Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Фінансист, Теодор Драйзер 📚 - Українською

Читати книгу - "Фінансист, Теодор Драйзер"

4 213
0
30.08.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Фінансист" автора Теодор Драйзер. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 46 47 48 ... 174
Перейти на сторінку:
посмішкою здійняла на нього очі, в яких мрійливість, навіяна Шубертом, змінилася зовсім іншим виразом. Ковпервуд раптово нахилився і вп’явся губами в її губи. Від шовковистого дотику його вусів вона затремтіла. Ейлін припинила гру, груди її гарячково здіймалися; якою сильною вона не була, але у неї перехопило подих. Серце її калатало, немов тяжкий молот. Вона не вигукнула: «Ах!» або: «Не треба!», а лише встала, підійшла до вікна і, піднявши завісу, зробила вигляд, ніби дивиться на вулицю. Їй здавалося, що вона от-от знепритомніє від надміру щастя.

Ковпервуд швидко пішов за нею. Обійнявши Ейлін за талію, він подивився на її зашаріле обличчя, на світлі вологі очі і яскраво-червоні губи.

— Ти любиш мене? — прошепотів він, і від пристрасного бажання, що охопило його тієї миті, це запитання прозвучало суворо і владно.

— Так! Так! Ти ж знаєш!

Він притулився обличчям до її лиця, а вона підняла руки і почала гладити його волосся.

Всеохоплююче почуття щастя, радості владання і любові до цієї дівчини, до її тіла пронизало Френка.

— Я кохаю тебе, — сказав він так, немов сам дивувався своїм словам. — Я не розумів цього, але тепер зрозумів. Яка ти гарна! Я просто божеволію.

— І я кохаю тебе, — відповіла вона. — Я нічого не можу з собою вдіяти. Я знаю, що я не повинна, але... ах!..

Ейлін схопила руками його голову і притулилася губами до його вуст, не відриваючи затуманеного погляду від його очей. Потім вона швидко відсторонилася і знову стала дивитися на вулицю, а Ковпервуд відійшов углиб вітальні. Вони були зовсім самі. Він уже обмірковував, чи можна йому ще раз поцілувати її, аж тут в дверях з’явилася Нора — вона була в кімнаті Анни, — а слідом за нею і місіс Ковпервуд. За кілька хвилин Ейлін і Нора поїхали додому.

20

Після такого вичерпного і недвозначного освідчення Ковпервуд і Ейлін, природно, повинні були ще більше зблизитися. Незважаючи на отримане нею релігійне виховання, Ейлін не вміла боротися зі своїми пристрастями. Загальноприйняті релігійні погляди і поняття не були для неї началом, що стримувало б її. Протягом останніх дев’яти чи десяти років в її уяві поступово складався образ коханого. Це має бути людина сильна, красива, прямодушна, успішна, з ясними очима і здоровим рум’янцем і водночас чутлива, котра любила би життя не менше, ніж вона сама. Багато молодих людей намагалися завоювати її прихильність. Найближче до її ідеалу підходив, мабуть, отець Давид з церкви Св. Тимофія, але він був священик, зв’язаний обітницею безшлюбності. Вони ніколи не обмінялися жодним словом, хоча здогадувалися про почуття одне одного. Потім з’явився Френк Ковпервуд, який завдяки частим зустрічам і розмовам поступово набув у її мріях образу ідеального коханого. Вона тяжіла до нього, як планета до Сонця.

Невідомо, звісно, як би все склалося, якби в цей час почали діяти протиборчі сили. Буває іноді, що подібні почуття і стосунки знищуються в корені. Будь-який характер певною мірою піддається пом’якшенню, змінюється, але сили, що на нього впливають, мають бути дуже значними. Могутнім стримуючим фактором часто стає страх, якщо не викликаний релігійними і моральними засадами, то страх перед матеріальними збитками; але багатство і становище у суспільстві, як правило, зводять усе нанівець. Адже коли у тебе купа грошей, все так легко влаштовується!

Ейлін нічого не боялася. Ковпервуд не звик рахуватися ані з моральними, ані з релігійними міркуваннями. Він дивився на цю дівчину і думав лише про те, як обдурити світ і насолодитися її любов’ю, не заплямувавши своєї репутації. Він кохав її всим своїм єством.

Справи примушували його досить часто бувати у Батлерів, і щоразу він бачив Ейлін. У перший же його прихід після того, як він перемовлявся з нею, Ейлін вдалося крадькома прослизнути до нього, потиснути йому руку, зірвати гарячий і швидкий поцілунок. Іншим разом, коли він уже йшов, вона раптом вийшла з-за портьєри.

— Любий мій!

Її голос звучав благально і ніжно. Ковпервуд обернувся і зробив застережливий жест у бік кімнати її батька.

Але Ейлін все стояла, не рушаючи з місця, простягаючи до нього руки; Френк квапливо наблизився. Тоді руки дівчини миттєво обвилися навколо його шиї, і він пригорнув її до себе.

— Я так хочу з тобою побути!

— Я теж! Я все влаштую. Я лише про це і думаю!

Він вивільнився з її обіймів і вийшов, а вона підбігла до вікна і стала дивитися йому вслід. Він ішов пішки, адже жив неподалік, і вона довго не зводила очей з його широких плечей, з усієї його поставної фігури. Який у нього швидкий, упевнений крок! О, це справжній чоловік! Її Френк! Вона вже вважала його своїм! Відійшовши від вікна, Ейлін сіла за рояль і до самого обіду задумливо награвала якісь мелодії.

Для спритного і не обмеженого фінансово Френка Ков­первуда знайти вихід зі становища не було великою проблемою. У дні юності, коли він блукав зеленими затишками, і згодом, коли йому, вже одруженому, траплялося звертати з вузької стежки чеснот, він досконально вивчив усі хитрощі й лазівки, і прихистки гріха. У Філадельфії — місті, де на той час налічувалося понад півмільйона жителів, — було вдосталь другосортних готелів, готових сховати парочки від цікавих поглядів. Були там і солідні на вигляд особняки, де за певну платню дозволялося влаштовувати побачення. Що ж до засобів, які оберігали від небажаних наслідків, то Ковпервуд теж знав про них вже чимало. Обережність і обачність були його девізом. Та інакше й бути не могло, бо Ковпервуд швидко ставав видною і впливовою персоною. Ейлін, звичайно, не усвідомлювала (а якщо і усвідомлювала, то лише дуже туманно), куди несе її пристрасть; вона не знала, де межа цього захоплення. Ейлін жадала любові, хотіла, щоб її ніжили і пестили, — про подальше вона не замислювалася. Думки її були, немов ховрашки: висунуть голівку з нірки і зашмигнуть назад, сполохані будь-яким шумом. Все, пов’язане з Ковпервудом, здавалося їй прекрасним. Вона ще не була впевнена, що він кохає її так, як вона того хоче; але це прийде! Ейлін не розуміла, що робить замах на права його дружини, їй чомусь здавалося, що

1 ... 46 47 48 ... 174
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Фінансист, Теодор Драйзер», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Фінансист, Теодор Драйзер"