Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Спалені мрії 📚 - Українською

Читати книгу - "Спалені мрії"

217
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Спалені мрії" автора Ганна Ткаченко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 43 44 45 ... 122
Перейти на сторінку:
Що зо мною, що я? Полюбила козака — Не маю покоя. Я так його боялась… Що ж опісля сталось? На вулиці пострічалась Та й поцілувалась.

А потім одна за одною вибігали в коло молодиці та насміхалися над окупантами:

Мімо нашего забора Ходіл нємєц с котєлком. Дайте курку, дайте яйко, Дайте хлєба с молоком.

Усі плескали в долоні і сміялися, піджидаючи начальників, яких ще й досі не було. Ще раз послали гінців, заглянути в сільраду та в колгоспну контору, але хтось сказав, що їх викликали в район. Навіть після того не стихала гармошка, люди цього вечора, здається, зовсім забули за втому. Про домівку й мови не було, чекали далі офіційного повідомлення від своєї влади. Згодом почали просити діда Саву та діда Кирила сказати що-небудь у такий святковий вечір. Дід Сава не хотів, але не встиг і роззирнутися навкруги, як Юхим, підвівши йому коня, уже підсаджував на нього. Тепер усім було добре видно Савелія Афанасійовича, якого поважали ще з давніх часів.

– Дорогі мої односельчани! Я тут ніякий не начальник, простий чоловік, як і всі ви. Від себе й поздоровляю з таким довгожданим днем – з Перемогою!!!

– Ура! Ура! Ура! – Всі кричали це слово скільки було духу.

– Тяжкі роки війни вже позаду. Були окупація і партизанська боротьба, була тяжка праця як на полі, так і вдома, і все ви витримали, – його голос аж тремтів, але він продовжував. – Велике спасибі нашим воїнам-березівцям, які били ворога на фронті, а багато хто й життя своє поклав заради цієї довгожданої Перемоги! Про це ми їм ще скажемо. А жінкам нашим хочу низько вклонитися – це вони половину війни винесли на своїх плечах! Про вас іще не раз згадають, будуть і пісні співати, і книжки писатимуть, навіть кіно покажуть. – Після цього були бурхливі оплески. – А на майбутнє всім бажаю радості такої оце, як сьогодні. Бажаю здоров’я, воно вкрай потрібне, щоб вибратися з цієї розрухи. Бажаю МИРУ, щоб ніхто й ніколи зі зброєю в руках не посмів ступити на нашу землю! – Здається, він зовсім розхвилювався, і його ледь стягли з того коня.

У той час усі кричали «Ура» і плескали в долоні. Вони знову вітали одне одного та обнімалися. Розходилися по домівках пізно, вже коли величезний рожевий повний місяць почав виглядати із-за села. Він сьогодні не просто світив на землю, а здається, заглядав у кожен двір, у кожне вікно, в кожну душу. Видивлявся, що ж тут на землі сьогодні коїться, та поспішав, бо вже зовсім скоро – всього через декілька годин – мав доповідати про все на небі, де також святкуватимуть велику ПЕРЕМОГУ.

– Як мені подобається такий місяць! Здається, простягнеш руку й доторкнешся, а якби притулитися, то він би й загорнув своєю теплою ковдрою. А там так добре, як у Бога за пазухою, – Мар’яна не могла відірвати від нього свого погляду. – От звідти б я і знайшла свого Федора. – Вона спинила всіх згадкою про чоловіка. – Може, все-таки ми удвох ходимо по цій землі? – наважилася сьогодні про своє сказати. – Скоро жінки будуть своїх чоловіків зустрічати, ті прийдуть із медалями та орденами, така радість буде в сім’ях, а в нашій… – Вона розгублено дивилася на дітей – Як тільки усе пережити?

Жінки, що стояли поряд, мовчали, бо й самі не один раз про це думали.

– Мамо, а наш тато тепер скоро з війни додому повернеться? – раптом спитав Павло, який уже давно відігнав корів і разом із братом знову повернувся на площу. В цю мить він пильно дивився на матір, неначе застерігав її від поганої відповіді.

Мар’яна розгубилася, вона ніколи не говорила про повідомлення при дітях і була майже впевнена, що діти про це не знають.

– Мамо, чого мовчите? Може, він пропав раніше, а тепер знайшовся? – смикав за рукав кофтини та заглядав в очі й Василько.

Мар’яна пригорнула хлопців і нічого не говорила, залилася вмить сльозами, а в горло, здавалося, уп’ялися руки того німця, який збирався стріляти в її сина.

– Чого питаєш? Не каже мати – значить, не знайшовся. – І Павло легенько штовхнув свого меншого брата.

Той був не в дусі та й не любив залишатися в боргу, тому з усієї сили вдарив Павла у груди.

– Як не соромно? Мало війни, то ви ще один на одного руку піднімайте! – гримнула на них Мар’яна.

– Що це ви, хлопці, надумали? Матері й без того тяжко, а ви ще й свого додаєте, – присоромила їх Горпина. – Коли

1 ... 43 44 45 ... 122
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Спалені мрії», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Спалені мрії"