Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Коли ти поруч 📚 - Українською

Читати книгу - "Коли ти поруч"

1 919
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Коли ти поруч" автора Світлана Талан. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 43 44 45 ... 76
Перейти на сторінку:
Маргаритою Іллівною. Вона була викладачем у нас, а потім пішла на пенсію. Коли відкрили хоспіс у нашому місті, вона сама виявила бажання взяти на себе керівництво. Це дуже добра і чуйна до чужого горя людина. У свої шістдесят років вона втратила чоловіка і єдиного сина. Чужий біль, страждання пацієнтів хоспісу їй зрозумілі, тому що все це вона пропустила через себе. Звичайно, це лікарська таємниця, але вам, Даринко, я можу її відкрити, не вважаючи це злочином. Маргарита Іллівна – онкохвора, і в даний момент робота надає їй сил і життєву енергію. Сьогодні вже пізно, але завтра вранці я зателефоную до неї і поговорю щодо роботи.

– А раптом там не буде місця медсестри?

– Не думаю. Маргарита Іллівна буквально тиждень тому казала мені, що не може набрати персонал. По-перше, вона ретельно добирає кадри. Начмед уже й посварився через це, говорячи, що там хворим вже однаково, хто за ними буде доглядати. Але Маргарита Іллівна дала йому гідну відповідь, сказавши: «А ви б хотіли, щоб біля вас в останні хвилини життя була груба, неохайна медсестра, а під вами калюжа сечі через ліниву санітарку?» А по-друге, не так уже й багато знайдеться охочих працювати в закладі, де важко не тільки фізично, а й морально.

– Труднощі загартовують людину, і я там стану сильнішою, – твердо сказала дівчина.

– Дашо, можете ви хоча б уявити, що це за заклад?

– Я не знаю точно, можу тільки здогадуватися – кажу вам чесно. Але те, що я буду сумлінно виконувати свої обов’язки і не втечу звідти через труднощі, – це я вам обіцяю.

– Домовилися. Я вам завтра зателефоную.

Даша подякувала Віталієві Степановичу і, окрилена надією, що у неї незабаром буде робота, а отже, хоч якісь гроші на лікування, зібралася вже лягати спати. Але тут їй зайшла в голову думка про те, що треба подзвонити батькам і привітати з Новим роком. І це слід зробити не завтра, а сьогодні. У Даші з’явилася таємна надія, що мати з батьком запросять її додому на свято. Перехрестившись на ікону Спасителя, яку залишила їй Аргентина Львівна в кутку кімнати, Даша набрала знайомий номер, серце її завмирало, поки вона чекала відповіді.

– Алло, – почула вона голос матері.

– Матусю, я вітаю тебе, тата і бабусю з Новим роком! Бажаю, щоб ви були завжди здорові, ніколи не хворіли, щоб у родині було завжди ясно, тепло і затишно, – майже на одному диханні випалила Даша.

– Як ти, Дашо? – схлипнула мати.

– Нормально. У мене все добре. А як бабуся?

– Вона… Її… поховали ми сьогодні нашу бабусю, – плачучи, сказала мати.

У Даші обірвалося щось усередині, і вона мимоволі дико зойкнула.

– Як?! – закричала вона, не контролюючи себе. – Як поховали?!

– Добре поховали, по-людськи, все, як годиться.

– Як ви могли?! – не стримуючи емоцій, у розпачі закричала Даша. – Як ви посміли це зробити без мене?! Чому ви нічого мені не повідомили?!

– Батько сказав, що не треба дзвонити…

– Яке ви мали право не дати мені попрощатися з бабусею?! Хто вам дав таке право?! Вона моя бабуся і я… я люблю… любила… Люблю й буду любити її завжди. А ви… ви – жорстокі люди, – Дашу «прорвало», і вона говорила все, що накипіло на душі. – Ви викинули мене з дому, як пса, що вірно служив господарям усе життя, але на старості став погано чути! Ви розлучили мене з бабусею, яка була моїм сонечком у цьому житті! Ви знаєте, від чого вона померла?! Не кажіть, що від старості – я не повірю! Вона померла від туги і від вашої бездушності!

Даша невтішно розплакалася від відчаю та образи, що заполонили її душу.

– Навіщо ти так, Дашо? – шморгаючи носом, запитала мати. – Ти ж нічим не змогла б допомогти бабусі. Просто настав її час, і вона померла. Так усі старі люди вмирають.

– Як померла бабуся? – схлипуючи, запитала дівчина.

– Учора ввечері вона перестала нас упізнавати. Я підійшла до неї, а вона очима водить повз мене і не бачить, а сама ледве ворушиться. Я відразу батька покликала, почали розпитувати, що, мовляв, мамо, тобі треба. А вона дивиться кудись у бік і тихо так гукає: «Даринко, Дашо, Дашо», – мати важко зітхнула. – А через кілька хвилин і зовсім затихла.

У Даринки знову мимоволі покотилися по щоках сльози. Вона уявила, як бабуся шукала її очима перед смертю, але так і не знайшла.

– Батько мене знову лаятиме, – швидко зашепотіла мама, наче її підслуховують. – Мати частину пенсії залишала собі «на смерть», а як померла, ми не знайшли ніяких грошей. Він думає, що бабуся тобі їх віддала.

– Віддала, – чітко сказала Даша. – Бабуся частину своєї пенсії віддавала мені. І що тепер робити?

– Мовчи, батькові не зізнавайся, а то й тобі перепаде. А я вдам, що нічого не знаю, – попросила мама. – Добре?

– Не переживай, я татові нічого не скажу.

– А бабусю ми поховали, як годиться, обід справили, батюшку запрошували.

– Правильно, мамо. Ви все зробили, як слід, як у людей.

– Похорон хороший був, – повторилася мати. – Я так розумію?

– Нічого, – чужим голосом тихо сказала Даша. – Ти так нічого і не зрозуміла, мамо.

– Що ти кажеш, Дашо? Погано чути. Повториш?

– З Новим роком, мамо, – відповіла їй Даша і вимкнула телефон.

– Тепер ти, бабулечко, нарешті, зустрінешся зі своїм коханим, – сказала Даша, піднявши очі вгору, ніби десь тут, поруч із нею, була її бабуся і чула ці слова. – І ви будете разом цілу вічність…

Частина V

Розділ 29

Маргарита Іллівна провела Дашу до свого робочого кабінету, запросила сісти. Даша сіла в крісло під розложистим фікусом і глянула на великий акваріум. Там, серед яскраво-зелених водоростей, повільно і велично плавали дві червоні піранії. Помітивши дівчину, вони кілька разів пропливли уздовж скла, граціозно вихляючи своїми плавцями і маленькими хвостиками, уважно позираючи в її бік.

– Мене роздивляються, – посміхнулася Даринка.

Самець, що відрізнявся яскравішим забарвленням, завмер на кілька секунд ув одній позі, втупившись у неї немигтючим поглядом, потім беззвучно поворушив відкритим ротом та поплив до своєї подруги.

– Спостереження за рибками заспокоює, змушує хоча б на деякий час забути про підводні камені, які підкладає нам життя, – сказала Маргарита Іллівна.

– У мене ніколи не було акваріума, – з легким жалем у голосі мовила Даша.

– Це не страшно. Можеш приходити сюди, коли захочеш. Я планувала встановити його у відділенні, в загальному фойє, щоб ходячі хворі могли приходити туди і знаходити душевне заспокоєння, але, на жаль, є

1 ... 43 44 45 ... 76
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Коли ти поруч», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Коли ти поруч"