Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Рік 2245 📚 - Українською

Читати книгу - "Рік 2245"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Рік 2245" автора Людмила Коваленко. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 45 46 47 ... 66
Перейти на сторінку:
був з нами, і вона його любила.

— Може, тоді… — нерішуче почала Марія. — Може, тоді варто було любити… Обоє знали, що вони помруть, що їх любов коротка, і любили… А тепер… Ми ж знаємо, що людина у сто років уже не хоче кохання, і не хоче іншої людини коло себе… Хоче знайти щось інше, якийсь інший сенс, якусь іншу ціль в житті… Кожен знає, що вони проживуть і розійдуться… знову ж таки шукати себе…

— А от моя Омем казала мені, що її покликав наш Очет, той, що нас оживив, і вона прийшла з гір, щоб йому помогти, бо ж він був колись її чоловіком… Значить — любов іще жила у неї.

— А, то не кохання, — відмахнулась Марія. — То дружба… Якби вони разом учителювали у Країні Спорту і науки, або разом лазили по горах, шукаючи каміння — вона так само прилетіла б йому помогти… Ти думаєш, Лі Ван не прилетить мені на допомогу, як я покличу його десь через сто років? Прилетить!

— Що це за Лі Ван? — спитав Юрко.

— Там один хлопець, що зі мною працює… Ти його не бачив, бо він саме поїхав у Трипілля, там відновлюють селища, що були п’ять а може й десять тисяч років перед нами…

— Що ж, він тобі такий близький друг? — спитав Юрко, почуваючи неприязнь до цього Лі Вана, про якого вперше почув.

— Так, він мені друг, — сказала Марія просто, і Юркові стало чогось соромно. — Ми багато працюємо разом, багато обговорюємо, часом сперечаємось… Але також і багато співаємо разом, — додала вона, усміхаючись. — Не думай, що я все тільки сперечаюсь.

— Тут усі співають — сказав Лексі.

— Це так завжди було, — сказав Юрко. — Оскільки пригадую собі своє дитинство, завжди в ньому чути було пісню… може, тому і можна було ще жити, що нарід умів співати… О, чуєте, хіба після такої пісні не захочеться жити?

Над водою здалеку стелилася пісня, ніби вітаючи когось, ніби прощаючись із чимось:

Ой у полі озеречко, Там плавало відеречко-о.

— Це пісня людей з-під снігу, — сказав один з хлопців, що гребли, і Юрко аж здригнувся від його голосу. — Її раніш часто на екранах співали… а тепер уже забули… Тільки тут іще пам’ятають.

— Бо вона звідси й вийшла, — сказав Юрко. — Тут їй найкраще місце.

— А он уже й Шевченкову могилу видно, — обізвався і другий хлопець, що також мовчав під час довгої розмови Марії з Юрком. — Бачите, світиться!

Юрко глянув вперед. Самої могили ще не було видно за викрутом ріки. Але хрест уже світився, ніби плаваючи по небі, і не можна було зрозуміти, чи це грають на ньому промені заходячого сонця, чи він сам грає теплом і світлом, посилаючи привіт у присмерки над рікою.

Шевченко! Юрко згадав свої вечори, коли нічого не було навкруги, тільки Шевченко і його вірші, його слово… Скільки він плакав над тими віршами, потихеньку, витираючи рукавом очі і шморгаючи носом, щоб мати не побачила і не почала посилати його спати!… Якою гордістю наливалось його мале серце, коли читав про Гамалію і мужніх запорожців, що бились за Христову віру, і як пекло йому серце пониження України від москалів! І якою любов’ю і жалем стискалось воно від долі Шевченка, того кріпака і академіка, що йому цар заборонив навіть давати олівець у руки, така страшна була сила його слова!.. Така страшна сила слова, що зворушила цілий нарід і послала в бій людей — раз! і другий! і третій! — все за волю України!.. І от, — царів нема, і немає комісарів, — а Шевченко все дивиться на свій Дніпро і світить у ніч теплим світлом…

— Чи ти жив тоді, як і Шевченко? — спитав Лексі, а обидва хлопці злякано і цікаво оглянулись на Юрка.

— Та ні! Що ти? Він же помер у 1861-му році, а я родився у 1935-му, — засміявся Юрко. — При мені вже святкували сто років з його народження… Ні, я його тільки з книжок знаю… Але й так він мені, як живий… Шкода, що ви книжок не тримаєте… Я багато щастя зазнав з книжок…

— То ти людина з-під снігу? — спитав один з хлопців. — Ніколи б не сказав. Говориш і виглядаєш зовсім так, як і ми… Тільки очі в тебе інакші…

— Які ж вони? — зацікавився Юрко.

— Дуже сумні, — сказав хлопець… — Наче ти не можеш забути, що ти вже раз жив…

— Таки й не можу, — погодився тихо Юрко. — Таки не можу… Все здається мені, що я — зовсім один… Як би це сказати? Не тільки те, що у мене нема тут роду, а що я інакший серед вас… Словом — я тут, один, — а там ви всі разом…

Марія поворухнулась і поклала свою руку на руку Юрка.

— Але ж ми всі з тобою, Юрку… Ми всі з тобою…

— Ні, — тихо, але твердо сказав Юрко. — Ні, ви всі дружні, але далекі… Поки я з вами — ви до мене добрі… Нема мене з вами — ви забули про мене…

— Але ми так з усіма… Особливо, коли старші… Я он і про Лексі нічого не знаю… Забула про нього, а він — про мене… Правда Лексі? А зараз ми раді, що вкупі…

— Так, — погодився весело Лексі. — Я коли бродив з ледачими, так і про матір був би забув. Тільки вона не дасть

1 ... 45 46 47 ... 66
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Рік 2245», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Рік 2245"