Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Не повертайся спиною до звіра 📚 - Українською

Читати книгу - "Не повертайся спиною до звіра"

275
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Не повертайся спиною до звіра" автора Тетяна Ковтун. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 49 50 51 ... 99
Перейти на сторінку:
міг ніхто. Тепер вони отаборилися на Подолі. Часу постійно не вистачало. Через штаб хвилями прокочувалося людське море, багато хто приїздив здаля. Працювати доводилося так, ніби в тебе сто рук: визначити представників в округах, видрукували чергову партію листівок, скласти відозви, організовувати дружини… І при цьому без кінця відповідати й відповідати на дзвінки, дзвінки, дзвінки, іноді на дві слухавки одночасно… І нарешті — приймати пресу.

Багато чого невтомний лідер волів робити власноруч. По обіді Шевченко привіз від нього тоненький рулон, від якого ще пахло фарбою.

– Інтелектуальна власність Пасічника, — Борис розгорнув плакат.

У центрі — помаранчевий вихор і міцні чоловічі руки, що стисли підкову. Усі, хто прибіг подивитись, якусь мить ошелешено мовчали. Кілька хвилин обміну репліками — і навіть скептики мусили визнати, що логотип доволі вдалий. Непогане художнє вирішення символіки об’єднання ліберальних і національно-демократичних сил у одному виборчому блоці.

Члени штабу мали намір сьогодні ж розробити агітаційні маршрути, щоб охопити ними всю країну. Та попереду була найважливіша справа — остаточне формулювання передвиборчих тез кандидата. У цьому не мав рівних Богдан Григоришин, незмінна окраса економічного блоку кожного уряду з тих, де йому випало працювати. Наразі Богдан гортав газети, поки не наткнувся в одній на якийсь хвалькуватий допис. Він скривився:

— Треба негайно спростувати дурницю, яку запустили за три місяці до виборів, — про збільшення пенсій.

— Хіба погана ідея? — іронічно зауважив Борис, згортаючи рулон.

– Ідея добра, тільки виконувати такі обіцянки належить у законний спосіб. Уяви, людині зробили одноразову доплату й сказали, що це і є її пенсія.

Коли Богдан починав гарячкувати, його західноукраїнський акцент ставав ще виразнішим. Можна було зрозуміти Григоришина. Ніхто не сумнівався, що в разі перемоги на виборах саме цю людину зроблять відповідальною за популістські обіцянки попередників. Але задум прем’єра був таки справді грандіозним — витратити на пенсії весь дохід від приватизації. Цього року вона принесла мільярди гривень, а чим наповнювати Пенсійний фонд наступного року, не знав ніхто.

— То що ти робитимеш, коли станеш міністром фінансів, а в Пенсійному фонді зяятиме дірка у тридцять мільярдів? — з доброю усмішкою допитувався Борис.

— Повиводжу з тіні весь сірий імпорт, дам лад процесові повернення «педеве», збільшу акцизи, позакриваю вільні економічні зони, встановлю контроль над рентою, прискорю приватизацію за ринковими методами…

— А не боїшся зіпсувати стосунки з деким, хто ногою відчиняє двері до шефа? — поцікавився худорлявий очкарик Антон Бусейко.

— Пасічник сам задекларував намір відділити владу від бізнесу, — сказав майбутній головний фінансист.

— У нас між владою і бізнесом є посередник — партії, тоді як в усьому світі цю роль виконує суд. А українська судова система, сам знаєш, у якому стані. Не забувай: існують цінності декларовані і ті, що реалізуються насправді.

Бусейко вів вогонь на знищення. Давалася взнаки давня розбіжність між представниками двох партій — націоналістичного і ліберального спрямування. Перша мала свою історію та зберігала ідейну цнотливість, друга — постійно встрявала в тактичні союзи з подібними до себе, й інколи це примушувало її поступатися принципами. Відповісти на ці шпильки не було чим.

Григоришин із серцем кинув на стіл газету, прикусив вус і втупився у черговий часопис. Шевченко звів очі до неба, ніби запрошуючи його в свідки. Богданову наївність, його дивацьку віру в «реформи і порядок» він розцінював як прояв галицького менталітету.

Але чекати пришестя найсправедливішого, вищого суду довелося б надто довго. Шевченко і сам був людиною, чиї статки дозволяли йому заходити до будь-якого міністра без попередження. Він вважав, що взаємодія влади і капіталу завжди була й завжди буде. Існує вона в усіх країнах. Тільки десь вона цивілізована, а десь — дика…

Співрозмовники принишкли. Настя поклала перед шефом щойно принесений пакет.

— Це вам, Борисе Миколайовичу.

— Потім, — відсунув папери Шевченко.

У нього помітно зіпсувався настрій. Чекали на Пасічника.

— От, нарешті! — вигукнув Богдан.

Усі повернулися до нього, гадаючи, що на дверях з’явився їхній ватажок. Однак вигук Григоришина стосувався щойно прочитаного.

— Таки висловив свою думку академік Ґедзь!

Ішлося про інтерв’ю із світилом економічної думки в газеті «Моя Україна», за підписом Євгена Чубенка.

— Настю, ти, здається, знаєш цього журналіста? — запитав Богдан.

Дівчина якось непевно хитнула головою і поспіхом вийшла з кабінету.

— Ось що каже Анатолій Ґедзь, — продовжив Григоришин, розгортаючи газету. — Колишня ціна на нафту вже не повернеться. Тож відповідальність за бензинову кризу академік знімає з уряду. Не винуватить він уряд і в дефіциті м’яса та зерна — мовляв, це сталося внаслідок неврожаю 2003 року. Хоча перед тим зібрали добрий врожай, проте не заклали резерв. А ось бюджетну кризу, як визнає академік, спричинили дії уряду, який шукав шляхи загравання з населенням напередодні президентських виборів. Журналіст нарахував усього п’ять криз. Так ось, остання — фінансова — виникла, за словами пана Ґедзя, щойно постала загроза катастрофи в політичній та економічній системах. Дослівно: «То був ефект недовіри суб’єктів господарювання і населення до банківської сфери». Наступного, 2005-го, року, за прогнозом Анатолія Івановича, інфляція в ліпшому випадку становитиме дванадцять відсотків. Це при тому, що нинішній уряд планує вийти на рівень всього у вісім…

Колеги по демократичній фракції слухали ці газетні витримки без особливого ентузіазму.

— Йому легко судити з боку. Він — фахівець із математичних моделей в макроекономіці. Такий собі Бог, що дивиться на людців згори, — зауважив Антон.

— Але, мабуть, цей Бог не здатний суміщати у своїй голові одночасно лівоцентристські й ліберальні ідеї, — почулося із кутка, де зібралися представники красного слова.

— То не біда, — зі смішком кинув Василь Явір — кучерявий чоловік з променистим поглядом, який щойно приєднався до літераторів. — Наші кулібіни від політики, не замислюючись, зліплять будь-якого парламентського мутанта.

Бусейко не відповів. Він стояв

1 ... 49 50 51 ... 99
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Не повертайся спиною до звіра», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Не повертайся спиною до звіра"