Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Пульсари 📚 - Українською

Читати книгу - "Пульсари"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Пульсари" автора Лариса Юріївна Копань. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 44 45 46 ... 119
Перейти на сторінку:
усіх ситуацій, в які ти потрапиш. Даю приклад. Зустрічаєш ти вродливого, розумного, сильного, але хитрого хлопця. І освідчується він тобі в коханні. Може, й ти його полюбила… Як бути з хитрістю? Починаєш пригадувати, що я казав тобі з цього приводу: «Боронь боже мати справу з крутієм!» І дієш прямолінійно: «Я не дружитиму з тобою, — кажеш милому, — бо ти хитрий, а тато мені казав…» Ну куди ж це, доню, годиться? Спершу треба роздивитися, що то за хитрість, яка її природа і чи сама ти не більша лисиця від нього. А якщо в тобі хурдела від лукавого, то чому відштовхувати хлопця? Ось тому-то й не даю наперед ніяких порад, хіба що найзагальніші: не вір, що в чужому ставку карасі жирніші, і не вважай, що верблюда не можна протягти через вушко голки.

Та,не пишіть на моїй тумбі фальшивих слів на зразок «От і все!», «Разом з тобою пішло все найкраще…» Лише прізвище та ініціали й дві дати. Чужим все одно, ким я був, а свої знають без напису».

Може б, іще вивів яку мудрість, та дихати ставало все важче й важче. Підтягнув подушку, сів — наче полегшало. Кинув погляд у вікно: чи гуляють ще на лавці? А куди ж їм іти? Конопель у місті не сіють. Щоб кожен перехожий у вічі не зазирав, прикрилися парасолькою. А може, то й не вони? Щось парасолька надто вже на жінчину схожа…

Швидкий знову взяв заповітний зошит і дописав: «Іще забув сказати, доню, щоб у кущі від людей не тікала, за дощовик од них не ховалася. І бетон не прикриє негідного вчинку. Броня із слів «а мені все одно, що про мене думають» вельми тимчасова й локальна, як пляжний безстидничок». Хотів був іще написати: «Твоя мати ніколи не…», але перед очима знову з’явилася парасолька, схожа на жінчину, якою прикрилася пара закоханих.

Під ранок полегшало, навіть подрімав годину-дві. Прокинувся — на стільці сидить хірург Пильнюк. Теж зім’ятий увесь, неначе його ядуха всю ніч мучила. І говорить якось дивно, ніби не лікар. Не питає про апетит, пульс не мацає, по грудях не стукає. Та й без супроводу прийшов.

«Мабуть, кінець мені. Ніякі ліки не допоможуть, — кинув оком на тумбочку, чи не загубився заповіт. Синій зошит на місці. — Треба буде написати на обкладинці, що дочці належить, а то ще потім у веремії загубиться».

— Що ви думаєте про мого сина? — замість «добрий ранок» вирвалося у Пильнюка.

«Ох ти ж, чортяка. Для чого йому мій вирок?»

— А нічого, — злукавив Олег Іванович, — думайте ви про нього. А в мене свої діти.

— Учора він ходив до ректора, просив характеристику і відрядження за кордон. Ректор вперся руками й ногами. Ну й Тихін почав нервувати, нагадав про права. Так ні до чого й не дійшли. Тому й запитую, що ви думаєте про Тихона?

Оце тобі питаннячко, ніби корч посеред дороги — ні об’їхати, ні перелетіти.

— Нехай подорожує, тільки за власні кошти і без рекомендацій.

— Це ж чому?

— А що ми йому напишемо? Що він крав Петрові статті, підміняв Ользі зразки металу й писав на мене кляузи? Чи можемо такій людині доручити прапор вузу? Нехай їде, але представляє там тільки себе. «Тепер уже точно заріже або ліки такі призначить…»

— Як людина він не зовсім… — визнав батько. Говорилося це йому через силу, по скронях стікали краплинки поту. — Але ж не правила хорошого тону він там пропагуватиме. Його цінять за наукове відкриття. От як фахівця його й характеризуйте.

— Не знаємо, що він відкрив.

— Віддайте на рецензію спеціалістам. Ми завжди так робимо. Якщо самі не можемо встановити діагноз, кличемо колег із суміжних відділів, інших установ.

— Ваш Тихін усе секретить, посилається лише на чужинські авторитети. Умовте, щоб дав матеріали на рецензію, а спеціалісти знайдуться.

— Я спробую, — задумливо мовив батько. І вже зовсім іншим тоном, даючи зрозуміти, що тема вичерпана, запитав у Швидкого: — Ну, Олег Іванович, на повторну операцію згодні?

— Ні. Я своє прожив. Хочу спокійно вдома померти. А там, дивись, може, ще який місяць і протягну.

Лікаревої бадьорості вистачило ненадовго — дивився на хворого задумливо, журливо.

— Вам потрібне ще одне перешивання. І є надія, що після нього не місяць, а добрий десяток-два років ще скрипітимете. Раджу оперуватися.

— Ні, додому. Може, папери ще встигну впорядкувати.

— Як знаєте. Я з себе лікарського обов’язку не знімаю. Готуйтеся до консиліуму.

— А якщо комісія вирішить — різати, я маю право відмовитись?

— Кожен вільний у виборі своєї дороги.

Руслан Максимович поправив серветку на тумбочці, підняв край ковдри, що звисав аж до підлоги. Вийшов.

«Випити б оце якогось зілля, заснути і про все забути… А може, умовити ректора, щоб відправив Тихона у милий його серцю закордон? Тоді батько подарує принаймні рік життя. З’їжджу на колгоспну садибу, попрощаюсь з однокласниками. Папери переберу, листи спалю. Чемодан доведеться втопити».

Швидкий мав на увазі ящик, оббитий сірим полотном. Змайстрували його дядьки, коли свого молодого голову колгоспу відправляли в місто «вчитися на професора». І лежать у тому чемодані-ящику фотографи розкішних, як бузок у травні, сільських красунь із безкомпромісними написами: «кохаю до могили» чи «навіки твоя». Де вони? По скільки тепер у них онуків? Чемодан неодмінно треба втопити або спалити. Бо це понад сили — переглядати чи не півстолітньої давності фотографії. І не хоче він

1 ... 44 45 46 ... 119
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пульсари», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Пульсари"