Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Червона Офелія 📚 - Українською

Читати книгу - "Червона Офелія"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Червона Офелія" автора Лариса Підгірна. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 46 47 48 ... 60
Перейти на сторінку:
тут таке звалилося! Казала моя бабця-небожка: «Замуруй той хід, до добра він не доведе!»

У цей час до льоху зазирнув прикордонник.

— Вони тут, пане поручнику! — гукнув до Казиміренка. — Ось де вони, у льоху!

— Виходь на світ Божий! — Марко вказав різникові на двері. — Давай, швидше, а то час із тобою втрачаємо.

На подвір’ї уже товклося з п’ятеро прикордонників. Казиміренко задоволено поплескав Шведа по плечу.

— Знайшов! Бачу, що знайшов! Молодець, Марку.

— Так… У бочці з кров’ю. Пане поручнику… Цей чоловік каже, що його залякали, а він, з усього видно, й поняття не мав, де те кліше заховане. Схоже, той, хто був у сукні, його вночі і заховав.

— Це він так тобі сказав? — хмикнув Казиміренко. — Оцей пройдисвіт, що продався більшовицькій комуні?

— Та зачекайте… продався. З ножем біля горла та з дулом коло скроні залякана людина по-іншому мислити починає. А може, вчинимо по іншому? — запропонував Марко. — Ніхто ж наче і не знає, окрім нас, що кліше знайшлося. Може, залишити тут на ніч засідку? А раптом наші друзі сюди сунуться?

— Добре кажеш, — погодився Казиміренко. — Тоді чого я сюди стільки людей привів?

— Так ви ж по м’ясо прийшли, пане поручнику! — кивнув Швед на недосмажену свинячу тушу.

— І то правда… — Казиміренко почухав потилицю. — Слухай сюди, — звернувся він до різника. — Сидітимеш удома. З обійстя — ні ногою. Досмалюй свою тушу, працюй, ніби нічого не сталося. А хлопцям видай з льоху, яку там маєш свинячу тушу, порубай, наче ми за нею і приходили до тебе.

— Добре, добре, панове! Зараз! — заметушився різник. — Найкращу видам!

— Троє за ним, допоможіть винести, попорати усе. Двоє на варті, — наказав Казиміренко. — Як підемо, чекати вечора, носа не показувати. Увечері, як засутеніє, буде вам підмога.

Поки різник порався разом із вояками над м’ясом, ділив тушу на шматки, Марко споглядав усе те, не випускаючи з рук скриньку з кліше.

Отак просто… у бочці з кров’ю. Чи варто було це кліше стількох смертей? Найбільше шкодував за Анною Головацькою. Кренцель, що протягував йому кулю у порцеляновому лотку, розпанахана голова й тіло дівчини на столі у мрецькій стояли йому перед очима.

Невже Крамовський і є та потвора, яка безжально губить людські душі заради більшовицької ідеї? Чи Кость? Оце найнеприємніше, найболючіше. Бо Крамовський йому геть чужий. Але не Кость, його побратим.

— Слухай, ходімо вже, а то там у маєтку такий лемент… — сміючись проказав Казиміренко. — Артисти наші не снідавши, кухня під вартою… Злі усі… Хлопці тут і без нас справляться. Чув мені? — гукнув поручник до різника. — Якщо доведеш свою невиновність, врятую тебе від розстрілу, обіцяю. Та не доведи Господь…

— Так, так, пане поручнику, усе зроблю, що накажете! Слово честі, я нічого про той сховок у бочці не знав!

— Ну, добре, що знайшлося, — проказав Казиміренко якось сумно. — Аби було для чого ті гривні друкувати, а то розхристана у нас якась Україна. Клаптями.

— То нічого, зберемо. Тільки от компанію усю ми так і не накрили, — відповів Марко. — Та й Крамовський точно відпиратися буде. Як доведемо, що то він у жіночій сукенці таємним ходом до різника бігав?

