїти. Вона поклала руки на коліна. Заговорив Джосія. Всміхався і водив пальцем по планшету, мовляв, перегортаємо цю сторінку.

— Гаразд. Перейдімо до неділі. Розкажи нам про неділю.

— Ну, я повернулася.

— І все?

— Ну, виходила на каяку.

На їхніх обличчях проступило здивування.

— З ким?

— Ні з ким. Сама.

Деніз і Джосія наче аж образилися.

— Я теж ходжу на каяку, — сказав Джосія і щось надрукував у планшеті, щосили ляпаючи пальцями.

— І як часто ти ходиш на каяку? — запитала Деніз.

— Раз на кілька тижнів.

Джосія напружено

1 ... 41 42 43 ... 112
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сфера», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Сфера"