Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Соло бунтівного полковника. Вершина 📚 - Українською

Читати книгу - "Соло бунтівного полковника. Вершина"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Соло бунтівного полковника. Вершина" автора Анатолій Іванович Сахно. Жанр книги: 💙 Детективи / 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 42 43 44 ... 249
Перейти на сторінку:
найголовніше, залишився оперативний зв’язок,

який давав змогу в будь-яку хвилину вирішувати ті чи інші нагальні проблеми. Зателефонувати з Києва в Челябінськ можна було так само легко, як почути в слухавці голос тещі з сусідніх Броварів.

— Алло, — Яруга чекав, поки десь там щось поклацає, порипить і з’єднається. — Алло, — ще раз повторив, але на другому кінці ніхто не відповів.

Нарешті прозвучав якийсь додатковий зумер, і почулося чоловіче «Алло».

— Я б хотів поспілкуватися з полковником Середою, — сказав Яруга.

— Саме він вас слухає.

— Здрастуйте, Теодоре Йосиповичу! — Яруга сам не чекав, що промовить ці слова радісно й навіть із піднесенням. — Потурбував вас із незалежної України Віктор Яруга. Колись разом воювали по один бік барикад.

— Здрастуй, Вікторе! Пам’ятаю-пам’ятаю. Надіюсь, ти зателефонував не для того, щоб оголосити нам війну? Бо, зважаючи на те, що у вас там відбувається, всього можна чекати.

Не сподобалися ці слова Ярузі, але він підготувався до розмови заздалегідь і переконав себе, що хоч би які слова говорив співробітник російської спецслужби — усе треба сприймати спокійно. Тим більше, що й інтонація Середи була дружньою.

— Навпаки, хочу запропонувати угоду про спільні бойові дії проти загального запеклого й підступного ворога.

— Проти американців?

— Та ні, Бог з вами! Хай живуть. Я хочу уточнити деякі деталі щодо надісланого вами листа. Йдеться про нашого земляка Пацька. У документах, що надійшли від вас, — мінімум інформації. Можете щось додати про підозрюваного й про сам інцидент на заводі?

— Скажу тобі, я сумніваюсь у тому, що цей Пацько якийсь там терорист. Але те, що машинку він придумав не слабеньку, можу гарантувати. Давненько я таких саморобок не зустрічав. А я їх, ти ж знаєш, перебачив на своєму шляху немало.

З розповіді, короткої і змістовної, Яруга дізнався, що Пацько працював на Челябінському агрегатному заводі

слюсарем-наладчиком, нічим особливо себе не проявляв, за характером — вибуховий, неврівноважений, дещо потайний. Якось колеги Віталія прийшли в зварочну, тобто в кімнату, де зварюють металеві вироби, й один робітник звернув увагу на те, що з-під шафи стирчить шматок мотузки. Він точно пам’ятав, що раніше її там не було. Хотів потягнути, зробив це легенько — не тягнеться. Другий каже: «Я теж точно пам’ятаю, що її раніше тут не було. Не смикай».

Нахилилися. Побачили, що мотузочка тягнеться до якоїсь трубки. Обережно витягли трубку. Запаяна чи заварена з одного боку, з другого — закручена на різьбу й до отвору заходить шнур. Це здалося їм підозрілим. Викликали міліцію. Ті, в свою чергу — співробітників держбезпеки. З належною обережністю відправили ту трубу на експертизу. Висновок: вибуховий пристрій осколочного типу. Якби сильніше смикнули за шнур — усім присутнім прийшов би кінець.

— Почали вираховувати. Підозра впала на Віталія Пацька, — закінчив розповідь Середа.

— І яка ж причина цього вчинку, якщо дійсно до цього причетний Пацько?

— Виявляється — недавно посперечався з тим, хто мав потягнути за мотузочку.

— Посперечався? І підклав вибухівку? — Яруга не приховував здивування. — Так просто? А до чого тут теракт?

— Ну, розслідування тільки почалося. А поки ми куйовдилися — Віталій Пацько втік.

— Усе?

— Ну, майже… Якщо не зважати на деякі незначні деталі.

«Про які ви, товаришу полковнику, говорити не спішите», — подумав співробітник СБУ Віктор Яруга.

«Якщо ви ще там в Україні чогось варті, докопаєтеся самі», — подумав, кладучи телефонну трубку, полковник ФСБ Теодор Середа.

10

Офіційні бесіди із заявниками й відвідувачами в СБУ проводяться в приймальній, що по вулиці Володимирській, 35. Скільки людей зі своїми проблемами, скаргами, проханнями пройшли через цей будинок! Історичний будинок. У ньому ще наприкінці 1920-х працював академік Михайло Грушевський — голова Української Центральної Ради. Нині тут — бюро перепусток і громадська приймальня Служби безпеки України. Протягом останніх десяти років керує приймальнею полковник Ковальчук — досвідчений кадебістський кадр, справжній знавець людських душ і сердець. Він тільки гляне на відвідувача — і може приблизно визначити, з якою заявою, скаргою чи з яким проханням прийшла сюди людина. Для кожного Ковальчук знайде добре слово, пораду, щире людське співчуття.

Траплялися й різні неприємності — скільки людей, стільки й характерів, темпераментів. У кожного — своє виховання, власні погляди на життя. Не всі бувають задоволені прийомом, вжитими чи невжитими заходами. Найбільше ж докучали старому полковникові шизофреники, яких керівник приймальні знав майже всіх особисто. Вони скаржилися на постійні прослуховування їхніх домашніх розмов через радіоточку, опромінення їх рентгенівськими променями із сусідської квартири, постійні погрози з космосу, попередження про державні змови, замахи, вибухи, масові отруєння тощо. І кожного треба вислухати, удавати, що все сприймаєш серйозно, усе розумієш, пообіцяти вжити заходів, захистити.

Зазвичай бесідували з відвідувачами у спеціально відведеній для цього кімнаті, але в окремих випадках, коли в розмові брали участь керівники Служби безпеки або заявником виявлялася якась відома особа, полковник Ковальчук ішов до когось із підлеглих пити чай, звільняючи свій великий красивий кабінет для зустрічі з VІР-персонами.

Ось і зараз полковник Ковальчук залишив біля історичного каміну Богдана Зорія й Валентину Ромниченко.

— Коли мені зателефонували з приймальні СБУ й повідомили, що зі мною розмовлятиме сам Богдан Зорій, у мене чомусь одразу з’явилася надія, що моя заява матиме позитивне вирішення. І моїй сім’ї нарешті вдасться пробити мур

таємничості й невідання, за яким сховано справу Полікарпа Йосиповича Грушка, — жінка дивилася просто в очі Богданові Даниловичу.

Зорій же, можливо,

1 ... 42 43 44 ... 249
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Соло бунтівного полковника. Вершина», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Соло бунтівного полковника. Вершина"