Книги Українською Мовою » 💙 Дім, Сім'я » Напої домашнього приготування, Ніна Кравченко 📚 - Українською

Читати книгу - "Напої домашнього приготування, Ніна Кравченко"

595
0
02.05.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Напої домашнього приготування" автора Ніна Кравченко. Жанр книги: 💙 Дім, Сім'я. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 5 6
Перейти на сторінку:
Квас малиновий

В барило кладуть 800 г житнього солоду, 2 кг малини, 400 г житніх сухарів, 1 кг цукру, 1 склянку розведених дріжджів (100 г сухих), заливають 27 л перевареної холодної води і ставлять в тепле місце на тиждень, а коли перебродить, барило виносять в холодне місце на 2 дні. Після цього рідину обережно зливають, а в гущу, що залишилась, наливають 3–4 л перевареної охолодженої води, розмішують, проціджують, зливають обидві рідини в казан або велику каструлю і варять на слабкому вогні 15 хв. весь час збираючи піну. Потім рідину проціджують крізь сито, охолоджують, розливають в міцні пляшки, закорковують, обв'язують шпагатом, осмолюють і зберігають в прохолодному місці.

Квас запорозький

В барилі з 50 л окропу обварюють 7 кг житніх сухарів і настоюють протягом 8 год. Після цього чистий сирівець зливають в іншу посудину, кладуть 1 1/2 склянки дріжджів, 1,5 кг цукру, одну нарізану кружальцями цитрину без кісточок і дають постояти ще 8 год.

Після цього квас проціджують, розливають в пляшки, кладуть в них по одній родзинці, закорковують і ставлять в тепле місце на 8-10 год. Як тільки квас почне бродити, його виносять в холодне місце.

Квас козацький

В 35 л окропу обварюють 1,5 кг житніх сухарів і настоюють протягом 8 год. Розводять в 0,5 склянки сухарного настою 100 г дріжджів з 1 ст. ложкою борошна і дають зійти. Настій житніх сухарів проціджують крізь густе сито, додають 2 кг цукру, вливають розведені дріжджі, все добре розмішують, щоб цукор розтав, і ставлять в тепле місце на 12 год. Після цього квас ще раз проціджують, розливають в пляшки, кладуть в кожну з них по маленькому шматочку цитрини, закорковують, залишають на 2 год., а потім виносять в холодне місце.

Ягодянка

Беруть 4 кг будь-яких ягід, всипають в бутель, заливають 12 л води і 1,5 л горілки, зав'язують шийку бутля марлею, ставлять на сонце і тримають так доти, поки ягоди не спливуть. Після цього рідину проціджують, всипають в неї 2,5 кг цукру і, коли цукор розтане, виливають в інший бутель (так, щоб він був повний) і ставлять в холодне місце на 18 днів. Потім ягодянку розливають в пляшки, закорковують, осмолюють і зберігають в холодному місці.

Яблучник

В барило місткістю 54 л насипають по 10 кг сушених яблук і груш, заливають перевареною холодною водою, ставлять на 3 дні в тепле місце, а потім виносять в холодне місце і залишають незакупореним, поки не перебродить, після чого барило забивають. Через 3 дні яблучник розливають в пляшки, кладуть в кожну по 10–15 родзинок, закорковують, осмолюють і закопують в пісок. Через 5 днів яблучник можна пити.

Льодок яблучний

На 2,5 кг обчищених і нарізаних яблук беруть 1,5 л горілки і 7,5 л охолодженої перевареної води. Ставлять бутель на 14 днів на сонце, обв'язавши шийку марлею. Настойку треба щодня перемішувати. Коли яблука спливуть, рідину проціджують, додають 2 кг цукру, ставлять на 2 год. на сонце, а потім виносять на 10 днів у холодне місце. Після цього яблучник проціджують, розливають в пляшки, закорковують, обв'язують і зберігають в холодному місці в ящику з піском. Через 3 тижні яблучник можна пити.

Шипучка

Листя чорної смородини перебирають, промивають і обварюють окропом, кладуть цукор, нарізану цитрину без кісточок, накривають серветкою і дають прохолонути до температури свіжонадоєного молока. Після цього вливають розведені дріжджі, ставлять в тепле місце і залишають там доти, поки не з'являться пухирці, потім проціджують, розливають в пляшки, кладуть в кожну з них по родзинці, закорковують, обв'язують шпагатом і ставлять на лід або в холодильник.

На 8 л води — 1 кг листя чорної смородини, 2 цитрини, 25 г дріжджів, 5 г родзинок, 500 г цукру.


Оглавление Варенуха Узварець Гаряче вино з імбиром Спотикач Запіканка Паленка Мокруха Контабас Спотикач з анісу Слив'янка Морелівка Тернівка Малинівка Вишнівка Вишнівка старосвітська Вишнівка київська Вишняк Мочена Тертуха Тертуха київська Цитринівка Спотикач з цитрини Агрусівка Полуничник Спотикач з ягід Спотикач з кави Спотикач з горіхів Муселець Літній напій Помаранчевий напій Яблучний напій Горобинівка Мед домашній Мед межигірський Мед старосвітський Мед київський
1 2 3 4 5 6
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Напої домашнього приготування, Ніна Кравченко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Напої домашнього приготування, Ніна Кравченко"