Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » Поки Бог спить 📚 - Українською

Читати книгу - "Поки Бог спить"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Поки Бог спить" автора Андрій Анатолійович Підволоцький. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 51 52
Перейти на сторінку:
class="book">Самоідентифікація німецького народу («дойч») почалась після розпаду імперії Карла Великого.(обратно) 38

Чоботи — ознака воїнського стану, личаки — селянського. Мирослав кепкує з обережності боярина Добрині.

(обратно) 39

Мирослав Ступа розповідає легенду. Насправді ж князь Андрій у 1155 р. забрав із Вишгородського жіночого (!) монастиря ікону Божої Матері, що її, як вважали, написав сам св. Лука, і перевіз її у Володимир.

(обратно) 40

Середа 12.03 1169. «Узятий же був Київ місяця березня у дванадцятий [день], у середу другого тижня посту. I грабували вони два дні увесь город — Подолля, і Гору, і монастирі, і Софію, і Десятинну Богородицю. I не було помилування анікому і нізвідки: церкви горіли, християн убивали, а других в'язали, жінок вели в полон, силоміць розлучаючи із мужами їхніми, діти ридали, дивлячись на матерів своїх. I взяли вони майна безліч, і церкви оголили од ікон, і книг, і риз, і дзвони познімали всі [ці] смольняни, і суздальці, і чернігівці, і Олегова дружина, — і всі святині було забрано. Запалений був навіть монастир Печерський святої Богородиці поганими, але Бог молитвами святої Богородиці оберіг його од такої біди. І був у Києві серед усіх людей стогін, і туга, і скорбота невтишима, і сльози безперестаннії. Се ж усе вдіялося за гріхи наші» (літопис руський).

(обратно) 41

Хай живе орден Святої Марії Тевтонської! (лат.) Тевтонський орден виріс з ордену госпітальєрів, і, на відміну від орденів госпітальєрів та тамплієрів, був суто німецьким.

(обратно) 42

Сейдн (або Сідн) — найвищий титул ассасинів. Європейці називали вождя ассасинів Vetus de Monte (Старець Гір), по-арабські — Шейх-уль-Джебала.

(обратно) 43

Сокейна — легендарна арабська красуня.

(обратно) 44

Вирушаючи на вбивство, федаї одягали біле та червоне, кольори невинності та крові. Знак тамплієрів — червоний хрест на білому тлі.

(обратно) 45

Ашшаб — араб, що прославився своєю скупістю; тут: скнара.

(обратно) 46

Спільна ненависть хашашинів і тамплієрів до султана Саладина поєднала, здавалося б, несумісне. Вбивство графа Едесського мало стати прелюдією до усунення султана — кумира мусульман, переможця кяфарів.

(обратно) 47

Церква не канонізує утоплеників.

(обратно) 48

Шевальє — лицар.

(обратно) 49

Шато де Шевальє — «Замок лицарів».

(обратно) 50

Дідизна — родовий маєток «з діда-прадіда».

(обратно) 51

Два вершники, що їдуть на одному коні. За переказами, перші рицарі Храму, зокрема засновник ордену Гуго де Пайн та його побратим Готфрід Сент-Омер, були настільки бідними, що мали одного бойового коня на двох.

(обратно) 52

Аутодафе (ісп. «акт віри») — спалення єретика, як правило, привселюдне.

(обратно) 53

Фроінд (нім.) — друг.

(обратно) 54

Порок — таран.

(обратно) 55

«Руська правда» за розорення чужої борті призначала штраф 12 гривен сріблом — стільки ж за вбивство дружинника.

(обратно) 56

Шульга — лівша.

(обратно) 57

Оправлювати — вершити суд, «правити».

(обратно) 58

Стрий — дядько по батькові.

(обратно) 59

Яси, обези, касоги — тогочасні кавказькі народи.

(обратно) 60

1223 р. від різдва Христового.

(обратно) 61

Варязький острів — нині острів Хортиця.

(обратно) 62

Руська земля — як свідчать історики, «Руською землею» називали князівства, що були розташовані на території сучасної України. У Лаврентіївському літописі зазначено, що князь ростовський Василько Костянтинович запізнився на збір і не встиг «прийти на Русь».

(обратно) 63

Толковини — союзники.

(обратно) 64

Калкське побоїще відбулося 31 травня 1223 р. (16 червня

1 ... 51 52
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Поки Бог спить», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Поки Бог спить"