— Слухай, Марку, не будь таким розумним! — відповів Казиміренко. — Чи по-твоєму треба було дочекатися, коли те кліше потрапить до рук совєтських агентів? Твоєму Снігіріву добре сидіти там у Кам’янці у Розвідочній управі та будувати версії, а тут щоденно роботи купа! Ще й тепер думай, що з тими артистами робити…

— До речі… Про совєтських агентів… — Марко важко зітхнув. — Один з них може виявитися моїм давнім другом… Він міг виконувати усю чорну роботу для Крамовського.

— Хто такий?

— Кость. Кость Чорницький, із Волочиська. Ми з ним училися в Одеській школі прапорщиків… Разом вступили до університету в Кам’янці… Він мене і з актрисою Біличенко познайомив… Просто не віриться, що Кость може бути причетним до такого…

— Ти сам розповідав, як тебе вчив твій Снігірів не довіряти мамі рідній, — зауважив Казиміренко.

— Воно то так. Просто в голові не вкладається, що Чорницький може виявитися більшовицьким агентом. — Марко потер лоба. — Ми ж із ним їли з однієї миски, одним кавалком хліба ділилися! Він до Волочиська, до речі, разом з нами на потязі прибув.

— Що ж ти одразу не сказав мені, Пінкертоне? Зараз телеграфую до міста, нехай обережно перевірять. Хоч, звісно, вдома він навряд чи сидить…

* * *

Коли Марко увійшов до парадної зали, столи вже були застелені і сервіровані. За розпорядженням Казиміренка, артистів таки вивели на пізній сніданок. Злі та обурені, вони мовчазно їли під наглядом вартових. Ольга Татарінова тільки зітхала та все оглядалася: Крамовський до столу так і не з’явився, а запитати, де він, Ольга не наважувалася.

Зголоднілий Швед підкликав молодицю, що подавала їсти.

— Принесіть і мені щось, бо від ранку голодний ходжу. Бодай канапку і чаю.

— Та чому ж канапку тільки, зараз усе, що положено, те і принесу! — жваво промовила та. — Пан поручник наказав нам вас глядіти!

Марко пошукав поглядом Біличенко. Олеся сиділа в самому кінці столу, віддалік від усіх. Похмуро дивилася на свою тарілку, в якій змішала зо дві ложки сиру й сметани.

Швед підійшов, відсунув стілець, сів напроти. І поки жіночка викладала перед ним канапки, масло, шмат холодної буженини та наливала чаю, Марко не зводив очей з Олесі.

— Чого така засмучена? — проказав до неї.

Біличенко мовчки підняла погляд на Марка.

— А тобі що до того? — відповіла холодно і відсторонено. — Яке тобі діло до того, що зі мною і чому я така?

— Значить, є діло, раз запитую, — Марко намастив окраєць хліба маслом, уклав на нього шматок буженини. — І апетит, бачу, у тебе геть пропав…

— Пропав, — коротко відповіла Олеся.

— Ну і даремно! — промовив Марко, з апетитом відкусивши півканапки. — Буженина навіть дуже смачна. Та й день сьогодні чудовий.

— Бо ви заарештували Крамовського? — Біличенко стиснула вуста і розгнівано зиркнула на Шведа.

— Так, бо ми заарештували московського агента Крамовського і знайшли кліше, про викрадення якого знають навіть білетери і прибиральниця у Кам’янецькому театрі.

— То того ти сяєш, як мідний таз на сонці? — тихо промовила Біличенко.

— Іменно! — усміхнувся Марко. — Олесю… Ну чого ти, справді? Навіщо вдаєш із себе мегеру?

— Бо ти, Шведе, крок за кроком руйнуєш моє життя, — відповіла вона з притиском. — Ти обіцяв, що зробиш мене щасливою, — прошепотіла вона. — А тим часом за кілька днів зруйнував його…

— Що ж я такого зробив? — поцікавився Марко. — То моя робота — висліджувати ворожих агентів. Хто винен,

1 ... 46 47 48 ... 60
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Червона Офелія», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Червона Офелія"