Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Корабель з райдужними вітрилами 📚 - Українською

Читати книгу - "Корабель з райдужними вітрилами"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Корабель з райдужними вітрилами" автора Микола Васильович Білкун. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 42 43 44 ... 57
Перейти на сторінку:
що він про все вже переговорив з нею, і вона все знає і не тільки не має нічого проти, не тільки не завадить Валерію поїхати, а навпаки — вітає його рішення. І тоді я вперше в житті не те що полюбив її і визнав своєю, рідною, такою, як і Валерій та його хлопці, а якось став поважати. І, зізнаюся чесно, до цього дня я недолюблював Свєту. Тільки тепер я зрозумів, що досі я ревнував Свєту до брата, я чомусь думав, що у мого брата мала б бути не така, а значно краща дружина. Яка? По правді, я й сам не знав, яка. А ще краще, щоб у нього не було ніякої, щоб він завжди був з нами. Правда, так я думав, коли був зовсім малим, коли перейшов лише в третій клас, тоді, як Валерій і Свєта поженилися. Потім я зрозумів, що так не буває, але мені все одно хотілося, щоб Свєтка була не такою, як вона є. А вона виявилася молодчиною! Чоловік заявляє, що поїде за тридев'ять земель, а вона собі сьорбає суп, мимохіть витирає носи то Вовці, то Женьці і бровою не веде.

Мама все ще якось розгублено посміхалася. Так посміхається людина, коли при ній розповідають щось надзвичайне, всім навкруги цікаво, і тільки вона одна не розуміє, в чому суть.

І тут Валерій пояснив:

— Та ні, ви мене не зрозуміли! На БАМ я їду не у відрядження, а працювати!

— Що? — звів брови тато, і ложка якось розгублено зависла в його руці.

— Але що там, на будівництві залізниці робитимеш ти? Ти — інженер-технолог легкої промисловості? Що, що, що? Може, ти мені скажеш що?

— Працюватиму. Чого б я туди поїхав? На витрішки? — Валерій навіть ставав зухвалим, але тато цього не помічав.

— Ким, ким ти там будеш працювати зі своєю освітою? — наполягав тато.

— Буде видно, залежно від обставин, — спокійно сказав Валерій, — ти, тату, маєш рацію, що, мабуть, інженери-технологи та ще й легкої промисловості там, на трасі, потрібні зараз найменше. Хоча я в цьому до кінця не певен. Раптом хтось потурбувався, щоб там потрібна була штатна одиниця інженера-технолога легкої промисловості. Мало що буває? Але я не працюватиму інженером-технологом, бо інженер я ніякий, а бути все життя лише штатною одиницею я не хочу, не забувай, що мені лише двадцять вісім років…

— Не забувай, — зойкнула мама, до якої нарешті дійшло, що Валерій не жартує, — не забувай, що тобі вже двадцять дев'ятий рік і що в тебе двоє дітей! Сім'я! Дружина, двоє маленьких дітей! Світлано, чому ти мовчиш? Чому ти мовчиш так, ніби тебе це не обходить?

Свєтка знизала одним плечем і глянула на маму так, ніби побачила її вперше:

— А що говорити? Все переговорено. Ми вже все вирішили.

— Ви-и-и-рішили? А діти, діти як?

— Що ж діти? Хіба у нас одних діти? Думаєте, на БАМі немає дітей? Є там діти. І значно менші, ніж наші Вовка і Женька. Є там і дитсадочки, і школи є…

— Ні, — кричала мама, вказуючи на Вовку і Женьку, — ні, ти подивись на цих будівників БАМу!

Вовка саме впустив ложку під стіл, а Женька по вуха вимастився в сметану.

— Мамо, — голос у Валерія став суворим і рішучим, — ніхто дітей одразу туди не повезе. Спершу я поїду туди сам, розвідаю, як там, а потім викличу Свєту з дітьми…

Щодо батька, то він бив на розсудливість Валерки: що він там робитиме, він, людина з вищою освітою?

— Що доведеться, — безтурботно пояснював Валерка, — висаджувати в повітря скелі вибухівкою, валити столітні кедри, складати шпали чи ще там щось…

— І для цього треба було п'ять років навчатися в інституті, здобувати вищу освіту? Щоб по всьому, на порозі свого тридцятиріччя, маючи сім'ю, двох малих дітей, маючи спеціальність, роботу, кооперативну квартиру в одному з найкращих міст світу, раптом стати різноробом?!

— Одне з найкращих міст світу чудово обійдеться без моїх послуг. От побачиш, що ніхто навіть не помітить, що в місті стало менше на одного посереднього інженера-технолога легкої промисловості. Що ж до вищої освіти і спеціальності, то краще було б мені її взагалі не здобувати, бо не моя це справа, не люблю я своєї спеціальності…

— Рубати ліс і класти шпали чи лупати скелі краще?

— Не знаю, не знаю! Але їду, щоб щось пошукати для душі і, може, й навчитися того, що буде мені любим…

Тато знову і знову повертався на те місце, казав, щоб Валерій подумав над тим, що буде, коли кожен інженер раптом захоче, щоб його використовували як різнороба?

Але й цим тато не міг переконати Валерія:

— Не побивайся, тату, всі інженери не подадуться в різнороби, а на мені одному світ клином не зійшовся. І чого ти не думав про інтереси держави, коли буквально заштовхував мене в той інститут?

Вони здорово посварилися і вже тиждень, як не можуть один одного переконати, а мама, так та просто плаче, і очі у неї буквально не просихають.

Я розповів про те, що сталося в нашій сім'ї, своїм найближчим друзям — Максимові і Кирилу Куличенку. Тепер я можу з певністю назвати їх своїми друзями, бо за якихось кілька місяців відбулося стільки подій, стільки всього змінилося, я, непомітно для самого себе, навчився бачити все зовсім іншими очима.

І от, коли я їм розповів про Валерієве рішення, Максим несподівано для мене сказав:

— Батько твій, безперечно, в чомусь має рацію. Хіба це добре, коли інженер бере в руки кайло?

— Виходить, краще йому залишитися в місті і знову кожного дня ходити на роботу, від якої йому щелепи судомить?

— Я цього не сказав, але мав би він подумати про все це раніше.

— Коли?

— Та хоча б тоді, коли був таким, як ми. Років в тринадцять-чотирнадцять, найпізніше в п'ятнадцять.

1 ... 42 43 44 ... 57
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Корабель з райдужними вітрилами», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Корабель з райдужними вітрилами"