Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Зневажаючи закон 📚 - Українською

Читати книгу - "Зневажаючи закон"

373
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Зневажаючи закон" автора Ганна Клодзіньська. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 43 44 45 ... 53
Перейти на сторінку:
таке цінне у вас украв?

Коли очна ставка скінчилася й рудого вивели з кімнати, Щенсний звернувся до ювеліра, який і досі не міг заспокоїтися:

— Ви зазнали матеріальних збитків. Вас покалічено. Я вам співчуваю. Скажіть, будь ласка, хто продав вам золоті монети? Я маю на увазі ту жінку, що їх вам принесла.

Обличчя ювеліра набрало ображеного виразу, і він з гідністю відповів:

— Та жін… та дама — це моя близька знайома. Я не хотів би вплутувати її в цю справу. Вона ні в чому не винна.

Я купив у неї монети, бо вона вкрай потребувала грошей, до того ж — значну суму. Це був виключний випадок. І я зробив це з чисто дружніх міркувань.

— Обіцяю вам, що дама не зазнає ніяких прикрощів. І нагадую, що торгівлю золотом заборонено. Отже?…

В цю мить ювелір уявив, наче живого, того молодика, що приходив з Монікою, — пристойного, елегантного, стрункого. «Хай йому чорт, адже то був її новий коханець!» — подумав він, спалахнувши люттю.

— Це пані Кропінська, — неохоче відповів він. — Вона потім прийшла до мене вдруге з одним… ну, своїм знайомим. Вони хотіли, щоб я доплатив, хоча я дав їй дуже пристойну ціну.

— Вони приходили до вас уже після нападу?

— Ні, до.

— Який вигляд мав супутник Кропінської? То був її чоловік?

— Та де там! Директор Кропінський — статечна, поважна людина. А той… то був такий собі елегантний чепурун. Він мені не рекомендувався, то й прізвища я не знаю.

Треті знайдені в кімнаті Уража відбитки пальців було розшифровано значно пізніше, аж на початку жовтня. Саме тоді в одній з кімнат Варшавського управління Щенсний випадково побачив юнака, затриманого під час вуличної бійки. Йому ще не виповнилося двадцяти років. Очі хлопця бігали, а на руці було свіже татуювання.

— Поглянь-но, — сказав майорові колега, що вів допит, і показав витатуйований напис: «Фашистська еліта поширення тероризму»[13] — А в кишені, — додав офіцер, — він мав пов'язку із свастикою.

Щенсний прикусив губу. Боявся, що як не вийде негайно, то вибухне… Отак вразило його побачене. Але він стримався і лише пробурмотів колезі:

— Даси мені потім його відбитки пальців! — і вийшов, грюкнувши дверима так, що погано закріплена ручка полетіла на підлогу. Від цього йому трохи полегшало.

Відбитки пальців юнака збіглися із знайденими в Уража. Але майор відчував, що допитувати його не зможе, не зможе лишатись об'єктивним. Довелося це зробити Кренглевському. Виявилося, член «фашистської еліти» є дрібним злодієм, скоріше навіть посередником між справжніми злодіями та скупниками. В Уража він побував двічі або тричі, тому нічого істотного сказати не міг. Але спробував зацікавити капітана ідеологією тероризму. Кренглевський урвав цю розмову й відправив «терориста» в Службу безпеки.

— І що тим цуценятам у голову вдарило? — роздратовано питав він потім у Щенсного. — Вони ж поляки!

— Їх нацьковує Захід. Надсилає брошури, листівки, посилки… Є в нашій країні й такі, хто за долари, горілку, сигарети ладен запродатися будь-якому чужому урядові. І найбільше в цьому винні ми самі, наше суспільство. Не спромоглися виховати з цих юнаків — ну хай не з усіх, а хоч би з частини — справжніх патріотів. Ось і маємо результат. Але за день ми цьому не зарадимо, друже. Тому берімося знову до справи Якуба Уража. Не знаю, чи є якийсь сенс розмовляти з Монікою Кропінською.

— Та навіщо нам з нею розмовляти? А, розумію, ти подумав про високого молодика в темних окулярах, що з ним вона ходила до ювеліра. Чоловіче, але влітку такий вигляд має чи не кожен другий! Ми лише збочимо з правильного шляху. Досі нагляд за Пасовським нічого не дав. А тобі не спадало на думку, що Завадовський навмисне нам його підсовує?

— Можливо. Біда лише, що я цього правильного шляху поки що не бачу. Шукаємо вітра в полі — та й годі.

Інженер Вишневський одразу впізнав водія, якому замінив покришки. Впізнав на знімку, де той в окулярах і без вусів. Точнісінько так само повівся й Завадовський. Ювелір з Волі трохи зацікавивсь іншим знімком. Обличчя того «красунчика» він не запам'ятав, бо й не хотів пам'ятати, але йому здавалося, ніби той мав-таки вуса.

Три злодії одностайно показали на знімок з глибокими зморшками на обличчі, з вусами й у темних окулярах. Поза тим Оператор додав, що в Уража нервово сіпається обличчя, а інколи піднімається верхня губа. Траплялося, що він голив вуса. Всі троє були згодні в одному: він високий, трохи сутулиться.

— А Пасовський — чоловік стрункий, вусів не має, нервового тику теж, — зітхнув майор. — Ні, ми все ж таки стали, мабуть, на хибний шлях. — Він замислився, потім додав, наче сам собі; — Проте треба буде…


У барі в Данути Пасовської можна було попоїсти смачно і відносно дешево. Щенсний у цьому пересвідчився, обідаючи там шість днів підряд і ласуючи добре приготованою кавою. Він обережно придивлявся до відвідувачів, кілька разів побалакав з кельнерками, похвалив кухню, посміхнувся пані Дану ті — коротше кажучи, з першого дня його зустрічали привітно і почали ставитися, як до постійного клієнта.

На сьомий день уранці до бару ввійшов гарний високий чоловік, із засмаглим обличчя і густим хвилястим волоссям. Щенсний здригнувся. Неважко було здогадатися, що це і є Казимир Пасовський, хоч він був безвусим і не носив темних окулярів.

Чи нагадував він Якуба Уража? А особливо — той знімок, що його експерт «очистив» від зморщок і вусів? Майор мусив відповісти на це своє запитання ствердно, хоча фотографія в паспорті була бліда й невиразна. Якби тих двох поставити поряд — от тоді можна було б негайно помітити схожість і різницю. Чи взагалі можливо, питав він себе, щоб такий чоловік, як Пасовський, час від часу натягав личину скупника? Чи можливо, щоб цей елегантний молодик ночував на брудному матраці, жив серед лахміття, а найголовніше —

1 ... 43 44 45 ... 53
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Зневажаючи закон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Зневажаючи закон"