Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Версола. Книга 1. Колоніст 📚 - Українською

Читати книгу - "Версола. Книга 1. Колоніст"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Версола. Книга 1. Колоніст" автора Сергій Залевський. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 42 43 44 ... 83
Перейти на сторінку:
придумали цю техніку, не читали земної фантастичної літератури. Трохи засмутився такій підставі, поїв, благо їжа була дуже хороша на смак і не викликала відторгнення ні зовнішнім виглядом, ні кольором, ні запахом. День закінчився під легкою ковдрою, або швидше простирадлом — ситий, задоволений і повний нових вражень наш герой заснув з радісним виразом обличчя. Уранці, про всяк випадок перевірив ком — результат порадував: за ніч база вивчилася, про що говорив не лише екран, де вказаний пакет зблід, але залишався зеленим, але і його власна голова — нові знання спливали в мозку, порадувавши туриста.

— Процес мені подобається…. щоб тепер запустити такого, гм… думаю, потрібно вивчити флору і фауну планети, враховуючи, що в майбутньому це буде моєю основною базою знань. Хоча ось мені цікаво як її поповнювати, якщо зустрінеться невідомий вид — потрібно буде прояснити це питання з Кайлом, а ще мені здається, що за таку інформацію повинні платити — по любому!

Першою пішла база «флора», а Віктор тим часом взявся за осмислення місцевих законів — він хотів зрозуміти основні моменти до вирішальної розмови з чиновником. Як виявилося, устої тут були простими, навіть дикими в деякому розумінні — тут були широко поширені різні типи дуелей і інших силових варіантів рішення розбіжностей, і в той же час обмовлявся певний перелік обмежень, по яких такі крайні заходи заборонялися. Питання чужого майна вирішувалися приблизно так, як йому і говорив Кайл: втратив, значить, втратив — а якщо хтось знайшов твоє майно, викупляй у нього, адже людина згаяла час і кошти для того, щоб повернути майно — ніхто нічого безкоштовно не робив тут. І конкретно в цьому випадку, наприклад, не можна було викликати нового власника твого майна на дуель, з тим, щоб повернути собі своє безкоштовно — або плати, або відвали.

Хоча це усе дотримувалося тільки в населених пунктах, а в самій савані ти міг робити все, що тобі захочеться — охорона селищ вирішувала питання тільки в селищах і прилеглій місцевості — всього пару кілометрів від периметра. Окремою главою розглядалися питання двосторонніх договорів між фізичними особами і між ними і представниками сировинних корпорацій. Тут хлопця зацікавив пункт про унікальні трофеї з дичини: на м'ясо, шкури, нутрощі і роги травоїдних тварин в селищах були встановлені тверді закупівельні ціни, які мало чим відрізнялися по селищах планети. На усю ж решту сировини закон встановлював договірні стосунки між трапером і сировинною корпорацією — скільки виб'єш у скупника, стільки і заробиш. При укладенні річного і більше контракту на постачання сировини, сторона, що закуповує сировину, зобов'язана була прикласти до договору цінник на увесь асортимент інгредієнтів, які вони прийматимуть від мисливця. І ця ціна не могла бути змінена в односторонньому порядку — мабуть таким чином корпорації стимулювали населення займатися полюванням, адже якщо почати знижувати закупівельну ціну, це, швидше за все, понизить об'єми поставок.

Вивчивши увесь пакет до кінця, хлопець зрозумів, що тут існує справжнісіньке беззаконня за межами селищ — якщо не можеш захистити свою здобич, то сам собі доктор. Саме це було другою причиною, чому тут самостійно ніхто не їздив на полювання: практикувалися групи людей зі своїми всюдиходами, здатних постояти за себе і свою здобич силою зброї. Щільно поїв і привів себе в порядок, зірвав з голови пов'язку — потім довго розглядав поголену ділянку потилиці у ванній кімнаті і нічого не помітив там: ні шраму — регенерація за ніч прибрала усі ознаки втручання. Потопав до чиновника — слід було розібратися зі своїми трофеями, договором і грошима, тим більше що з'явилося декілька питань до типу з адміністрації.

— Проходь Віктор, сподіваюся, ти переконався, що все, що я тобі говорив, виконано: імплант, бази… є претензії?

— Ні, претензій немає, але є декілька питань: ось наприклад гроші — як вони виглядають, як ними розплачуються, банківська система…?

— Тут все просто: банків немає, гроші існують тільки віртуально в твоєму комі, а в імплант уся інформація з нього дублюється щодня, і після кожної операції по переказу грошей на рахунок або з рахунку. Це зроблено для того, щоб при поломці або втраті кома, адже нічого вічного немає — все відновити на новий браслет, не втративши жодного документу. Хочеш щось купити або продати — все йде через нього, такі пристрої є у всіх людей, так що ніяких питань з рухом грошей не виникне у тебе. Ось по майну — там так, складніше і простіше одночасно, хоча ти і сам це повинен вже знати, якщо вивчив правову базу. Банків, в тому розумінні, як вони існують в цивілізованих світах, на Версолі немає — усі платежі і взаєморозрахунки мають характер двосторонніх операцій — навіщо притягати третю сторону в стосунки двох? Але це тільки тут, а ось там — жест в стелю — там так, там працює повноцінна банківська система з усіма звичними атрибутами. А у нас тут все просто: є мережа, є взаєморозрахунки, немає мережі — немає взаєморозрахунків, тому усі операції такого плану доступні тільки на території селищ, як наш, у тому числі…. питання?

— Слухай, Кайл, а що за супутники літають над планетою — я доки подорожував по савані, щоночі їх бачив — навіть якось незвично. яскраві, видно неозброєним оком. У чому їх користь, якщо зв'язок тільки в селищах працює — навіть на моїй планеті все було набагато краще в цьому сенсі?

— Ну, тут все просто і складно. Знову ж таки: є наші супутники — тобто ті, що запустили на орбіту світи, які займаються розробкою і колонізацією Версоли, у тому числі і моя рідна планета Ринтоло. У їх завдання входить контроль поверхні планети, картографія, хоча відразу скажу, що за весь час колонізації планети спільними зусиллями декількох світів більш-менш вивчено не більше чверті доступної території материків — океани взагалі ніхто не вивчав — що там плаває, нікому не відомо.

— А в чому проблема-то не зрозумію: є купа супутників, зняти усю поверхню на камеру, зробити карти і вивчати? Адже супутники для того і потрібні, щоб знаходити згори те, що не

1 ... 42 43 44 ... 83
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Версола. Книга 1. Колоніст», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Версола. Книга 1. Колоніст"