Книги Українською Мовою » 💛 Інше » Сполохи [Літературна критика та есеїстика] 📚 - Українською

Читати книгу - "Сполохи [Літературна критика та есеїстика]"

219
0
29.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Сполохи [Літературна критика та есеїстика]" автора Костянтин Вільович Москалець. Жанр книги: 💛 Інше. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 50 51
Перейти на сторінку:

Перелік помилок набору, помічених і виправлених верстальником

С. 38: Чому і його, і [мої] => мою концепції одночасно спростувало саме «життя»?

С. 40: Твої [заключені] => заплющені в насолоді очі.

С. 48: За натхнення до його описів варіантів заробітку задля утримання родини або спогадів про мінімалізм армійського побуту правлять чесноти [переборення] => переборення, своєрідного стоїцизму, дієвого опору певному природному та соціальному середовищу, — задля цього ж таки середовища, але в іншому, культурно й морально трансформованому вигляді.

С. 77: …[Кмені] => мені не докоряє…

С. 88: Може, якраз через знання про цю недремну природу поетичного слова, змушеного чатувати в нічному часопросторі безбожності, у творчості Римарука так багато віршів, присвячених власне ночуванню ночі — і перебуванню та збуванню її в самотньому безсонні, в колі побратимів, у грі в бісер прихованих цитат та [сліз] => слів, у співі, врешті («А те, що живий, — серед ночі засвідчує страх…», «Радісно й покірно серед ночі…», «Ми надійшли — чи скопом, чи вертепом…» та багато інших).

С. 99: Та ж на офіційному «лесезнавстві», хоч радянського, хоч пострадянського штибу, позаяк сумлінні дослідження, започатковані ще неокласиками, були перервані одночасно з їхнім фізичним винищенням, а все, що з'являлося потому, позначене невитравним тавром ідеологічного замовлення та чіпкого [дилетанства] => дилетантства українських науковців.

Примечания
1

Докладна біографія поета, разом з найновішою бібліографією досліджень, присвячених його творчості, подана в книзі: Стус Д. Василь Стус: життя як творчість. — K., 2005.

(обратно) 2

Стус В. Зимові дерева. Перша збірка поезій. — Брюссель: Видавництво «Література і мистецтво», 1970. — С. 1.

(обратно) 3

Дзюба І. Свіча у кам’яній пітьмі // Стус В. Палімпсест: Вибране. — K., 2003. — С. 15.

(обратно) 4

Захаров Б. Нарис історії дисидентського руху в Україні (1956–1987). — Харків, 2003. — С. 94.

(обратно) 5

Дончик В. Правду не здолати. — K., 1977. — С. 35–36.

(обратно) 6

Стус Д. Василь Стус: життя як творчість. — K., 2005. — С. 285–286.

(обратно) 7

Коцюбинська М. Поет // Василь Стус. Твори. Т. 1: кн. 1. — Львів, 1994. — C. 14.

(обратно) 8

Овсієнко В. Світло людей: Мемуари та публіцистика. У 2 кн. Кн. 1. — 2-ге вид., доп. — Харків: Харківська правозахисна група; K.: Смолоскип, 2005. — С. 137–138.

(обратно) 9

Стус Д. Час поезії // Василь Стус. Твори. Т. 2. — Львів, 1995. — С. 7.

(обратно) 10

Аверинцев С. Собрание сочинений / Под ред. Н. П. Аверинцевой и К. Б. Сигова. Связь времен. — К., 2005. — С. 222–225.

(обратно) 11

Одайник В. Психология политики. — СПб., 1996. — C. 29–30.

(обратно) 12

Стус Д. «Палімпсести» Василя Стуса: творча історія та проблема тексту // Василь Стус. Твори. Т. 3, кн. 1. —Львів, 1999. — С. 6.

(обратно) 13

Там само. — С. 7.

(обратно)
Оглавление Костянтин Москалець СПОЛОХИ Літературна критика та есеїстика   П’ять хвилин для білої айстри. Тарас Пастух   Про дзуйхіцу   Трохи про Торо   Роса на рівнині Адасі   Мій сон — Львів   Ми були, як ви; ви будете, як ми   Вся моя любов   Весь цей блюз   Мить як зброя проти часу   Творення розмови   Ієрогліф, який означив самого себе   Пам’яті Ігоря Римарука   Творчий шлях Івана Малковича   У пошуках втраченої чуттєвості   Бобок Набокова, або Вмирання насолоди   Час на дотик   Поезія Григорія Чубая   Василь Стус: незавершений проект   Про автора   Примітки (до електронної версії)
1 ... 50 51
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сполохи [Літературна критика та есеїстика]», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Сполохи [Літературна критика та есеїстика]"